PT Yıldönümü İstemleri Onu Kaldıran Kişiden Açıklamalar

PT Yıldönümü İstemleri Onu Kaldıran Kişiden Açıklamalar

PT'nin piyasaya sürülmesinden sekiz yıl sonra, eski bir Konami çalışanı, kötü şöhretli Silent Hills demosunun geliştirilmesi ve kaldırılması hakkında fikir verdi.

Eski bir Konami çalışanı, kötü şöhretli ve ürkütücü PT demosunu sekiz yıl önce PSN'ye getirmek için neler yapılması gerektiğine ve onu çökerten Sony ile yapılan konuşmaya biraz ışık tuttu . Orijinal PT demosu 2014'te PlayStation 4'te ilk kez ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünde , oyuncular ilerledikçe çılgına dönen ürkütücü yinelenen koridorları karşısında şaşkına dönmüştü. Ancak, demo ilk göründüğü gibi değildi. Oyuncular, demonun iddia edildiği gibi 7780s Studios olarak bilinen yeni bir bağımsız geliştirici tarafından hazırlanmadığını ortaya çıkarmak için birlikte çalıştı. Hayranlar, Konami'nin merakla beklenen yeniden çevrimi Silent Hills için Hideo Kojima ve Guillermo del Toro arasında çarpıcı bir işbirliği olduğunu ortaya çıkarmak için ipuçlarını bir araya getirdi.

Ne yazık ki, benzersiz ve mükemmel pazarlama kampanyası boşa gitti. Konami ve Kojima, ertesi yıl uzun vadeli ortaklıklarını sona erdirdi ve Konami'nin Silent Hill yeniden başlatması için planlarını etkin bir şekilde rafa kaldırdı . Ancak aradan sekiz yıl geçmesine rağmen PT demosu unutulmadı. Demo PSN'den kaldırıldı ve yeniden indirilemez hale getirildi. Hayranlar, Media Molecule's Dreams , korkunç derecede sürükleyici Half-Life: Alyx modları ve en son Halo Infinite 's Forge modu gibi oyunları kullanarak, demonun perili koridorlarını ve şok edici olaylarını şaşırtıcı bir doğrulukla yeniden yaratmak için büyük çaba harcadı. Hayranlar Kojima'nın Silent Hills'inin ne için ağıt yaktığını söylemeye devam ederkenolabilirdi, eski bir Konami marka yöneticisi tartışmalı listeden çıkarılması hakkında bazı bilgiler açıkladı.

Konami'nin eski marka yöneticisi Pearl Lai, eski işvereninin Sony'ye PT demosunun PlayStation Network'ten kaldırılması ve listeden kaldırılmasıyla ilgili garip ve benzersiz talebini açıkladı . EuroGamer tarafından ( Video Games Chronicle aracılığıyla ) bildirildiği üzere Lai, efsanevi demoyla ilgili deneyimlerini tartışma ve Twitter hesaplarında birkaç soruyu yanıtlama fırsatını yakaladı. Birkaç yanıt, kararın Konami için kolay olmadığını ortaya koyuyor ve şirket çalışanlarının birçoğunun ve Lai'nin "... keşke farklı şekilde gitseydi.Gizemli demo için sahte yayıncı ve geliştiricinin kurulmasına yardımcı olmak üzere Sony ile yakın bir şekilde çalıştıktan sonra Lai, demonun kaldırılması için Sony'yi aramak zorunda kalmalarının oldukça garip olduğunu belirtti . kurulum, birçok operasyonel istisna var. Ve sonra yeniden indirmeyi engelleme isteğini eklemek için? Daha fazla mühendislik çözümü. "Lai o zamandan beri Twitter hesabını özel yaptı, ancak ne Lai'nin ne de destek ekibinin görevlendirilmesi gereken bir şey olan hoşnutsuz hayranların tepkisiyle uğraşmak zorunda kalanların maalesef Konami'nin destek personeli olduğunu belirtmeden olmaz.

Sekiz Yıl Sonra, PT Hâlâ Hayranları Musallat Ediyor

silent-hills-pt-gameplay-001.jpg

PT demosu için yeniden indirmelerin listeden kaldırılması ve engellenmesi, Sony'den ilk kez böyle bir şey yapması istendi. Hideo Kojima ve Guillermo del Toro da dahil olmak üzere birçok hayranın PT'nin sekizinci yıl dönümüne yansımasının ardından demo etrafındaki konuşmalar yakın zamanda yeniden ortaya çıktı . Birçoğu, demonun karmaşık mekaniklerini ve benzersiz pazarlama taktiklerini övme ve PT'nin sunduğu sürükleyici korku deneyimini yansıtma fırsatı buldu . Kojima, hayranların sırlarını ortaya çıkarmanın ve demonun gerçek amacının gizemini çözmenin aylar alacağına inanıyordu. Ancak oyuncular ve internet bunu sadece iki günde başardı.

Kojima ve Konami arasındaki ortaklık sayesinde Metal Gear Solid serisi dünyaya getirildi. Ancak Kojima kendi bağımsız stüdyosu Kojima Productions'ı kurmak için ayrıldıktan sonra stüdyo, birkaç Yılın Oyunu adaylığı alan Death Stranding'i yayınladı. Pek çok hayran Hideo Kojima'nın bir sonraki projesinin ne olacağını görmek için beklerken Konami, yeni bir Silent Hill oyunu bekleyen hayranları hevesle şaşırtmaya devam ediyor . Ancak Konami popüler franchise ile ne yaparsa yapsın, şirketin Kojima'nın 2014'ün PT demosu ile başardığını başarması pek mümkün değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.