Call of Duty Warzone’da yeni bir hata bulundu!

Call of Duty Warzone’da yeni bir hata bulundu!

Call of Duty: Warzone gibi devasa bir oyuna yapılacak büyük bir güncelleme, özellikle oyunun QA testçilerinin şu anda çarpıcı olması nedeniyle, kaçınılmaz olarak hatalarla geleceği ortadaydı. Call of Duty dürbün düz siyah bir doku mu gösteriyor?

Call of Duty: Warzone'da yeni keşfedilen bir hata, oyuncuların ADS yapmaya çalıştıklarında keskin nişancı tüfeklerinin dürbünlerini karartarak kullanılamaz hale getiriyor.

Call of Duty: Warzone'un Pasifik güncellemesi, beraberinde yeni Caldera haritasını ve battle royale'deki her türlü değişikliği getirdi ama bu yerin güncelleme sorunsuz değil.

Call of Duty: Warzone gibi devasa bir oyuna yapılacak büyük bir güncelleme, özellikle oyunun QA testçilerinin şu anda çarpıcı olması nedeniyle, kaçınılmaz olarak hatalarla geleceği ortadaydı.

Bir Call of Duty: Warzone oyuncusu, keskin nişancı tüfeğinin dürbününün son zamanlarda nasıl kullanılamaz hale geldiğini gösterdi.

Reddit kullanıcısı Kaaaaos, Cumartesi günü çevrimiçi olarak son Call of Duty: Warzone maçlarından birinden bir klip paylaştı ve bu klipte her şey ortada…

Call of Duty dürbün düz siyah bir doku gösteriyor

ADS'ye çalıştıklarında Kaaaaos'un tamamen kör olduğunu söylemek yetersiz kalır. Dürbün kendisi düz siyah bir doku gösterirken etrafındaki ekran, oyuncunun dürbünlü görünüme odaklanmasını sağlamak için beyaza döndü. Kaaaaos birkaç kez dürbünden aşağıya bakmayı bile denedi ama bakışlar arasında hiçbir şey değişmedi. Call of Duty: Warzone keskin nişancı tüfeği sadece kırık ve yararsız idi.

33021.jpg

Kırık keskin nişancı tüfeği dürbünü için hiçbir açıklama yapılmadı. Klip, Kaaaaos'un silahı nereden aldığını veya daha önce herhangi bir garip durum yaşayıp yaşamadığını gösterecek kadar uzun değildi. Bir şok veya flaş bombası tarafından kör edilmiş ve etkisi devam etmiş olabilir veya potansiyel olarak donanımla ilgili daha teknik bir sorun olabilir. Açık olan tek şey bozuk olduğu.

Açık olmak gerekirse, keskin nişancı tüfeği körlüğü hatasının yaygın olduğuna ve hatta tekrarlandığına dair hiçbir belirti yok. Kaaaaos'un klibi konunun öne çıkan tek örneği diyebiliriz. Reddit dizisindeki hiç kimse, Warzone hatasını aynı şekilde yaşadıklarını yorumlamadı. Tek seferlik olmuş gibi görünüyor.

Tek seferlik bir hata olabilir mi?

Bu durum sadece Call of Duty: Warzone'un durumunun biraz zayıf olduğunu gösteriyor. Bu tür tek seferlik hatalar giderek daha yaygın hale geldiğinde, oyunda yalnızca hatadan daha büyük bir sorun olduğu ortaya çıkar.

Acele edilmiş bir geliştirme döngüsü, KG test uzmanlarının eksikliği veya daha geniş bir sorun olup olmadığını yalnızca geliştiriciler bilir. Call of Duty: Warzone oyuncuları, deneyimi olduğu gibi yaşamak zorunda kalacaklar ve çok ciddiye almamaya çalışacaklar.

Call of Duty: Warzone artık PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S'de mevcut.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.