Battlefield Portal, Battlefield 2042 modunun en kolay ve işleyiş şekli nasıl oluyor?

Battlefield Portal, Battlefield 2042 modunun en kolay ve işleyiş şekli nasıl oluyor?

Cazip kendi Battlefield modunun işleyiş şekli burada

Battlefield 2042'nin karakterlere dönüşmesi, Battlefield 2042'nin karakterlere dönüşmesine verilen tepki kadar kaçınılmazdı, ancak balkondan beta ile alay edenler bile Battlefield Portalı açıldığında dinlemeye başlıyor.

Benzersiz uzmanlarla gadget savaşı size iyi gelmiyorsa, Portal Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 ve Battlefield 3'ün sakin günlerine geri dönebileceğinizi ve hatta zevkinize benzersiz bir Battlefield modu tasarlayabileceğinizi vaat ediyor. Biz masa sandalye denge uzmanlarının bir Battlefield oyunu için öldürme zamanı ayarını gerçekten bildiğimizi kanıtlama zamanı geldi.

DICE, duyurulduğunda Portal'ı oldukça ayrıntılı bir şekilde açıkladı, ancak yeni bir oyun fragmanı (yukarıya yerleştirilmiş) bazı klasik haritaları gösteriyor ve bugün yayınlanan bir blog yazısı, şimdiye kadar gördüğümüz sistemin en ayrıntılı özetini sunuyor.

battlefield-2042-makrokedi-1.jpg

Portal, alışılmadık derecede güçlü bir özel sunucu yapılandırıcısı olarak düşünülebilir. Kategorik olarak Halo's Forge moduna benzemez çünkü haritalar oluşturamaz veya değiştiremezsiniz. Bunun yerine, Battlefield 2042'nin yeni askerleri, silahları ve araçlarının yanı sıra bahsettiğim üç klasik Battlefield'dan özel kurallar ve değişkenlerle çalma listeleri tasarlayabileceğiz.

Battlefield Portal, Battlefield 2042 1-v-127 modunu yapmak ister misiniz?

Orduları karıştırıp eşleştirebileceğiz, ne kadar dengesiz olursa olsun, mermi hızı ve sağlık yenileme hızı gibi düğmeleri çevirebileceğiz ve dost ateşi ve manga canlandırma gibi geçişleri çevirebileceğiz. Kendi kurallarınızı ve kazanma koşullarınızı tasarlamak için görsel bir mantık düzenleyicisine kadar oldukça derine iner. Portal ilk duyurulduğunda DICE, evet, aptalca, bariz orantısız modların bile mümkün olduğunu ifade etmişti: 1-v-127 modu yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.

Beni en çok heyecanlandıran şey, Battlefield 2042'nin özelleştirilebilir botlarını kullanarak gülünç PvE modları tasarlama olasılığı. Bir saldırı helikopteri ile 2. Dünya Savaşı AI piyade ordularıyla savaşmak için birkaç arkadaş toplamak istiyorum.

Bugünün blog yazısı bize Portal'ın web aracının gerçekte nasıl göründüğünü gösteriyor, ancak benim için büyük bir soru, paylaşım ve keşif araçlarının ne kadar iyi çalışacağını bilmek istiyoruz.

batttlefield-1.jpg

Diyelim ki hayalimdeki 128 oyunculu Battlefield modunu tasarlıyorum. Vizyonumu beğenen diğer oyuncularla nasıl doldurabilirim? 'İkinci Dünya Savaşı'na karşı modern gün' üzerine, çoğu boş ve oynanabilir olmak için botlara dayanan binlerce varyant aynı anda var olacak mı?

Oyuncular, DICE'ın terfi ettirmeyi seçtiği herhangi bir modda toplanacak mı? Stüdyo bu sorulardan bahsetmişti, ama gerçekten faaliyete geçene kadar cevapları bilebileceğimizi sanmıyorum.

bf2042eaplay-haber-00-780x438.jpg

Portal ve standart Battlefield oyun biçimlerinin yanı sıra Battlefield 2042, ekiplerin veri sürücülerini çalmak ve maçtan canlı çıkmak için yarıştığı bir Hunt: Showdown'dan ilham alan bir mod olan Hazard Zone'u içerecek. Battlefield'ın daha modern bir moddaki son denemesi, BF5'in Firestorm battle royale modu, az çok fışkırdı ve DICE'ın muhtemelen biraz daha fazla zaman ve deneyimle neler yaptığını merak ediyorum.

Battlefield 2042, EA Play Pro aboneleri için 12 Kasım'da ve diğer herkes için 19 Kasım'da yayınlanmıştı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.