Minecraft oynarken gerçek su üretmek ister misiniz?

Minecraft oynarken gerçek su üretmek ister misiniz?

Tutkulu bir Minecraft hayranı, gerçek bir akan su ile oyunun nasıl görüneceğine dair bir simülasyon üretebilir mi? Bu etkileyici olay nasıl gerçekleşebilir?

Tutkulu bir Minecraft hayranı, gerçek bir akan su ile oyunun nasıl görüneceğine dair bir simülasyon üretebilir mi? Bu etkileyici olay nasıl gerçekleşebilir?

Minecraft , oyunculara hayallerini inşa etmeleri veya oyundaki her bloğu istedikleri gibi yıkmaları için devasa bir sanal alan sağlıyor. Gerçekçilik hiçbir zaman Minecraft'ın en güçlü noktası olmadıysa da, bu, oyuncuları, biraz daha az bloklu ve biraz daha gerçek olabileceğini göstermek için yollar geliştirmekten alıkoymadı.

Bazı oyuncular ışın izleme, geliştirilmiş dokular ve daha fazlasını ekleyen yoğun Minecraft modlarına güvenirken, bu oyuncu oyunun dışında gerçekçi su yaratmaya çalıştı. Oyun içi görüntülerin ve Blender efektlerinin bir kombinasyonuyla, bir bloğu temizlemenin ve ani bir sel yaşamanın nasıl bir şey olduğunu gösteriyor.

Minecraft fanı blockifyYT, yaptıklarını Minecraft alt dizininde paylaştı.

Minecraft görüntülerini Blender'da üretilen bir 3D render ile birleştirerek oluşturulan videoda, oyuncu karakterleri bir yeraltı geçidinden geçerek sonunda daha büyük bir açıklığa giriyor ve üstlerindeki bazı blokları temizliyor. Bir blok yok edildikten sonra, su aniden yukarıdan odaya akmaya başlıyor ve hemen bölgeyi su basıyor.

minecratft-su-1-1.png

Su efekti, zeminden ve duvarlardan sektiği ve hızla oyuncunun bakış açısına doğru yükseldiği için oldukça etkileyici. Aslında, bazı izleyiciler, aniden ortaya çıkması ve çok gerçekçi olması nedeniyle neredeyse korkutucu olduğu yorumunu yaptı. Başka hiçbir şey değilse, dünyadaki her şeyin çok bloklu olması ve gerçekçi akışkan animasyonu arasındaki yan yana neredeyse gerçeküstü görülüyor.

Oyun alanındaki yeniliklere rağmen gerçekçi su fiziği, teknolojik olarak ve tipik olarak son derece zorlu olan şeylerden biri. Pek çok yorumcu, böyle bir şeye kalkıştıklarında bilgisayarlarının eriyeceği veya yanacağı konusunda şaka yapıyor. Özellikle yaşı göz önüne alındığında normalde oynaması zor bir oyun olmasa da görsellerini, fiziğini ve ışıklandırmasını elden geçiren Minecraft modları , modern bilgisayarların bile sınırlarını zorlayabilir.

24 Saatten fazla süren hazırlık

Bu video oyunun dışında Blender'da üretilse bile, sistemin bunu yapmak için hala çok zamana ihtiyacı var. BlockifyYT, bilgisayarının Minecraft su simülasyonunu hazırlaması 24 saatten fazla sürdüğünü ve ardından videoyu oluşturmak için birkaç saat daha sürdüğünü belirtiyor. Tahminlerine göre, program her on dakikada bir yaklaşık bir kareyi işleyebiliyor.

Minecraft, Bethesda'nın Skyrim'i gibi, büyük ölçüde yetenekli hayranlarının yaratıcılığı ve özverisi sayesinde ilk piyasaya sürülmesinden sonra t yıllar boyunca gelişmeye devam ediyor. Minecraft milyonlarca kişiyi keşfetmeye ve yeni şeyler yapmaya teşvik ediyor.

Minecraft artık mobil, PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S için mevcut.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.