Doom & Quake Crossover Modu, Tarihin En İyi İki Nişancısını Bir Araya Getiriyor

Doom & Quake Crossover Modu, Tarihin En İyi İki Nişancısını Bir Araya Getiriyor

Bir DOOM ve Quake geçiş modu, tarihin en etkili iki nişancı oyununu birleştirerek her iki dünyanın düşmanlarını ve haritalarını bir araya getirecek.

Mod yapımcıları, tarihin en iyi iki nişancı oyununu birleştiren bir Doom ve Quake geçiş modu üzerinde çalışıyor . Doom serisi ilk olarak 1993'te piyasaya sürüldü ve ömrü boyunca yedi ana oyun üretti. En son oyun olan Doom Eternal , 2020'de piyasaya sürülmesine rağmen, modcular, FPS formülüne yeni dokunuşlarla seriyi canlı tutma girişimlerinde tutarlı oldular. SpongeBob SquarePants DOOM Modu , Şubat 2022'de çıkan ve Squidward'ın Bikini Bottom'dan intikamını almasına izin veren böyle bir örnektir.

Klasik FPS'yi Ninja Gaiden gibi bir Hack 'n' Slash'e dönüştürenlerden, DOOM'u bir dövüş oyununa dönüştürenlere kadar modlar açısından yeni DOOM içeriği sıkıntısı yaşanmadı . Diğer modlar, ilk DOOM'un grafiklerini retro hissi bozmadan parlatan Beautiful Doom modu gibi orijinali basitçe geliştirdi . Ardından, DOOM 2'yi öncekinden tamamen farklı bir hayatta kalma oyununa dönüştüren Total Chaos modu var . Quake , kapsamlı modlama ile aynı muameleyi görmese de, FPS yakın zamanda yeniden düzenlendi . Quake remaster , mevcut nesil konsollara düştügeçen yılın sonunda 4K ve 120 fps desteği eklendi.

PCGamesN'e göre , yeni DOOM ve Quake modu, tarihin en iyi iki nişancı oyununu bir araya getirerek her iki oyunun seviyelerini ve stillerini hibrit bir FPS'de birleştirecek. DOOM Quake modu, BlooM adlı DOOM / Blood geçiş modunun üretilmesine yardımcı olan mod yapımcılarından biri tarafından geliştiriliyor . DOOM Quake modu, bir haritacı ve programcı olan Drugod ile Wrath: Aeon of Ruin üzerinde çalışan Nahuel tarafından onaylandı . Her ikisi de Doom ve Quake'inmod, birçok yönden BlooM'a benzer, her iki oyundaki düşmanları ve haritaları tek bir oyunda birleştirir. Bunu yapmak için, modcular DOOM 1 ve DOOM 2 en iyilerini taşıyor ve DOOM 2'nin map01'ini ve Quake'in E1M1'ini birleştiren tek bir harita yapıyorlar.

doom-quake-mod-to-combine-both-titles-into-one.jpg

Birçok DOOM modunun her biri oyunu kendi tarzında değiştirirken, hiçbiri bunu DOOM Quake modunun vaat ettiği şekilde yapmaz. Hem DOOM hem de Quake , 90'larda id Software tarafından geliştirilmiş ve birçok benzerliği paylaşsa da, oyunlar nihayetinde çok farklı. Her ikisi de retro FPS oyunları olmasına rağmen, benzersiz stilleri, çeşitli düşmanları ve farklı renk şemaları vardı. Bununla birlikte, DOOM ve Quake , rotaları paylaştıklarından ve tarihin en etkili FPS oyunlarından bazıları olarak kabul edildiklerinden, bir geçiş için doğal bir seçimdir. Quake III , çok oyunculu atıcılara ve DOOM'a öncülük ettihardcore temalar, bir rock müziği ve işbirlikçi oyun ile tek oyunculu FPS oyunlarının ne olabileceğinin yolunu açtı.

DOOM ve Quake geçiş modunun tartışmasız en heyecan verici yanı , yeni Quake içeriği sağlayacak olmasıdır . Quake kuyusu son zamanlarda kurudu ve Quake remaster yeni ve gelişmiş bir deneyim sunsa da , hayranların seriye yeni bir bakış atması biraz zaman alacak. DOOM Quake modu bunu düzeltmeyi amaçlıyor ve muhtemelen ikonik DOOM adamını Quake'in acımasız ortamına getiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.