ENJİN (ENJ) Coin Nedir? ENJ Coin Projesi Nedir?

ENJİN (ENJ) Coin Nedir? ENJ Coin Projesi Nedir?

Enjin Kurucusu Kimdir? ENJİN (ENJ) Coin Nedir? ENJ Coin Projesi Nedir? Enjin Nasıl Çalışır? Bütün ayrıntılar haberimizde...

Enjin, geliştiricilere Ethereum blok zincirinde sanal ürünler oluşturma ve yönetme yeteneği veren bir yazılımdır.

Buradaki fikir, Enjin'in birçok farklı mülkte oyun içi öğeleri yönetmek için blok zinciri teknolojisini kullanarak, sanal oyun içi eşyaların ve koleksiyon öğelerinin transferine musallat olan yüksek ücretleri ve dolandırıcılığı azaltmaya yardımcı olabileceğidir.

Bu amaca yönelik olarak Enjin, kullanıcıların hem Ethereum'da dijital varlıklar oluşturmasına hem de bunları oyunlara ve uygulamalara entegre etmesine olanak tanıyan yazılım geliştirme kitleri (SDK'ler) yayınladı.

Her basılan varlık, istenen platforma uyacak şekilde özelleştirilebilir ve akıllı bir sözleşmeye kaydedilerek, öğelere kripto para biriminin avantajlarını, yani hız, maliyet ve güvenlik sağlar.

Platformunda dijital varlıkları yönetmenin merkezi, Enjin'in kripto para birimi olan ENJ'dir ve Enjin'de oluşturulan her oyun içi öğeye ENJ'de bir değer atanır.

Projeye ayak uydurmak isterseniz Enjin, resmi web sitesi ve blogu aracılığıyla kullanıcıları yol haritasının durumu hakkında bilgilendiriyor.

enj-1.png

Enjin Kurucusu Kimdir?

Enjin, 2009 yılında kurucu ortaklar Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından oluşturulan ve bir topluluk oyun platformu olarak kurulan kar amacı gütmeyen bir şirkettir.

2017 yılında Enjin, yeni blok zincirini oluşturmak için ENJ jetonlarını satarak yaklaşık 18,9 milyon dolar toplayan bir ilk madeni para teklifi (ICO) başlattı. Enjin 2018'de yayına girdi.

Enjin Nasıl Çalışır?

Enjin'in ana kullanım durumu, kullanıcıların oyunlar için sanal ürünleri yönetmesini ve depolamasını sağlamaktır.

Bunlar, oyun içi para birimlerinden kılıçlar veya karakterler için aksesuarlar gibi benzersiz oyun öğelerini temsil eden jetonlara kadar değişebilir.

Oyun içi öğeler oluşturmak ve yok etmek için geliştiriciler aşağıdaki beş adımı tamamlar:

  • Edinme: Geliştiriciler ENJ'yi satın alıyor
  • Minting: Geliştiriciler, satın alınan ENJ'yi kullanarak oyun içi öğeler tasarlar
  • Oyun: Oyuncular jeton alır ve bunları oyun içinde çeşitli işlevler için kullanır
  • Ticaret: Oyuncular kendi aralarında jeton ticareti yapar
  • Erime: Oyuncular ENJ için token satar.

Enjin ekibi, bu işlevleri etkinleştirmek için cüzdanlara ve ödeme platformlarına odaklanan kitleri içeren çeşitli SDK'lar oluşturdu. (Bu SDK'lar, bu öğeleri oluşturmak için ortak işlevler sunarak sanal ürünler oluşturmanın maliyetini ve karmaşıklığını en aza indirir.)

Enjin, SDK'ları ile birlikte bu öğelerin oyun içinde konuşlandırılmasına yardımcı olmak için uygulama programlama arayüzleri (API'ler) de oluşturmuştur.

Enjin Akıllı Cüzdan

Enjin, oyuncuların öğeleri depolayıp takas edebileceği ve platformun tüm özelliklerini birbirine bağlayan kendi yerel cüzdanına sahiptir.

Cüzdan, kullanıcıların şunları yapmasına izin verir:

Envanterlerini değerlendirin, birden fazla oyuna bağlanmalarını ve öğelerini her platformda kullanmalarını sağlayın.
Enjin cüzdanı aracılığıyla kendi aralarında işlem yapın, yani oyun ortamının dışında madeni para ve eşya ticareti yapabilirler.
ENJ için dijital ürünlerini sat.

ENJ neden değerlidir?

ENJ, geliştiricilerin Enjin platformunda oyun ortamları için öğeler basmasına olanak tanır.

Sanal ürünleri basmak için geliştiricilerin ENJ'yi akıllı bir sözleşmeye kilitlemesi ve böylece öğeye bir değer ataması gerekir. Bir oyuncu bu eşyaları aldığında, bunları oyunlarda kullanabilir, başkalarıyla takas edebilir veya orijinal para basma maliyetine göre ENJ karşılığında satabilir.

Satıldığında, bir ürün yok edilir ve akıllı sözleşmeye kilitlenen ENJ, ürünü satan kullanıcıya verilir.

Değerine ek olarak, diğer birçok kripto para birimi gibi, ENJ arzının sınırlı olması, yani şimdiye kadar sadece 1 milyar ENJ yaratılacağı anlamına geliyor.

Neden ENJ Kullanmalıyım?

Enjin'de varlıklar oluşturmak için ENJ'yi satın almaları gerektiğinden, yeni tür oyun içi varlıklar oluşturmak isteyen herhangi bir geliştirici, Enjin'in ilgisini çekebilir.

Yatırımcılar, oyun için dijital ürünlerle etkileşime girmenin daha şeffaf bir yolunu elde etmek isterlerse, ENJ'yi de ilgi çekici bulabilirler.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.