Pixel 6 Titreşim Zayıf mı? İşte Sorun Ne ve Nasıl Düzeltilir?

Pixel 6 Titreşim Zayıf mı? İşte Sorun Ne ve Nasıl Düzeltilir?

Pixel 6 ve 6 Pro bazen azalan dokunsal yoğunluktan muzdarip olabilir, ancak kullanıcıların sorunu çözmek için deneyebilecekleri birkaç yöntem bulduk.

Pixel 6 ve 6 Pro bazen düşük titreşim yoğunluğundan muzdarip olabilir, ancak kullanıcıların sorunu çözmek için deneyebilecekleri birkaç şey vardır. Google'ın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, paranın satın alabileceği en iyi akıllı telefonlar arasında yer alıyor, ancak her ikisi de birkaç garip hatadan muzdarip. Bazı yüksek profilli sorunlar, hatalı parmak izi sensörlerini, yavaş 5G hızlarını, bozuk otomatik döndürme işlevini ve daha fazlasını içerir. Zayıf dokunsal geri bildirim, görünüşe göre iki cihazı etkileyen en son sorun.

Toplantılara, kilise ayinlerine, düğünlere, cenazelere ve diğer etkinliklere katılırken, yüksek sesli zil sesleri kesinlikle hayır olduğundan, aramalar, mesajlar ve bildirimler için zil sesi yerine titreşim ayarını kullanmak faydalı olabilir. Bu durumlarda, titreşimler en iyi seçenektir ve kullanıcıların yüksek seslerin yerin kutsallığını veya olayın ciddiyetini bozmadan bildirimleri takip etmesine yardımcı olur.

Pixel 6 ve 6 Pro'daki dokunsal yoğunluk yetersiz görünüyorsa, kullanıcıların düzeltmeyi deneyebilecekleri birkaç şey vardır. İlk olarak, zaten orada değilse, titreşim yoğunluğunu tamamen yükseltin. Bunu yapmak için, "Ayarlar"a gidin, ardından aşağı kaydırın ve "Erişilebilirlik"i seçin ve ardından "Etkileşim Kontrolleri" altında "Titreşim ve Dokunma"yı seçin. Şimdi her kategoriyi (Zil, Bildirim, Dokunma geri bildirimi vb.) teker teker seçin ve titreşim yoğunluğunu en yüksek seviyeye ayarlamak için her durumda 'Yüksek'i seçin. Etkilenen kullanıcılar, kullanıcıların titreşim yoğunluğunu ve modellerini ayarlamasına olanak tanıyan Buzzkill gibi bir üçüncü taraf uygulamasını da deneyebilir .

Google Haptikleri Kasten Ayarladı Mı?

pixel-6.webp

Birçok Pixel 6 ve 6 Pro kullanıcısının, Mart güncellemesini takiben cihazlarında daha zayıf haptik deneyimler yaşadığı bildiriliyor. Bazıları için haptik o kadar zayıfladı ki, cihaz ceplerindeyken bile aramaları ve mesajları kaçırıyorlar. Bu, titreşim yoğunluğu 'Yüksek' olarak ayarlandığında bile oluyor. Forumlardaki bazı yorumlar da Google'ın yeni güncellemeyle telefonlardaki titreşim seviyelerini kasıtlı olarak değiştirmiş olabileceğini öne sürüyor. Onlara göre, modifiye edilmiş haptik deseni, en yüksek titreşime yol açan yumuşak bir birikim içerir. Yine de diğerleri, en yüksek titreşim seviyesinin bile Mart Özellik Düşüşü öncesine göre daha düşük olduğunu iddia ediyor.

İlginç bir şekilde, Google'ın Mart güncellemesi için değişiklik günlüğü, denenmiş bir 'hata düzeltmesinin' parçası olarak dokunsallık üzerinde çalıştığını gösteriyor. Değişiklik günlüğüne göre, güncelleme "Belirli koşullarda daha zayıf dokunsal geri bildirime neden olan sorun için bir düzeltme" içeriyor. Ne yazık ki, tüm şikayetler geçerliyse, 'düzeltme' durumu daha da kötüleştirdi. Google konuyla ilgili bir şey söylemiyor, ancak umarız sorunu kabul eder ve er ya da geç kalıcı bir düzeltme sunar.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.