Tinder'a Gelen Bu Yeniliğe Bayılacaksınız!

Tinder'a Gelen Bu Yeniliğe Bayılacaksınız!

“Keşfet” sekmesine eklenecek olan “Müzik Modu” özelliğiyle, karşıdaki kişiyi daha yakından tanıyabileceksiniz. Tinder Müzik Modu Özelliği nasıl kullanılır? Anthem ve Müzik Modu hakında bilgiler...

Tinder'a Gelen Bu Yeniliğe Bayılacaksınız!

Tinder tasarımıyla alakalı olarak radikal değişime gitti. Yeni özelliklerle kullanıcılarına yenilikçi deneyimler sunmayı amaçlıyor. “Keşfet” sekmesine eklenecek olan “Müzik Modu” özelliğiyle, karşıdaki kişiyi daha yakından tanıyabileceksiniz.

Sosyal medya alanının en popüler olan “arkadaşlık” uygulaması Tinder’in ismi birkaç ay önce yeni bir özellikle gündeme geldi. Bu yeni özellik, “Keşfet” ile ilgiliydi. Spotify ortaklığıyla tanınan “Müzik Modu” özelliği işlevciliğiyle dikkat çekiyor. Kullanıcılarla eşleşmeden ilk müzik zevkini birbirlerinin inceleyecek. 2016 senesinde aslında Tinder, Sportif ortaklığıyla benzer çalışmaya imza atmıştı. “Anthem” şeklinde isimlendirilen özellik sayesinde kullanıcılar karşılarına çıkan favori şarkılarını görebiliyorlardı. Ancak geliştirilen yeni “Müzik Modu” daha farklı işlevciliğe sahip diyebiliriz.

tinde-yeni-ozellik-kiz-001.jpg

Tinder Müzik Modu Özelliği

Tinder kullanıcılarının yeni özelliği kullanmaları için platform hesaplarını Sportif’deki hesaplarına bağlamaları gerekiyor. Daha sonra karşınıza kullanıcıların profilleri çıkacak. Çıkan profillerin üzerinden onların oluşturdukları favori şarkıları dinleyebileceksiniz. 30 saniyelik döngüde müzikleri dinleme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca başka Tinder kullanıcıları da sizin profilinizi incelerken fovari şarkı listenizi görebilecekler. Tinder’e göre karşıdaki kişiyi anlamanın yolu onun müzik zevkini bilmekten geçiyor. O yüzden de Tinder, “Müzik Modu” özelliğiyle birebir ilişkileri güçlendirmeyi hedefliyor.

Tinder tarafından sunulan verilerde müzik paylaşımı gerçekleştiren profillerin daha çok “match” kazandığı belirtildi. Tinder uygulaması özellikle Z kuşağı kullanıcıların %40’ının favori şarkılarını özellikle profillerine eklediklerini vurguladı. Belirtiğimiz bu kullanıcılardan %10 oranında da daha çok match aldığını ifade ediyor. Tinder, tasarımda önemli bir değişiklik yapamaya karar verdi.

Tinder’in yapmayı düşündüğü değişikliğin radikal olduğunu söyleyebiliriz. Tinder bu özellikle birlikte kullanıcılarına daha yenilikçi deneyimler sunuyor. Tinder’e birçok yenilik ekleyen geliştiriciler, “arkadaşlık” sitesi özelliğinden çıkıyor izlenimi kamuoyunda bıraktı. Hatta kamuoyunda Tinder’de İnstagram, Twitter gibi bir sosyal medya platformuna dönüşür diye yorumlarda yapıldı. Hem Anthem hem de “Müzik Modu” özellikleri, kullanıcı etkileşimlerini artırma noktasında önemli rol oynuyor. Aynı zamanda insanlar arasında müzik yoluyla eşleştirme yapmayı düşündüğü de vurgulanıyor. Anthem ve Müzik Modu; kullanıcıların kendilerini iyi bir şekilde ifade etmesi için de önemli uygulamalardır. Aynı müziği dinler birbirilerinden “Müzik Modu” özelliği sayesinde haberdar olabilecekler.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.