Telegram Kullanıcı Adı Nasıl Oluşturulur veya Değiştirilir

Telegram Kullanıcı Adı Nasıl Oluşturulur veya Değiştirilir

Bir Telegram kullanıcı adı oluşturmak, herkese açık bir hesap isteyen kullanıcılar için yararlıdır. Kullanıcılar ayrıca kullanıcı adlarını değiştirebilir ve bu yalnızca birkaç adım sürer.

Sosyal medya platformları gibi, Telegram da kullanıcıların birçok özelliğinden biri olan herkese açık bir kullanıcı adı oluşturmasına olanak tanır. Açık gruplar ve Kanallar , dünyanın her yerinden Telegram kullanıcılarının bir araya gelip bir konuyla ilgili çeşitli yönleri tartışmasına yardımcı olan başka bir özelliktir . Platformdaki grupların ve konuşmaların halka açık olması nedeniyle mini bir arama motoru haline geldi. Bir Telegram profilini bulmak için, kullanıcıların tek yapması gereken uygulamada profili aramaktır.

Telegram gruplarının ve kanallarının bazı farklılıkları vardır. Örneğin, uygulamada bir grubun parçası olabilecek maksimum kullanıcı sayısı 200.000'dir. Öte yandan, sınırsız kullanıcı bir Kanalın parçası olabilir . Ayrıca, Kanallar, grupların aksine üyelerin katılmasına izin vermez. Çoğu zaman, halka açık Telegram Kanallarından gelen medya dosyaları internette dolaşıyor. Uygulama için hem nimet hem de lanettir ve genel kullanıcı adlarına sahip kullanıcılar için geçerlidir.

Kullanıcılar Telegram'da herkese açık kullanıcı adları belirleyebilir . Bir kullanıcı adı oluşturduğunuzda, kullanıcı genel arama sonuçlarında görünecektir. Bu, platformda tanınmak isteyen kullanıcılar için iyi olsa da bazı kullanıcılar bundan rahatsız olabilir ve bu nedenle herkese açık bir kullanıcı adı oluşturmamalıdırlar. Telegram, hesap oluştururken kullanıcılardan bir kullanıcı adı oluşturmalarını istemez - bu isteğe bağlı bir özelliktir. Diğer sosyal medya platformları gibi, kullanıcı adı da en az beş karakter uzunluğunda benzersiz bir alfabe, sayı ve alt çizgi kombinasyonu olmalıdır.

Telegram Kullanıcı Adınızı Belirleyin

telegram.webp

Bir Telegram kullanıcı adı oluşturmak için uygulamanın ana ekranının sağ üst köşesinde bulunan hamburger menüsüne gidin ve 'Ayarlar'a dokunun. Menüde, 'Hesap' başlıklı bölüm, 'Kullanıcı Adı' yazan bir seçenek içerecektir. Üzerine dokunun, benzersiz bir kullanıcı adı oluşturun . Bir sonraki ekranda Telegram, " insanlar sizi bu kullanıcı adı ile bulabilecek ve telefon numaranıza ihtiyaç duymadan sizinle iletişime geçebilecek" diye belirtiyor. ya da değil. Kullanıcılar istedikleri kullanıcı adını oluşturduktan sonra sağ üst köşedeki onay simgesine tıklamaları gerekir.

Anlık mesajlaşma platformu, kullanıcıların ayarladıktan sonra kullanıcı adlarını değiştirmelerine olanak tanır . Kullanıcılar profillerini açmalı, mevcut kullanıcı adına dokunmalı, yeni bir tane oluşturmalı ve kullanılabilirliğini kontrol etmelidir. Bu kadar basit. Birisi bir Telegram kullanıcı adı oluşturduğunda, profilini şu biçimde bir bağlantı biçiminde paylaşabilir: https://t.me/username. Telegram ayrıca, önceden alınmış belirli bir kullanıcı adına ihtiyaç duyan kullanıcılara yardımcı olabileceğini, ancak Facebook, Twitter ve Instagram gibi hizmetlerde aynı kullanıcı adına sahip olmaları gerektiğini söylüyor. https :// t . ben / kullanıcı adı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.