Apex Legends'ın Yeni Bir Destek Karakterine İhtiyacı Var, Loba ve Lifeline Yetmiyor

Apex Legends'ın Yeni Bir Destek Karakterine İhtiyacı Var, Loba ve Lifeline Yetmiyor

Apex Legends, çok sayıda saldırgan karaktere ve sağlıklı bir keşif ve savunma karakteri dengesine sahip, ancak destek sınıfı eksik.

Apex Legends'ın tüm karakterleri dört sınıftan birine ayrılır: saldırı, savunma, keşif veya destek. Ash, Sezon 11: Escape'in başlamasıyla birlikte artık Apex Legends'ta yaşıyor, battle royale oyununun başka bir saldırgan efsanesi var ve toplam oynanabilir karakter sayısını 19'a çıkarıyor. Bu 19 karakterden sekizi (neredeyse yarısı) saldırgan karakterdir. dördü savunma, beşi keşif ve sadece ikisi destek. Bu son sayı çok düşük - Apex Legends'ın yeni bir destek karakterine ihtiyacı var.

Destek sınıfı, başlangıçta tanımlanması en zor Apex Legends sınıflarıydı. Lansman sırasında, Apex Legends'ın iki destek efsanesi Lifeline ve Pathfinder'dı ve destek karakterlerinin, yerleşik şifacı olarak Lifeline ve insanların haritada hareket etmesine yardımcı olan Pathfinder ile müttefiklerine yardım etmeye yönelik yeteneklere sahip efsaneler olduğu ima edildi. Ancak birkaç efsane Pathfinder'ın yapabildiğini yapabildi ve bu nedenle toplulukta neden Wraith veya Octane değil de bir destek efsanesi olarak sınıflandırıldığına dair sorular ortaya çıktı.

d2cc991fc9414192e128b2fa5fdb48f9-1024x576.jpg

Bu sorun, sonunda 4. Sezon: Asimilasyon ve 5. Sezon: Fortune's Favor'da ele alındı. 4. Sezonda Pathfinder, bilgi toplayıcı olarak Bloodhound ve Crypto ile eşleşerek keşif yapmak için değiştirildi. Ardından, Sezon 5'te Loba, oyuna yeni ikinci destek efsanesi olarak eklendi ve sonunda sınıfı bugünkü haline getirdi - müttefiklerine ganimet ve/veya iyileşme sağlamada yardımcı olmalarını sağlayan en az iki yeteneğe sahip karakterler. Lifeline bunu D.O.C. Şifa Drone ve Bakım Paketi, Loba ise Eye for Quality ve Black Market Boutique ile klas rolünü yerine getiriyor.

Ne Lifeline ne de Loba en popüler seçimler değil, bu da Apex Legends'ın metasının agresif oyuna yöneldiği göz önüne alındığında çok mantıklı. Diğer üç sınıf, bu metayı doğrudan eylemle açıkça destekliyor - hücum efsaneleri, savaşta onlara yardımcı olan yeteneklere sahiptir, savunma efsaneleri, mangalarını tekrar taarruza geçecek kadar uzun süre koruyabilir ve keşif efsaneleri, müttefiklerini öldürmeleri için yeni düşmanlara yönlendirebilir. .

Ancak destek efsaneleri dolaylı da olsa bu meta için önemlidir, çünkü yalnız kurt sorununu çözerler. Apex Legends'ta kazanmanın en önemli yönü (beceri dışında) ekip çalışmasıdır. Birbirine yapışan üç kişilik bir ekip, genellikle tek bir istisnai oyuncudan daha tehlikelidir (yine burada beceri bir faktördür - iyi ekip çalışması otomatik garanti değildir). Ancak tüm efsanelerin bu ekip çalışmasını sürdürmeye elverişli yetenekleri yoktur. Herkes en az bir kez takımını toz içinde bırakan bir Octane ile oynamıştır. Bazen bu, Octane için bir amaca yöneliktir, ancak Stim'in onu düzenli olarak diğer tüm efsanelerden çok daha hızlı yaptığı göz önüne alındığında, kazara da kolayca olabilir.

