Skyrim Oyuncusu Jarl Elisif Hakkında İlginç Bir Teori Paylaştı

Skyrim Oyuncusu Jarl Elisif Hakkında İlginç Bir Teori Paylaştı

Bir Skyrim oyuncusu, Jarl Elisif the Fair'in göründüğü gibi İmparatorluk kuklası ve kuklasından daha fazlası olabileceğine dair merak uyandıran fikri öne sürüyor.

Skyrim'deki İç Savaş , oyunun ana konusu olmasa da, diğer ana hikayelerde olmadığı şekilde ana görevlerle derinden bağlantılıdır. Daha da önemlisi, Nord eyaleti Tamriel'in siyasi ve sosyal arka planını sağlar ve oyunculara karakterlerine veya anlatmak istedikleri hikayeye uygun bir şekilde çözme ve geliştirme şansı sunar. Jarl Elisif bu grubun en önemli oyuncularından biri ve ilk bakışta koşulların oyuncusu ve bir figürden biraz fazlası gibi görünse de, göründüğünden daha fazlası var.

Oyunun başında, Jarl Elisif, öldürülen Kral Torygg'in dul eşidir ve arkasında hiçbir mirasçı bırakmamıştır. O, Haafingar'ın atanan Kontu ve Yalnızlık'ın hükümdarıdır, ancak yönetimin çoğunu vekilharç Falk Ateşsakal'ın ellerine bırakır. O, Skyrim'de İmparatorluğun önemli bir müttefiki ve yine de birçok Kuzeyli gelenekçi, etkisinin önemsiz olduğundan ve onun bir İmparatorluk kuklasından başka bir şey olmadığı konusunda endişeleniyor. Genç ve deneyimsiz bir siyasi oyuncu, herkesin ilk olarak Güzel Elisif'i değerlendirmesi olabilir, ancak deneyimsizliği, Elisif'in doğal kurnazlığını ve zekasını yalanlamaya hizmet edebilir.

FreshwaterOctopus'un Reddit'teki iddiası böyledir ve Elisif'in politik zekası hakkında öne sürdüğü teori, Skyrim'deki olaylarla şaşırtıcı derecede makul bir şekilde örtüşmektedir. Elisif'in kamuoyu, imparatorluğa fazlasıyla bağımlı, tek başına gerçek bir gücü olmayan genç bir kadın olduğu yönünde. Teori, Elisif'in bu görüşü kendi yararına kullandığı, istediği sonucu elde etmek için bu alçakgönüllü konumdan olayları düzenlerken deneyimsiz ve dalgın bir hükümdar rolünü oynadığı fikrini ortaya koyuyor.

Sergilediği politik zekanın iki ana örneği, Kurt Kraliçe Potema'nın dirilişini ele alma biçiminde ve "Sezon Bitmeyen" görevinde barış görüşmeleri sırasında General Tullius ve Ulfric Stormcloak'ı oynama biçiminde yatmaktadır. Önceki örnekte, Wolfskull Mağarası'nda gizlenen tehdidi tanıyan tek kişi o ve kasıtlı olarak aşırı tepki vererek danışmanlarının başından beri istediği makul çözümü bulmasını sağlıyor. İkinci örnekte, Menzil'i Riften ve Şafak Yıldızı lehine takas etmek için General Tullius'tan yararlanıyor - kazançlı ticaret limanları ve böylece Ulfric'in aynı anda karayla çevrili Menzil'i ve gümüş madenlerini aşırı değerlendirmesini sağlıyor.

Elisif, ne kendi saray adamları tarafından ne de Skyrim'deki iki İç Savaş fraksiyonunun liderleri tarafından ciddiye alınmadığını biliyor ve bu şekilde tercih ediyor. Karakterler, Elisif'i kendi pahasına küçümsüyor.

İmparatorluk ve Stormcloaks arasındaki iç savaşın kapsayıcı temaları, baskıya karşı özgürlükten daha fazlasını temsil eder - aynı zamanda, Nordik üstünlüğünün altında yatan tehlikeli çağrışımlara karşı emperyalizm bayrağı altında solan bölgesel kültürü ve gelenekleri de sunarlar. Yine de bir oyuncu Skyrim'in geleceği için bu fikir ve vizyon çatışmasından sonuç ne olursa olsun kurtulur: Elisif the Fair.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.