Poppy, Poppy Playtime'ın Gerçek Kötü Adamı mı?

Poppy, Poppy Playtime'ın Gerçek Kötü Adamı mı?

Huggy Wuggy ve Mommy Long Legs, şu ana kadar Poppy Playtime'ın kötü adamları ama Poppy her ikisinden de daha mı kötü? İşte bu yüzden gerçek bir düşman olabilir.

Poppy Playtime'da , oyuncular Bölüm 1'deki canavar Huggy Wuggy'yi savuşturuyorlar ve Bölüm 2'deki Mommy Long Legs ile aynı şeyi yapacaklar gibi görünüyor, ancak Poppy'nin kendisi dizinin gerçek kötü adamı olabilir. Görünüşte kırılgan ve masum görünse de, o porselen göğsünün içinde uğursuz bir kalp atıyor olabilirdi. Onun en büyük düşman mı yoksa özgürlüğe özlem duyan bahtsız bir oyuncak bebek mi olduğu şu anda kesin olarak söylenemez. Ancak dizi ilerledikçe oyuncular kendilerini kötü bir Poppy Playtime ile karşı karşıya bulabilirler.

Poppy Playtime'ın Playtime Co. Oyuncak Fabrikası, birçoğu korkunç insan deneyleri ile ete iştahlı canavar yaratıklara dönüşen birçok oyuncak yarattı. Bunların ilki ve en zekisi oyunun adaşı Poppy idi. Poppy Playtime'ın canavarları klasik oyuncaklardan esinlenmiştir ve Poppy 1900'lerin başlarındaki Raggedy Ann bebeğine en ufak bir benzerlik taşımamaktadır. Oyunun tüm amacı, onu fabrikanın derinliklerindeki davasından kurtarmak ve ardından oyun sona ermektir. Bölüm 2'nin konusu bilinmiyor, görünüşe göre Poppy'yi davasından kurtarmak, oyuncunun Playtime Co.'dan hemen kaçmasına izin vermemiş.

Poppy'nin Poppy Playtime'ın en büyük düşmanı olduğuna işaret eden birkaç ipucu var . Bölüm 2 fragmanındaki yokluğu, Bölüm 1'deki birkaç küçük ayrıntı gibi çok şey anlatıyor. O bir kötü adam olsa bile, ana kötü adam olmayabilir. Serinin bu noktasında her şey olabilir, çünkü henüz çok erken aşamalarında. Daha fazla giriş yayınlandıkça daha da büyük bir kötülüğün ortaya çıkması mümkündür, ancak şimdilik teoriler boldur. Poppy Playtime Chapter 2'deki Mommy Long Legs , ikinci oyunun kötü adamı bile olmayabilir.

Poppy Playtime'ın Kötülüğüne İlişkin İpuçları

poppy-playtime-monster-design-better-than-fnaf-poppy-doll-vhs-tapes.webp

Poppy'nin Poppy Playtime boyunca gizlenmiş bir kötü adam olduğuna dair birkaç ipucu var . En belirgin olanı, fabrikanın havalandırma sistemindeki yazıdır, muhtemelen Huggy Wuggy tarafından yapılmıştır. " Açlıktan ölüyorum " ve " Bu Benim Vücudum Değil " gibi ifadeler sık ​​sık geçiyor; bu, Huggy Wuggy'nin, 1006 VHS Deneyi'ne inanılırsa, beslenme gerektirmeyen korkunç bir deney olduğu için anlamlıdır. Ancak, " Güvenilemez " ve " Onu Dışarı Bırakma" gibi şeyler de var . Çocuklar Poppy Playtime'ın Huggy Wuggy'sini seviyor, ve tam olarak tasvir edildiği gibi bir ölüm makinesi olmaması da mümkün. Sanki Huggy fabrikaya girecek kadar şanssız olanları birini bulmaya çalışmamaları konusunda uyarmaya çalışıyor gibi ve oyundaki karakterlerin azlığı göz önüne alındığında, kesinlikle birisinin Poppy olduğu anlaşılıyor.

Bölüm 2 fragmanında da en azından belli belirsiz bir ipucu var. İçinde, oyuncu bir kez daha Playtime Co. fabrikasında gezinirken, bu sefer esnek Mommy Long Legs'ten kaçmaya çalışırken görülüyor. Bununla birlikte, tüm zaman boyunca, Poppy hiçbir yerde görülmez, yalnızca bazı şifreli anlatımlar sağladığı duyulur. Oyuncu onu Bölüm 1'in sonunda serbest bırakırsa, görünüşe göre kendisi de aynı şeyi yapmaya çalıştığı için Playtime Co.'dan kaçma tekliflerinde oyuncuya eşlik etmemesi garip görünüyor. Poppy Playtime'ın Anne Uzun Bacakları hakkında her şey henüz bilinmiyor, ama kesinlikle arkadaş canlısı görünmüyor ve fabrikanın geri kalanı muhtemelen yalnızlığıyla küçük bir oyuncak bebek için aynı derecede tehlikeli. Poppy'nin oyuncuyu takip etmesi veya onu bir sırt çantası gibi taşıması mümkündür, ancak fragmandaki ekran süresinin eksikliği hala çok şey anlatıyor.

