iPhone'da Grup Metni Nasıl Gönderilir

iPhone'da Grup Metni Nasıl Gönderilir

iPhone: Mesajlar'da kalem simgesine dokunun . Kime alanına kişi adlarını veya telefon numaralarını girin . Mesaj yazın ve Gönder .Android: Bir metin mesajı uygulamasında yeni bir konuşma açın. Alıcıları Girin alanına adları veya numaraları yazın.

Bu makalede, bir iPhone'daki Mesajlar uygulamasını veya Android telefonlardaki bir metin mesajlaşma uygulamasını kullanarak bir gruba metin mesajının nasıl gönderileceği açıklanmaktadır.

iPhone'da Grup Metni Nasıl Gönderilir

Grup mesajları , grupları organize etmenin, etkinlikler ayarlamanın veya aynı mesajı birden fazla kişiye göndermenin hızlı ve kolay bir yoludur. iPhone'da Mesajlar uygulamasını kullanın.

  1. Mesajlar uygulamasını açın . Yeni bir metin mesajı başlatmak için sağ üst köşedeki kalem simgesini seçin.

  2. Kime : alanına kişi ekleyin . Zaten kişi listenizdeyse, adlarını yazın ve iletişim bilgileri görünmelidir. Ayrıca kişinin telefon numarasını yazabilir veya kişi listenizde gezinmek ve alıcı eklemek için Artı ( + ) öğesine dokunabilirsiniz.

    Hatta yalnızca bir iPad tablete erişimi olan kişileri mesaja dahil edebilirsiniz; Wi-Fi'ye bağlı oldukları sürece mesajı Messenger uygulamalarında alacaklardır.

  3. Kişi eklemeyi bitirdikten sonra mesajınızı yazıp Gönder'e dokunun .

iPhone'unuzda grup metinleri gönderirken grup sohbetini adlandırabilir, grup metinlerindeki uyarıları sessize alabilir ve gruba kişi ekleyebilir veya gruptan kişi çıkarabilirsiniz.

Android'de Grup Metni Nasıl Gönderilir

Android'de bir grup metin mesajı göndermek, bir iPhone'da bir tane göndermeye oldukça benzer.

  1. Kısa mesaj uygulamanızı açın. Çoğu telefonda bu, Mesajlar olacaktır . Yeni bir konuşma açın.

  2. Bir telefon numarası, bir kişinin adını yazarak veya kişi listesini seçip kişilerinizi seçerek Alıcıları girin alanına kişi eklemeye başlayın .

    Android'de grup metni örneği
  3. Kişilerinizi seçtikten sonra, her zamanki gibi bir mesaj girin ve ardından Gönder'i seçin .

Android'in daha yeni sürümlerinde, mesajınızı normal şekilde yazarak ve Gönder'e uzun basarak (dokunup basılı tutarak) belirli bir zamanda teslim edilecek metin mesajlarını planlayabilirsiniz .

Grup Metni Göndermek Neden Çalışmayabilir?

Grup mesajınız çalışmıyorsa, bunun en yaygın nedeni telefon ayarlarınızdadır. Grup mesajları standart metinlerden çok daha büyük olduğundan, telefonunuzun bu tür verileri göndermesini sağlamak için MMS ayarını etkinleştirmeniz gerekir.

Telefon ayarlarınıza gidin ve multimedya mesajları (MMS) gönderme seçeneğini etkinleştirdiğinizden ve telefonunuzun mesajlaşma yoluyla verileri kullanmasına izin verdiğinizden emin olun. Ayar, genellikle Ayarlar menünüzde, genellikle bir Messenger veya Veri alt başlığı altında basit bir geçiş anahtarı olacaktır .

Android'de MMS ayarları

Grup metinleri, boyutları ve grup mesajlaşma yoluyla etkinleştirilen diğer birkaç özellik nedeniyle genellikle kısa mesaj planınız yerine telefonunuzun verilerini kullanır . Bu seçeneklere izin veriliyorsa, grup metni gönderirken sorun yaşamamalısınız.

Bazı insanlar, özellikle kendileri için geçerli değilse, bir grup mesajı dizisinin parçası olmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle , bir grup mesajı dizisinin nasıl bırakılacağını bilmek her zaman sahip olunması gereken kullanışlı bir beceridir.

Kısa mesaj kullanan bir grup insan.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.