Youtube Videonuzu Keşfete Düşürecek Yeni Yöntemler!

Youtube Videonuzu Keşfete Düşürecek Yeni Yöntemler!

YouTube kanalınızın keşfete düşmesi yani binlerce insana ulaşmak için yeni yöntemler var mı? Yüklediğiniz bir içeriğin hedeflediğiniz kitlelere ulaşmasını nasıl sağlarsınız? Bununla ilgili keşfete düşmek için pratik yöntemler var mı?

2005 yılından beri hayatımızda olan YouTube, çoğu insanın kanal açmasınıve bu yolla binlerce insana ulaşmasını kolay yoldan sağlıyor. YouTube kanalı açmak 1 dakikanızı bile almazken içerik üretmek, dünyanın dört bir yanındaki kitlelere ulaşmak uzun zaman istiyor. Kaliteli ve özgün içerikler çeken bazı YouTuberlar keşfete düşmüyor, yani abone sayısı artmıyor. Peki YouTube kanalınızın keşfete düşmesi yani binlerce insana ulaşmak için yeni yöntemler var mı yüklediğiniz bir içeriğin hedeflediğiniz kitlelere ulaşmasını nasıl sağlarsınız bununla ilgili keşfete düşmek için pratik yöntemler var mı? Keşfet'e düşmek için gereken 7 ipucu haberimizde.

YouTube videonuzu keşfete düşürecek yeni yöntemler

Eğer bir YouTube kanalınız varsa ve çok sayıda kitleye ulaşmak istiyorsanız bu haberimiz sizinle ilgili. Çünkü YouTube'da ana sayfanın sağında “keşfet” menüsü bulunuyor. Keşfet alanına ne kadar farklı kategoride videolar atarsanız sizi o kadar “keşfediyorlar. ”Eğer çok ilgi çekici içerik ve kaliteli bir çekim yapsanız da abone sayınız artmıyorsa buna keşfet'e düşmemek deniyor. Kanalınıza oyun, eğitim, güzellik, spor, moda ve müzik gibi her zaman geçerli içerikleri yüklerseniz YouTube'da size hedef sayfaları getiriyor yani keşfete düşürüyor. YouTube kanalında “keşfet”e düşmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak bazı ipuçlarını sizler için derledik. İşte o ipuçları..

Keşfet'e düşmüş bir video örneği

  1. 10 dakikadan fazla video çekin

Yapılan araştırmaya göre kanalına çok video atarak çok içerik sahibi olmuyorsunuz. Binlerce YouTuber 2-3 dakikalık bloklar yükleyerek para kazanmak istiyor ancak görünen o ki keşfete düşen videoların uzunluğu en az 10 dakikayı geçmek zorunda. 10 ila 20 dakika arasında değişen videoların keşfete düşme oranı beş dakika altı videolardan %90 daha fazla. Bu nedenle 10 dakikadan az video çekmemelisiniz.

  1. Yorumlara cevap yazın

Elbette ki çok sayıda yoruma cevap yazamayabilirsiniz, ancak takipçilerinizle ne kadar etkileşime girerseniz o kadar olumlu dönüş sağlayabilirsiniz. Yapılan araştırmalarda 100 takipçiden 1 kişi yorum yazıyor ve bunların yüzde biri de içerikle ilgili işlem yapıyor. Bu nedenle takipçi sayınız kadar onlarla karşılıklı yorumlaşmanız da çok önemli.

  1. SEO çalışması yapın

İçerik üretirken sizi diğerlerinden ayıracak detaylara girmelisiniz. Bunun da yolu seo çalışması yapmaktır. Unutmayın ki en iyi seo yöntemi “anahtar kelimeler”dir.Videolara yükleyeceğiniz her bir anahtar kelime sizi binlerce insana ulaştıracaktır. Çünkü insanlar arama yaparken anahtar kelimeler kullanıyor.

  1. Çalma listenizi güncelleyin

YouTube kanalınızda herhangi bir konuyla ilgili birden fazla video çekerek seri oluşturmalısınız. Seri oluşturamazsınız bile videolarınızı çalma listesinde düzenleyin. Her yeni videoda güncelleme yapınız. Çalma listenizin başlıkları kısa ve ilgi çekici olursa keşfet olmanız olası.

  1. Profil kapak fotoğrafı ekleyin

Çağımız her ne kadar teknoloji çağı olsa da görsellik her zaman ön plandadır. Bu nedenle açtığınız kanala mutlaka profil ve kapak fotoğrafı tasarlayın. Size önerimiz Canva uygulamasıdır. İyi bir kapak sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

  1. Takipçilerinizin eleştirilerine kulak verin

Hakaret dışında size yapılan eleştiriler yanlışlarınızı görmenizi sağlarken hatalarını tekrar etmenizi engeller. Bu nedenle saygı çerçevesinde yapılan olumlu eleştiriler size ışık tutacaktır. Yakın çevrenizin ve sizin fark edemediğiniz bazı olumsuz durumları aboneleriniz mutlaka görecektir. Unutmayın hata yapmaktan değil tekrarlamaktan korkun.

  1. Kart ekleyin

Birçok Youtuber'ın ihmal ettiği bir durum var ki videolarına benzer içeriklerin linkini eklemiyorlar. Video içinde veya sonunda benzer içeriklerin linkini mutlaka ekleyiniz. Böylece takipçilerinizin sizi ve kanalınızı daha uzun süre ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.