Minecraft: Sünger Nasıl Elde Edilir

Minecraft: Sünger Nasıl Elde Edilir

Süngerler Minecraft'ta birkaç farklı yolla elde edilebilir ve oyuncular nereye bakacaklarını bilirlerse bunların tümü nispeten kolay diyebiliriz.

Süngerler Minecraft'ta birkaç farklı yolla elde edilebilir ve oyuncular nereye bakacaklarını bilirlerse bunların tümü nispeten kolay diyebiliriz.

Son yıllarda Minecraft, milyonlarca oyuncuya kapsamlı yeni içerikler sunuyor. Bu içerik, bildiğiniz gibi hikaye öğelerinden yeni biyomlara ve yeni bloklara kadar uzanıyor. Bunun dışında hayatta kalma modunda oyuncuların elde etmesi zor olabilen 'sünger' blok gibi klasikler de var. Minecraft'ta süngerlerin nasıl elde edileceğini öğrenmek isteyenler için bu kılavuz, onları edinmenin yollarını detaylandırıyor.

Minecraft nasıl sünger alınır?

Minecraft hayatta kalma modu içinde sünger almak için iki ana yol var:

  • Biri onları doğal dünyada bularak,
  • İkincisi ise düşmanları yenerek.

Her iki kaynak da oldukça spesifiktir. Süngerler Minecraft'ta yalnızca bir bölgede bulunabilir ve yalnızca bir tür düşman onları düşürür. Süngerleri bulmak ve elde etmek tehlikeli olabileceğinden, oyuncuların süngerleri aramadan önce kendilerini hazırlamaları önemlidir.

minecraft-oceanmonument.jpg

Minecraft'taki süngerler, ne olursa olsun bulunması zor olabilen Ocean Monuments'ta su altında bulunabilir. Ancak oyuncular bir Okyanus Anıtı bulduktan sonra sünger almaya başlayabilirler. Bunları edinmenin iki yolu vardır.

  • Sünger elde etmenin ilk ve belki de en kötü yolu, Yaşlı Muhafızları yenmektir. Yaşlı Muhafızlar Okyanus Anıtlarında bulunabilir ve öldüklerinde bir ıslak sünger düşürürler. Bu nedenle, onları yetiştirmek, anıtların içinde doğal olarak sünger bulmak gibi diğer Minecraft kaynakları kadar yararlı değildir .
  • Gerçekten de sünger elde etmenin en iyi yolu Okyanus Anıtları içinde sünger odaları bulmaktır. Bu odalar, oyuncuların süngerlere Elder Guardians'tan çok daha fazla erişmesine izin verir. Ayrıca Minecraft düşmanlarını öldürmekten daha az tehlikelidirler ve daha fazla sünger verirler. Bu nedenlerden dolayı, doğal sünger odalarından sünger almak, oyuncular için hayatta kalma modunda sünger toplamak için kesinlikle en iyi yoldur.

Minecraft süngerler kimler için gereklidir?

Süngerler 2009'dan beri Minecraft'ta ve beklendiği gibi suyu emmek için kullanılıyorlar. Süngerler, tüm oyuncuların kullanması için her zaman gerekli değildir ve diğer Minecraft malzemelerinin çoğu kadar popüler olmayabilir. Ancak kendini Minecraft'a adamış ve yeni dünyalara saatler harcayan bazı insanlar, süngerlerin oyun deneyimine faydalı eklemeler olduğunu görebilir. Sünger elde etmek zordur, ancak kesinlikle faydalılar. Her şey düşünüldüğünde süngerler, Minecraft dünyalarında olabildiğince verimli olmak isteyen oyuncular için önemlidir.

Genel olarak, süngerler Minecraft'ı pek etkilemez, ancak özel oyuncular için yardımcı olabilirler. Bunları elde etmek basit görünse de, mutlaka kolay değildir. Oyuncular sünger avlarken kendilerini güvende tutmalı ve Minecraft canavarlarının şok edici derecede tehlikeli olabileceğini unutmamalıdır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.