Kirby ve Unutulmuş Arazi İncelemeleri

Kirby ve Unutulmuş Arazi İncelemeleri

Kirby and the Forgotten Land, uzun süredir devam eden franchise için ileriye doğru büyük bir adım gibi görünen sevimli bir 3D platform oyunudur.

Nintendo, 1992'de Game Boy için piyasaya sürülen Kirby's Dream Land'den bu yana neredeyse her yıl yeni bir Kirby oyunu yayınladı . Bu oyunlar farklı türlerle denendi, ancak ana Kirby oyunlarının tümü, şimdiye kadar yan kaydırmalardı. Kirby and the Forgotten Land , ilk 3B platform oyunu Kirby oyunudur ve Kirby serisi hakkında 3B uzaya mükemmel bir şekilde dönüşen çok şey olduğunu kanıtlamaktadır .

Kirby and the Forgotten Land , dünyaya önceki Kirby oyunlarındabulunmayan bir ölçek hissi vermek için etkileyici set parçaları göstererek ve akıllı sinematik kamera çekimlerini kullanarak yeni 3D ortamından tam olarak yararlanıyorKirby ve Dream Land sakinleri yeni bir dünyaya taşındıktan sonra, Kirby Crash Bandicoot'tan farklı olmayan bir şekilde bir kumsalda yıkanır ve ardından oyuncular Kirby'ye bu yeni yaklaşımın ne hakkında olduğunu görmek için serbest bırakılır .

Kirby and the Forgotten Land bir 3D platform oyunudur, ancak katı bir doğrusal yapıyı korur. Oyuncular, Super Mario 64 gibi büyük açık ortamları keşfedmiyorlar , ancak seviyelerin kendisi, oyuncuların keşfetmesi için sırlarla ve gizli yollarla dolu. HAL Laboratuvarı ve Nintendo'nun 3D'ye geçişle her şeyi göze almaması biraz hayal kırıklığı yaratıyor, ancak burada olanlar hala çok etkileyici ve franchise için ileriye doğru büyük bir sıçrama gibi geliyor.

kirby32.webp

3D'ye geçişte Kirby, diğer maceralarında hayranların alışkın olduğu tüm olağan hileleri koruyor; buna, düşmanların güçlerini emmek için havada süzülme ve onları tüketme yeteneği de dahil. Kirby ve Unutulmuş Toprak seviyeleri genellikle Kirby'nin özümsemesi için farklı düşmanlardan oluşan güzel bir seçimle doldurulur , böylece oyuncular farklı kopyalama yetenekleri arasında düzenli olarak geçiş yapabilir. Tabii ki, belirli kopyalama yetenekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış seviyeler vardır, ancak genellikle oyuncular hangi güçleri kullandıkları konusunda çok fazla özgürlüğe sahiptir.

Kirby'nin haydutları galerisi , geliştiricilerin herkese daha fazla animasyon ve kişilik kazandırdığı Kirby and the Forgotten Land'de muazzam görünüyor. Yeni düşman tasarımları eğlenceli ve zekice, özellikle de deneyimin en önemli özelliği olan patron savaşları. Her dünya, Kirby'nin Kirby and the Forgotten Land'de mücadele etmesi gereken düşman grup Beast Pack'in bir üyesine karşı bir patron dövüşü ile sınırlandırılmıştır ve geçmiş Kirby patronları hakkında bazı riffler olsa da, hala birçok benzersiz var. tasarımlar da cabası.

HAL Laboratuvarı, Kirby ve Forgotten Land'in sanat tasarımıyla ekstra yol kat etti . Yalnızca karakterlerin yapımında değil, aynı zamanda genel ateş, su, orman vb. platform oyunu aşamalarından daha fazlası olan birçok yaratıcı aşama ile seviyelerin işlenmesine de büyük özen gösterildi. Kirby and the Forgotten Land bu klişeleri alıp kıyamet sonrası ortamlarla harmanlayarak, oyuncuların büyümüş alışveriş merkezlerini, terk edilmiş sanayi bölgelerini ve daha fazlasını keşfedeceği ilginç bir hava yaratıyor.

kiby-and-the-forgotten-land-co-op-001.webp

Kirby and the Forgotten Land'de kötü bir seviye yok . Her aşama oyunculara yapacak yeni bir şey verir, HAL Laboratuvarı, yeni Ağız Doldurma Modu'nu seviyelere dahil ederken özellikle yaratıcı hale gelir. Kirby and the Forgotten Land'in Ağız Dolu Modu , Kirby'nin sadece düşmanlarını tüketmesine değil, aynı zamanda büyük, cansız nesneleri de bu süreçte onların şeklini almasına izin verdiği için daha ilginç yeni oyun özelliklerinden biridir.

Kirby, macera boyunca bir otomat, bir "uçak", bir araba ve daha fazlasını alabilir, ancak her yetenek geri getirildiğinde, oyuncular onunla biraz farklı bir şey yaparlar. Örneğin, bir seviyede oyuncular Kirby'nin araba formunu kullanarak düşmanları ve yıkılabilir duvarları basitçe patlatabilirken, başka bir seviyede Kirby arabası gerçek bir pistte yarışarak Waddle Dee'yi kurtarmak için yüksek bir puanı geçmeye çalışabilir.

