Halo Infinite'de Oddball'un Yörüngeye Kolayca Girmesini Sağlamak İster Misiniz?

Halo Infinite'de Oddball'un Yörüngeye Kolayca Girmesini Sağlamak İster Misiniz?

Oddball'u sıfırlamak Halo Infinite'de değerli bir stratejidir ve bir oyuncu herhangi bir haritada herhangi bir yerden bunu yapmanın nasıl bir tekniği olduğunu paylaşır.

Oddball'u sıfırlamak Halo Infinite'de değerli bir stratejidir ve bir oyuncu herhangi bir haritada herhangi bir yerden bunu yapmanın nasıl bir tekniği olduğunu paylaşır.

Oddball'u Halo Infinite'de sıfırlamak, diğer takımın onu almasını engellemek ve yeniden ortaya çıkan takım arkadaşlarına onu ele geçirmek için yeni bir girişimde bu oyunda oldukça değerli bir stratejidir.

Bir oyunsever Halo Infinite'deki herhangi bir haritada Oddball'u nasıl sıfırlayacağını keşfetti. Oddball'u sıfırlayacak bir yer olmadığını söylemek artık onu devirmek için yeterli bir bahane olmayacak.

Oddball'un önermesi basittir: Takım arkadaşları taşıyıcıyı korumaya çalışırken puan kazanmak için yanan kafatasını tutun. Uzun bir süredir Oddball, Halo'nun en rekabetçi oyun modlarından biri olmuştur, ancak Halo Infinite'deki yeni değişiklikler onu daha da heyecan verici hale getirdi.

Yeni başlayanlar için, büyük sayıya ulaşmak için basit bir yarış yerine, Oddball artık yuvarlak tabanlı ve takım, 100 saniye boyunca topu tuttuktan sonra bir tur kazanıyor. Önceki oyunlarda, baskın takımlar bir Oddball tutuşunu süresiz olarak sürdürebilirdi, ancak şimdi tur tabanlı bir mod olarak, aksiyon kırıldı ve rakip takıma kazanan takımın momentumunu kırma şansı verdi.

halo-infinite-oddball.jpg

Youtuber Yaboitroy Halo Infinite'de Oddball'ı sıfırladı

YouTuber Yaboitroy, Halo Infinite'de Oddball'un herhangi bir yerden nasıl sıfırlanacağını keşfetti ve bunu yayınladı. Adından da anlaşılacağı gibi, Oddball'u sıfırlamak basitçe topu haritada yeniden doğmaya zorlamak anlamına gelir ve genellikle ya taşıyıcının onu (ya da kendilerini) haritadan atması ya da belirli bir süre boyunca topa hiç kimsenin dokunmamasıyla yapılabilir. Bu da meşakkatli bir durum. Ancak Yaboitroy tarafından keşfedilen bir aksaklıkla oyuncular, herhangi bir dış mekan Halo Infinite haritasında yörüngeye girerek topu sıfırlayabiliyorlar.

Yaboitroy'un gösterdiği gibi, aksaklığı gerçekleştirmek için oyuncular önce tamamen yukarı bakmalı, "Silah Değiştir" düğmesine basarak topu düşürmeli ve son olarak sağa hareket ederken topu yumruklamaları gerekiyor.

Halo Infinite'in diğer birçok hatası gibi, resmi bir yorum yapılmadığı için 343 Industries'in Oddball'u bu şekilde çalışacak şekilde tasarlaması pek olası değil. 343 Industries, Halo Infinite'de ortaya çıktıkları gibi, oyunun başlangıcındaki sonsuz yakın dövüş hatası gibi hataları ele almakta şimdiye kadar iyi bir iş çıkardı. Bakalım bu sefer nasıl bir çözüm bulacaklar?

Bu Oddball aksaklığının etkili bir strateji olma potansiyeli olduğu iddia edilebilir.

Oyun tasarımındaki çoğu kalite kontrolünde olduğu gibi, Oddball aksaklığının giderilmesi biraz zaman alacaktır (eğer varsa). Ancak oyun içi bu aksaklık, Streets ve Bazaar gibi geleneksel öldürme uçaklarından yoksun haritalarda Oddball'un nasıl oynandığını kökten değiştirebilir. Bu haritalarda topu sıfırlamak, geleneksel olarak, topu açık bir alana atmayı ve etrafında oynamayı gerektirir, ancak bu aksaklıkla, eğer taşıyıcı zaten topu tekrar almak için bekleyen bir takım arkadaşı olduğunu bilirse, oyuncular oyunun kontrolünü daha fazla ele alabilirler.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.