DMCA Strikes Tarafından Hedeflenen MultiVersus Mod Videoları

DMCA Strikes Tarafından Hedeflenen MultiVersus Mod Videoları

MultiVersus oyuncularının modları içeren yayınları ve videoları, DMCA saldırıları tarafından hedef alınmakta ve büyük mod yapımcıları topluluğu dehşete düşmektedir.

Hayran yapımı içerik içeren MultiVersus akışları ve videoları DMCA ihtarları alıyor ve topluluk Warner Bros.'dan memnun değil.' karar. MultiVersus hala açıkolmasına rağmen, oynaması ücretsiz olmasının yanı sıra konsol açısından erişilebilir olması nedeniyle piyasadaki en popüler dövüş oyunlarından biri haline geldi. Popülerlik ve erişilebilirlik, hayranların karakter konseptlerinden oyuncuların oyun içinde kullanabilecekleri gerçek kozmetik modlara kadar her şeyi yarattığı büyük bir çevrimiçi topluluğun gelişimini teşvik etti.

MultiVersus , Adventure Time'dan Finn , Batman ve hatta LeBron James dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz epeyce karaktere sahip . Oyuncular, oyun ve görevler yoluyla jeton kazanarak tüm karakterlerin kilidini açabilir, ancak kozmetiklerin satın alınması gerekir. Sezon 1'in resmi olarak yayınlanmasından önce bile birçok seçenek var, ancak hayranlar MultiVersus karakterlerinin görsellerini değiştirmek için ekstra bir Wonder Woman gibi modlar yaratıyor ve kullanıyorlar .

Ne yazık ki, Warner Bros. MultiVersus'ta modların kullanımını en azından halka açık bir şekilde çökertiyor olabilir. VG247'ye göre , bazı yayıncılar hayran yapımı içerikle oynadıkları için DMCA ihtarı aldıklarını bildiriyor. Bir yayıncı, oyun direktörü Tony Huynh'a bir telif hakkı ihtarı hakkında ulaştıktan sonra, Huynh bunun modlarla MultiVersus oyununun yayınlanmasından kaynaklandığını söyledi . Mod kullanıcıları ve yaratıcıları, WB'nin son kararından dolayı üzgün ve cesareti kırılmış durumda ve mod oluşturma topluluğunun şu anda hangi yöne gittiğinden emin değiller. Bununla birlikte, birçoğu, alınan önlemlere mutlaka şaşırmadıklarını da belirtti.

Modları İçeren MultiVersus Akışları, DMCA İhtarları Alıyor

elden-ring-radagon-final-boss-001.jpg

Tony Huynh ayrıca şu anda mod yapımcılarının haksız gördüğü DMCA saldırılarına bir çözüm aradığını belirtti. Topluluğun büyük olmasına katkıda bulunan MultiVersus'ta modlama nispeten kolaydır ve yayıncıların mikro dönüşüm tabanlı kozmetiklerin ötesinde benzersizliklerini göstermelerine olanak tanır. Birçok mod kesinlikle kozmetik olduğundan ve oynanışı ve hatta diğer oyuncuların oyunlarının görünümünü bile etkilemediğinden, çoğu zararsızdır. Oyuncular bazı düşük kaliteli modların yanı sıra hileye izin veren modlar bildirdiler, ancak görünen o ki bunlar DMCA grevleri dahil olmadan kapatılıyor. Topluluğun başlar başlamaz kapanması talihsiz bir durum.

Warner Bros. çapraz dövüş başlığı, modlama topluluğunun durumuna bakılmaksızın hala popüler. MultiVersus Sezon 1 süresiz olarak ertelenmiş olsa da ve hayranların merakla beklenen Rick and Morty'den Morty Smith'in eklenmesi için daha da uzun süre beklemeleri gerekecek olsa da , MultiVersus'un sunacağı çok şey var ve heyecan verici ve yeni başlayanlara uygun bir oyun sunuyor. Modlama topluluğu, grevlerden sonra bile hala aktif ve WB'nin nihayet sorunu nasıl ele almaya karar verdiğini görmek ilginç olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.