Scathing Fallout 76 Raporu, Korkunç Bethesda Uygulamalarını Ortaya Çıkardı

Scathing Fallout 76 Raporu, Korkunç Bethesda Uygulamalarını Ortaya Çıkardı

Kotaku'dan yeni bir rapor, Bethesda'nın Fallout 76 için çalışanlarına uyguladığı iddia edilen sıkıntı ve kötü geliştirme uygulamalarından bazılarını ortaya koyuyor.

Bethesda ve ZeniMax Media'nın eski çalışanlarından gelen üzücü bir rapor, Fallout 76'nın geliştirilmesi sırasında meydana gelen korkunç olayları ortaya koyuyor . Fallout 76 , ilk olarak 2018'de piyasaya sürülen ve hemen sorunlarla dolu bir açık dünya MMO'su. Fanların satın aldığı fiziksel içeriğin kalitesizliği ile birlikte teknik ve tasarım sorunlarının sayısı tepkiyle karşılandı ve Fallout 76'ya çıkışından bu yana tam anlamıyla yükselmeyen bir itibar kazandırdı.

Crunch time, oyun endüstrisinde uzun saatler boyunca geliştiricileri oyunu lansmana hazır hale getirmek için fiziksel ve zihinsel sınırlarını zorlamasıyla bilinen korkunç bir dönemdir. Ekipteki herkes, iş yeri dışında bile onları takip eden yoğun bir strese maruz kalır. O kadar korkunç ki, bazı hayranlar - bir oyunun çıkışını sabırsızlıkla bekleyenler bile - geliştiricilerin zorlu zamanlara zorlanması nedeniyle gecikmeleri kabul edecekler. Çalışanların kötü muamelesine ek olarak, acele iş, çoğu zaman hala bitmemiş gibi görünen bir aksaklığa neden oluyor. Bu eski Bethesda ve ZeniMax çalışanları tarafından Fallout 76 üzerinde çalışırken anlatılan hikayeler , kriz zamanından gelebilecek en kötü şeylerden bazılarının başlıca örnekleridir.

Hem Bethesda hem de ZeniMax'ten 10 eski çalışan, Fallout 76 üzerinde çalıştıkları zamanı hatırlıyor ve anlattıkları yürek parçalayıcı. Kotaku tarafından bildirildiği üzere , bir geliştirici "İnsanları yediği için kimse bu projede yer almak istemedi. İnsanları yok etti" dedi. bu da yakında takip eden tüm korkunç ayrıntılar için sahneyi hazırlar. Tamamı anonim tutulan bu çalışanlar, ilk çıkış tarihine kadar geçen aylarda haftanın altı günü 10 saat boyunca tutuldu. Bu fazla mesai, tekrar eden ve zorunluydu, tüm çalışanlar tükenmeyi tamamlamak için çalışıyordu. Proje üzerinde can sıkıcı derecede kötü yönetim, testçilerin ve geliştiricilerin oyuna hiç girmeyen düzeltmeler üzerinde çalışmasına yol açtı, bu da tüm çalışmalarının tamamen boşa gitmesine ve Fallout 76'yı hiç iyileştirmemesine neden oldu. Çalışanlara zamanları için ödeme yapılırken, ücretler düşüktü ve QA personelinin bir üyesinin " bu noktada dünyadaki tüm paranın önemi yok " dediği gibi . Sorunları ne yazık ki ancak Fallout 76 çıktığında devam etti.serbest bırakıldı ve içinde bulunduğu glitchy durumuna neredeyse anında tepki verdi.

Kriz zamanı, son yıllarda kötü yönetimin bir işareti ve şirketlerin kötü bir yansıması haline gelen, pek hoş karşılanmayan bir uygulamadır. Tüm çalışanlarını bu kadar duygusal ve fiziksel strese sokan, boşa harcanan saatler ve işlerin görünüşte sonsuz döngüsü acımasızdır. Projenin geniş bir açık dünya MMO olması, projenin düzgün bir şekilde ele alınmamasının bir nedeni olabilir ve kapsamın yöneticilerin üstesinden gelebileceklerini düşündüklerinden daha fazla olması. Ancak, özellikle Bethesda'nın Elder Scrolls Online'ı bu noktada genel olarak daha olumlu eleştirilerle piyasaya sürüldüğünden , bu pek bir bahane gibi gelmiyor.

Bethesda'nın oyunları, şirketin kendisi ile birlikte eleştiriye yabancı değil. Bethesda, Fallout 76'nın ilk lansmanı ve iletişimi için birkaç kez özür bile diledi. Ancak , bu hikayeler gün ışığına çıktıkça hayranlar ve çalışanlar başka bir özür ve daha iyi bir çalışan muamelesi vaadi arıyor olabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.