Elden Ring "Yasadışı Öğeler" Konusunda Uyarı Verdi (Potansiyel Cezalarla)

Elden Ring "Yasadışı Öğeler" Konusunda Uyarı Verdi (Potansiyel Cezalarla)

FromSoftware, Elden Ring'de veri madenciliği yapılmış, yetkisiz öğeler için tepkileri duyurur ve Twitter, tepkilerin ortasında daha iyi çözümler sunar.

Elden Ring'in resmi Twitter'ı, önümüzdeki günlerde yetkisiz eşyalara sahip olduğu tespit edilen herhangi bir oyuncunun hesaplarının bir uyarı veya daha kötüsü ile vurulma riskiyle karşı karşıya olduğunu duyurdu. FromSoftware'in en yeni oyunu, stüdyonun tanındığı klasikDark Souls-esque zorluğunun yanı sıra yeni bir açık dünya ortamını içeriyor.

PC'deki modcular, daha önce oyunlarda daha önce gizlenmiş varlıkları bulmak için yaygın olarak kullanılan bir süreç olan veri madenciliği yoluyla Elden Ring'deki elde edilemeyen öğelere erişmişti. Bu varlıklar genellikle gelecekte çıkacak olan veya hurdaya ayrılan ürünler içindir. Elden Ring'deki böyle bir öğe , oyunun kodunda bulunan ve Deathbed Smalls adlı Fia'nın iç çamaşırıdır ve oyuncular öğeye erişmek için PC'de Cheat Engine kullanırlarsa giyebilirler. Bunun gibi aksesuarlar , FromSoftware'in onayı olmadan önceden istenmeyen varlıkları oyuna ekleyen Elden Ring'deki yetkisiz öğelere örnektir. Bu öğeler çevrimiçi olarak adlarında [ERROR] olarak görünüyor.

Şimdi, Elden Ring'in resmi Twitter'ı, adında [ERROR] bulunan öğelere sahip olmanın, ihlalde bulunan oyuncunun hesabına yasakları da içerebilecek bir uyarı veya ceza eklenmesine yol açacağını onayladı. Twitter kullanıcıları, FromSoftware'in durumu ele alış biçimi hakkında sorular sormaya başladı ve birçok kullanıcı, FromSoftware bu rotayı seçerse masum insanların çapraz ateşe yakalanabileceğini belirtti. Kullanıcı _LarZen_ , oyun içinde bilmeden yetkisiz bir öğenin alınmasının artık bir yasakla sonuçlanabileceğinden yakınıyor ve FromSoftware'den daha iyisini yapması için yalvarıyor. Birçok kullanıcı, Twitter güncellemelerini veya oyunla ilgili sorunları yakından takip etmeyen oyuncuların, artık bir yasakla sonuçlanabileceğini bilmeden bu öğeleri yanlışlıkla alabileceğinden şikayet ederek aynı duyguyu yansıtıyor.

Elden Ring'in Yetkisiz Öğeleri İşleme Konusunda Twitter Tepkisi

elden-ring-leyndell-battle-screenshot-001.jpg

Oyuncuların çoğu genellikle yaşam kalitesi güncellemelerinden başka bir şey olmayan yeni Elden Ring güncellemelerini kaçırdığından , Elden Ring'in bu durumla başa çıkma konusunda karşılaştığı tepki garantili görünüyor. Birçok kullanıcı, sıradan oyuncuları cehaletlerinden kurtaracak başka çözümler bile önerdi; böyle bir çözüm, FromSoftware'in rahatsız edici öğeleri oyuncunun envanterinden silmesidir. Bu, saldırıya uğramış eşyaları yanlışlıkla diğer oyunculardan alan masum oyuncuları koruyacak ve eşyaları bilerek alan kişiler için erişilemez hale getirecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.