Poppy Neden Kötü Adam Olmak İstiyor?

is-poppy-playtime-safe-for-kids-playtime-co-logo.webp

Elbette, herhangi bir iyi antagonistin bir tür motivasyona ihtiyacı vardır. Kötülük nadiren bir yerden gelir, bu yüzden Poppy, Poppy Playtime'ın kötü adamıysa, öyle olması için bir nedene ihtiyacı vardır. Neden düşman olacağı sorusunun oldukça iyi bir cevabı var; en az 10 yıldır bir vitrinin içinde kilitli. Poppy Playtime, hiper-akıllı olacak şekilde tasarlanmıştır, dinamik konuşmalar yapacak kadar akıllıdır. MOB Games'in yayınladığı bakım videosunun da kanıtladığı gibi, tıpkı Huggy Wuggy gibi bir deney. Poppy Playtime'ın irfanının çoğu hâlâ yayımlanmadı veoyun şimdiye kadar bilinen her şeyi ortaya çıkarmayacak. Videoda, Poppy'nin boynundan kan damlayan bir ses kutusu çıkarılarak, onun organik bir bileşeni olduğunu gösteriyor. Deneyler muhtemelen onu daha da akıllı, hatta belki de zeki yaptı ve bu zeka kesinlikle onun hapsedilmesi nedeniyle acıya ve intikam arzusuna yol açabilecek gibi görünüyor.

Deneylerin kendileri de Poppy'nin kötülüğünün motivasyonu olabilir. Huggy Wuggy'nin karalamaları, onu yapmak için kullanılan insanlardan bazı kalıntılarının hala derinlerde bir yerde hayatta olduğunu gösterdi. Ayrıca oyuncuyu ilk etapta fabrikaya getiren ve muhtemelen Poppy tarafından yazılmış olan notta " Hala Buradayız " yazıyor . Poppy de kendinden bahsediyor, bu yüzden onun organik kısımlarını oluşturan insanların deneyleri yapanlardan intikam almak istemeleri mümkün. Poppy Playtime'ın Playtime Co. çalışanlarına ne oldu? hala büyük ölçüde bilinmiyor, ancak görünüşe göre sonsuza kadar gitmediler. Sürücü koltuğunda olmasalar bile, onları oyunun itibari bebeğiyle birleştiren kişiye karşı intikam şehvetleriyle Poppy'yi etkiliyor olabilirler.

Haşhaş Kötü Adam Olursa Dizi İçin Ne İfade Eder?

poppy-playtime-logo-huggy-wuggy.webp

Poppy gerçekten de Poppy Playtime serisinin ana kötü adamıysa, bunun birkaç anlamı var. Birincisi, Huggy Wuggy'nin önceden düşünüldüğü kadar kötü olmayabileceğidir. Huggy'nin havalandırmadaki yazısı Poppy'ye güvenmemekle ilgiliyse, o zaman insanları fabrikanın dışında tutmak yerine özellikle ondan uzak tutmaya çalışıyor olabilir. Huggy, Bölüm 1'in sonunda ölmediyse, oyuncu karakterini öldürmeden hemen önce Poppy Playtime'ı yok etmek için hücum ederek bir noktada müttefik olabilir. Kissy Missy Poppy Playtime Bölüm 3'ün canavarıysa, o zaman ikisi Poppy ile müttefikse ikisi savaşabilir. Uzun Bacaklı Anne de oyuncuya yardım etmeye çalışıyor olabilir veya Poppy'nin onun hakkındaki uyarısına güvenilebilirse, Playtime Co.'nun canavarları arasında husumet veya bir tür politika olabilir.

Ayrıca Poppy'nin ana kötü adam olmaması ihtimali de var. Kapsayıcı antagonist unvanını taşımadan kötü adam olabilir. Bu onur Playtime Co.'nun kurucuları Elliot Ludwig ve Laith Pierre'e gidebilir. Bunun kanıtlarından biri, Huggy Wuggy'nin " O Onların Tarafında " mesajlarından bir diğeri . Poppy kurucuların oyunlarında bir piyon olabilir, hatta belki de isteksiz bir piyon. Elliot ve Laith, deneylerini sürdürmek için daha fazla insanı fabrikaya çekmek için onu yem olarak kullanıyor olabilir. Poppy Playtime Bölüm 1'i Bölüm 2'den Önce Oynamak gerekli değildir, ancak önceden bilinmeyen bazı ipuçları sunabilir. Poppy, oyunun başında veya davadan çıkarıldıktan sonra yanlarında kalırsa, oyun boyunca Playtime Co.'nun içinde bir yere oyuncuyu yönlendirebilir. Poppy Playtime'da şu anda her şey olabilir , ama kesinlikle Poppy olması gerektiği kadar masum görünmüyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum