Metaverse akımına Sony de katıldı: 4K sanal gerçeklik gözlüğü nasıl olacak?

Metaverse akımına Sony de katıldı: 4K sanal gerçeklik gözlüğü nasıl olacak?

Metaverse akımına Sony de katıldı: 4K sanal gerçeklik gözlüğü nasıl olacak? Teknoloji severler Metaverse 4k Sanal gerçeklik gözlüğünü ve özelliklerini heyecan ve büyük bir merakla takip ediyor. Metaverse 4k Sanal gerçeklik gözlüğü nedir?

UYARI: Bu haberi şu anda gunceladana ve trfutbol sitelerinden okuyorsanız, İÇERİK hırsızlığına yardım etmiş oluyorsunuz. Bu haber ve bu iki sitede yayınlanan haberler Makro Kedi editörleri tarafından hazırlanmaktadır. Şu anda belirlenen bu iki site botlarla bütün içeriklerimizi sitelerine çekmektedir. DMCA gönderdik, yakında Google’da banlayacaktır. Buradan da içerik çalan arkadaşlara iletelim, dedik.

Teknoloji devi Sony’den geleceğin teknolojisine yeşil ışık yakıldı. Kısaca Metaverse denilen geleceğin interneti için kullanılması düşünülen 4K Sanal gerçeklik gözlüğü çok yakında satışa sunulacak. Son günlerde gündemden düşmeyen Metaverse teknolojisine Sony de 4k Sanal gerçeklik gözlüğüyle adım atmaya hazırlanıyor. Teknoloji severler Metaverse 4k Sanal gerçeklik gözlüğünü ve özelliklerini heyecan ve büyük bir merakla takip ediyor. Metaverse 4k Sanal gerçeklik gözlüğünedir ve nerelerde kullanılır? Şimdi detaylar

Metaverse akımına Sony de katıldı 4K Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl olacak?

Teknoloji gündemini uzun süredir işgal eden ve farklı büyük şirketlerin ilgi odağı haline gelen Metaverse için Sony'den büyük bir atak geldi. Japon teknoloji devi Sony, geliştirdiği sanal gerçeklik başlığının yüksek çözünürlük ve düşük gecikme gibi teknik özelliklerini takipçilerine duyurdu.

Tıpkı NFT alanında olduğu gibi Metaverse alanında da yatırım yapan, oyunlardan lüks giyim markalarına kadar birçok şirketin yakından takip ettiği Sanal dünyaya ait yatırımlar hız kesmiyor. Birçok teknoloji devi geleceğin internetini kaçırmamak için hamle üstüne hamle yapıyor. İşte bu şirketlerden Sony Technology Day etkinliğinde tanıttığı 4K ve 8K çözünürlük sunabilen Sanal gerçeklik gözlüğünü takdim etti.

2021-12-07-22-01-11.png

Teknolojide çığır açacak

Sony'nin açıkladığı ve teknoloji sevdalılarını heyecanlandıran Sanal gerçeklik başlığı, nesnelere yaklaştıkça pixelden doğan bozulmaların önüne geçiyor. Bu sorunu önlemek için 4K OLED ekranlar kullanan VR başlık, akıllı cep telefonlarında görmeye alıştığımız OLED panellerin iki katı kadar nokta barındırıyor.

Özellikle gerçekliği azaltan ve kalite düşüklüğü yaşatan gecikme sorunu ile ilgili VR başlıkta bulunan çoklu alıcılar sayesinde gecikme sorunu en alt seviye indirildi. Böylece dışarıdan alınan görüntünün daha hızlı işlenmesi ve daha tutarlı bir sanal gerçeklik imkânı sunması 4K ve 8K seçeneklerinin yıldızını parlattı. 4K ve 8K seçeneklerinde yer alan mono scopic ve stereo scopic görüntüler devreye girdi. İki göze iki ayrı görüntü yerine iki göze bir görüntü aktarılarak görüntüde derinlik sağlanması sayesinde görüntü kalitesi arttı.

2021-12-07-22-00-52.png

4K Sanal gerçeklik gözlüğü nerede kullanılacak?

Metaverse alanında çığır açması beklenen Sanal gözlükler; eğlence, mühendislik, teknoloji ve sağlık sektöründe rahatlıkla kullanılabilecek. Sony'nin sanal gözlükle girdiği Metaverse ile ilgili çok daha kapsamlı yatırımlar yaptığını söyleyebiliriz.

İşte Sony'nin Yayınladığı VİDEO

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.