Kirby and the Forgotten Land'deki ana hedef , Beast Pack tarafından ele geçirilen tüm Waddle Dee'leri kurtarmaktır . Oyuncular, Kirby and the Forgotten Land'deki birçok Waddle Dees'i , normal bir şekilde sahnede ilerleyerek kurtarabilirler , ancak bulunacak birçok gizli şey de vardır. Bu gizli Waddle Dee'lerden bazıları oyun dünyasında kelimenin tam anlamıyla gizlidir, ancak diğerleri yalnızca bonus hedefleri tamamlanarak elde edilebilir.

kirby-mouthful-mode-car-001.webp

Kirby ve Forgotten Land oyuncularının her aşamada patron seviyesinin kilidini açmak için belirli sayıda Waddle Dees kaydetmesi gerekiyor, ancak onları kurtarmak için başka bir neden daha var. Waddle Dees'i kurtarmak, aşamalar arasında Kirby'nin karargahı olarak hizmet veren Waddle Dee Kasabasını genişletiyor. Burada, oyuncular mini bir yemek pişirme oyunu, bir savaş arenası, ara sahneleri yeniden izlemek için bir sinema salonu gibi yapılacak her türlü şeyin kilidini açabilirler (ara sahneler o kadar eğlenceli ki, bir kişi bunu yapmak için gerçekten cazip gelebilir). değişiklik) ve daha fazlası. Kirby, oyuncular yeterince ilerledikten sonra Waddle Dee Kasabasında balık bile tutabilir .

Waddle Dee Town'daki en kullanışlı binalardan biri , oyuncuların kopyalama yeteneklerini geliştirmek, onlara yeni, daha güçlü formlar vermek ve bu süreçte hasar çıktılarını artırmak için ziyaret edebilecekleri Silah Mağazasıdır. Bu, Kirby'nin seviyelerde topladığı birçok parayı daha büyük bir amaç haline getirir, ayrıca her kopyalama yeteneğinin hangi yeni formu aldığını görmek eğlencelidir. Kirby and the Forgotten Land'deki Silah Dükkanı , normal madeni paralara ek olarak planlar ve özel bir para birimi gerektirir ve oyuncular her dünyada bonus Hazine aşamalarını alarak bu para birimini açarlar.

Kirby, Waddle Dees'i kurtarırken, Waddle Dee Kasabasını genişletirken ve Beast Pack'e karşı savaşırken, yolculuk için bir arkadaşını da getirebilir. Kirby and the Forgotten Land , ikinci oyuncunun Bandana Waddle Dee'nin kontrolünü aldığı iki oyuncuya kadar bir kooperatif moduna sahiptir . Bandana Waddle Dee, Kirby'nin kopyalama yeteneklerine sahip değil, ancak nispeten güçlü mızrak saldırıları sayesinde oynamak için hala yeterince eğlenceli.

waddledee2-001.webp

Solo veya kooperatif, Kirby hayranları Kirby ve Forgotten Land ile çok eğlenecek , ancak birkaç dezavantajı var. Birincisi, oyun oldukça hızlı bir şekilde tamamlanabilir ve çoğu oyuncu ana hikayeyi sekiz saatten daha kısa sürede bitirebilir. %100'e ulaşmak, beceri düzeyine bağlı olarak muhtemelen yalnızca beş ila sekiz saat daha alacaktır, bu nedenle oyuncular oyunu o kadar kısa bir sürede tamamlayabilecekler ki, 60 dolarlık fiyat etiketinin haklı olup olmadığını söylemek zor.

Kirby and the Forgotten Land'in bu kadar kolay bir oyun olmasına yardımcı olmuyor . Oyuncular bunu yapmak için kendi yollarından çıkmadıkça, baştan sona asla tek bir kez ölmeyecekleri için iyi bir şans var. Şimdi, son derece kolay olmak doğası gereği kötü bir şey değil; Bazen, çok sayıda tırnak yemeyen platform oyununun aksine, daha rahatlatıcı bir oyun deneyimine sahip olmak güzeldir. Ancak Kirby ve Unutulmuş Topraklar zorluk seçeneklerini içerir, oyunculara daha büyük bir meydan okuma vermesi gereken bir "Vahşi Mod" ile. Wild Mode, yapmak istediği şeyi gerçekten başaramıyor, bu yüzden başlangıçta neden zorluk seçeneklerinin sağlandığını merak ediyor. Oyuncuların stok iyileştirme öğelerini yanlarında getirerek ve kooperatifte oynayarak oyunu daha da kolaylaştırabileceklerinden bahsetmiyorum bile, bu nedenle oyunda hiçbir zaman gerçekten bahis olmaz.

Kirby and the Forgotten Land süper kolay bir oyun olması beklenebilir, çünkü düşük zorluk gerçekten Kirby serisinin tanımlayıcı özelliklerinden biridir, ancak bu, oyunun ne kadar kısa olduğuyla birleştiğinde, bazı hayranları biraz tatminsiz hissettirebilir. Bununla birlikte, Kirby and the Forgotten Land , sürdüğü sürece sürekli olarak eğlenceli, sevimli ve zeki bir küçük 3D platform oyunudur ve hatta iyi bir ölçü için atılan bazı şaşırtıcı Kirby lore ifşaatlarına sahiptir. Kısa uzunluğuna rağmen, Kirby and the Forgotten Land , özellikle serinin hayranları için bir başka olmazsa olmaz Switch'e özeldir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.