En iyi oyuncuları bile yanlışlıkla gruptan çok uzaklaşmaya teşvik edebilecek yeteneklere sahip birkaç efsane var. Octane en büyük suçludur, ancak Wattson ve Crypto çoğu zaman savunma kurmaya veya müttefiklerinin gerisinde kalacakları bir alanı keşfetmeye kapılabilirler. Pathfinder ve Wraith, bazen gruptan ayrılmayı güvenli hissettirebilecek hareket yeteneklerine sahiptir (taktiklerini hızlı bir şekilde kullanmak, sizi potansiyel olarak bulduğunuz herhangi bir beladan kurtarabilir). Ve düşmanın izini bulan bir Bloodhound veya Seer, müttefiklerine nereye gittiklerini hemen bildirmeden dolaşabilir. Ve bunun da ötesinde, iyi bir ganimet bulma çağrısı bazen hangi karakteri oynuyor olursa olsun herkesin aynı eşyalar için savaşmaması için ayrılmasına neden olabilir.

Destek efsaneleri bu sorunu çözer. Açıklanan amaçları manganın ganimet ve şifa elde etmesine yardımcı olmak olsa da, destek efsanesinin altında yatan – belki de kasıtsız – rolü mangaları bir araya getirmektir. Ekibiniz büyük bir kavgayı bitirmişse ve birileri hala ganimet bulmak için ölüm kutularının mezarlığını karıştırmak isterken birkaç kişi zaten ortalıktan kaybolmaya başlıyorsa, birkaç şey herkesin yaptığı şeyi bırakıp bir araya gelmesine neden olabilir. DOC'unu fırlatan bir cankurtaran halatı gibi Bazı ücretsiz sağlık için Drone Şifa. Benzer şekilde, büyük bir dönüm noktasına yayılmış bir ekip, genellikle etrafta toplanmak ve bir Bakım Paketi veya Kara Borsa Butiği'nden yağmalamak için yaptıklarını durduracaktır.

Bu, efsaneleri desteklemek için büyük bir gizli avantaj. Elbette müttefiklerini destekliyorlar ama asıl destekledikleri şey takım çalışması kavramı. Lifeline ve Loba'yı doğru kullanan iyi bir oyuncu, yeteneklerini düzenli olarak kullanacak ve kadrolarını bir arada tutacak ve üç üyenin de bir takım olarak tehditlere yanıt verebilmesini sağlayacaktır.

Sezon 11, yeni bir destek efsanesi aldığımızdan beri altıncı sezonu işaret ediyor. Loba'nın eklenmesinden bu yana bir tane daha olmadı. Ama daha fazla destek efsanesine ihtiyacımız var; altta yatan bir takımı bir araya getirme etkisine sahip yeteneklere sahip daha fazla karaktere ihtiyacımız var. 3. Yıl, hepsi tek başına çalışabilen ve mangaları dövüşler arasında toplanmaya teşvik etmeye yardımcı olacak yeteneklere sahip olmayan dört yeni efsanenin - Fuse, Valkyrie, Seer ve Ash - eklendiğini gördü. Ve gittikçe daha fazla insan agresif bir şekilde kendi başlarına saldırıya geçip takımlarının takip etmesini beklediklerinden veya yeteneklerinin beklentisiyle kendi başlarına yağmalamaya çalıştıklarından, eklemelerinin bazı oyuncuların düşünce sürecini çarpıtmaya başladığını kesinlikle görebilirsiniz. gerekirse onları bir sıkışmadan kurtaracak.

Oyunda çok fazla saldırı, savunma ve keşif karakteri var. Önemlerine rağmen, destek efsaneleri diğer tüm sınıflara göre sayıca üstündür, öyle ki bir mangaya sahip olma şansı oldukça düşüktür. Umarım Respawn, bir zamanlar en küçük sınıf olan keşifte olduğu gibi, destek efsanelerinin sayısını artırır - bu sınıf bir efsaneyle (Bloodhound) başladı ve şimdi oyundaki en büyük ikinci sınıf. Son sezonlarda edindiğimiz efsanelerin hepsi harika ama hepsi kendi başınıza agresif bir şekilde oynamak için tasarlandı. Yeni bir destek efsanesinin zamanı geldi, sadece ölçekleri takım odaklı oyuna doğru dengelemek için.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.