Bu Fitbit Cihazları Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimlerini Destekler

Bu Fitbit Cihazları Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimlerini Destekler

Fitbit'in Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri zaten Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanıma sunuluyor, ancak çok sayıda giyilebilir cihazdan hangileri destekleniyor?

Nisan 2022'nin başlarında ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nden izin aldıktan sonra Fitbit , belirli cihazlara Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri adı verilen yeni bir özellik getiren bir güncellemeyi kullanıma sunmaya başladı . Bu özellik, kullanıcılara düzensiz kalp ritmi veya atriyal fibrilasyon (AFib) belirtileri olduğunda haber verir. Kalp atış hızı sensörü, giyilebilir cihazlarda yaygın bir özelliktir, ancak çoğu cihaz yalnızca kalp atış hızını ölçebilir.

Bazı üreticiler, arteriyel sağlığın ne kadar hayati olduğunu göz önünde bulundurarak, akıllı saatlerine ve fitness takipçilerine daha gelişmiş kalp izleme sağlığı özellikleri eklemeye başladılar ve kullanıcıların kalpleri hakkında daha fazla ayrıntı almasına olanak sağladı. Ancak yaklaşım markadan markaya hatta aynı markanın modellerine göre değişiklik göstermektedir. Bazıları için bir EKG sensörü ekleyerek, diğerleri ise TicWatch GTH'de olduğu gibi ekstra bir PPG sensörü ekleyerek . Ek olarak, bazıları donanım ve yazılım algoritmalarının bir kombinasyonunu kullanır.

Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri, belirli Fitbit giyilebilir cihaz sahiplerine kalp atış hızı verilerinden elde edilen hayati bir sağlık ölçümü sağlar. AFib'i tespit etmek için bir EKG (elektrokardiyogram) sensörüne sahip diğer giyilebilir cihazların aksine , Google (Fitbit'i okuyun), kalplerinde bir sorun olup olmadığını tespit etmek için bu giyilebilir cihazlarda PPG (fotopletismografi) sensörüyle çalışan bir algoritma geliştirdi. Bu önemli bir gelişme çünkü desteklenen giyilebilir cihazların sahiplerinin AFib algılamanın keyfini çıkarmak için yeni bir cihaz almaları gerekmiyor. Güncelleme Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanıma sunuluyor ve 9to5Google'a göre yalnızca bölgede geçerli olacak.

Akıllı Saatler Ve Fitness Takipçileri Desteklenir

fitbit-irregular-heart-rhythm-notifications.webp

Güncelleme , özelliği Fitbit Sense, Versa 3, Versa 2 ve Versa Lite akıllı saatlerine getiriyor. Ayrıca Fitbit Charge 5, Charge 4, Charge 3, Inspire 2 ve Luxe fitness takipçileri için de mevcuttur. Tahmin edilebileceği gibi, bu özellik, Sense ve Charge 5 gibi halihazırda bir EKG sensörüne sahip giyilebilir cihazlara da geliyor. talep değerlendirmesi ve uyurken veya hareketsiz otururken çalışan yeni Düzensiz Kalp Ritmi Bildirimleri aracılığıyla.

Fitbit , bu cihazların bir güncelleme almadığını açıkladı, ancak özelliği etkinleştiren değişiklikleri Fitbit uygulamasının kendisi alıyor. Fitbit tarafından sağlanan ek ayrıntılar, nasıl çalıştığını içerir. Üretici, giyilebilir cihazların kalp ritmi verilerini toplayacağını ve yeterince topladıktan sonra “ PPG algılama algoritmasının AFib belirtileri aramak için verileri analiz edeceğini söylüyor. Kullanıcıların kalp atış hızı verilerini uygulama ile senkronize etmeleri gerekiyor, bu uygulama daha sonra atriyal fibrilasyon ile ilgili bildirimleri gösterecek. Ek olarak, AFib tespiti bildirimi, kullanıcıya doktorundan randevu almasını tavsiye edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.