Minecraft'ta Mumlar Kullanılarak Oyun İçi Monopoly Oluşturmak mümkün mü?

Minecraft'ta Mumlar Kullanılarak Oyun İçi Monopoly Oluşturmak mümkün mü?

Yetenekli bir Minecraft oyuncusu, gerçekten oyun içinde oynanabilecek, etkileyici ayrıntılara sahip Monopoly'den ilham alan bir masa oyunu geliştirir.

Minecraft Oyuncusu, Mumları Kullanarak Oyun İçi Tekel'in Kendi Versiyonunu Oluşturuyor

Yetenekli bir Minecraft oyuncusu, gerçekten oyun içinde oynanabilecek, etkileyici ayrıntılara sahip Monopoly'den ilham alan bir masa oyunu geliştirir.

Çoğu kişi Minecraft'ı yaratıcı ifade için bir karatahta olarak kullanmanın benzersiz yollarını bulduğundan, oyun topluluğunun inanılmaz derecede yaratıcı olabileceği görülebiliyor. Ne de olsa, oyuncular son zamanlarda devasa kaleler, işleyen Redstone hesap makineleri ve hayran kitlesinin ilgisini çeken daha çağdaş yapımlardan bazıları olan Pac-Man labirentinin Minecraft rekreasyonu ile oldukça istisnai yapılar ürettiler. Ancak, bu yaklaşan oyuncunun Monopoly'den etkilenen masa oyunu, topluluğu diğerlerinden farklı olarak ortaya çıktı.

Acemiler için Minecraft, birincil amacın hayatta kalmak olduğu çıplak kemikli sanal alan modlarına sahipken, daha becerikli hissedenler oyunun yaratıcı modunu kullanıyorlar.

Minecraft'ın bu bölümü, düşman çetelerinin yakın tehdidi veya malzeme yokluğu olmadan oyuncuların akıllarının toplayabileceği her şeyi inşa etmelerini sağlar. Hepsi bir arada, bu kolaylık ve açık uçlu, gerçekten etkileyici bazı Minecraft yapılarının anlaşılmasıyla sonuçlandı. Bununla birlikte, inşaatçıların karmaşık bir kompozisyon oluşturabilmeleri ancak oyunun yorucu hayatta kalma modunda olmasının daha da etkileyici olmasından dolayı.

display-1-1-1-1-1.jpg

MisterRUBI'nin Monopoly'i Minecraft’ta kurdu!

Benzer bir şekilde, MisterRUBI olarak bilinen bir Reddit kullanıcısı, ikonik Monopoly tahta tasarımına dayanan kendi işleyen oyununu ortaya çıkardı. Pek çok kişi MisterRUBI'nin çabalarını alkışladığı ve gerçek hayattan bir yaratılışın Minecraft'a böylesi bir yaratıcılıkla taşınmasını takdir ettiği için, kullanıcılar Minecraft alt dizininde 3.900'den fazla oy alan bu etkileyici yapıyla hemen tanıştılar.

Reddit gönderisinde paylaşılan görüntü, tüm panoya tam bir genel bakış sunan köşedeki bir mülkte duran Minecraft oyuncusunu gösteriyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Monopoly'nin bu pop-kültürden ilham alan versiyonunda gerçek bir zar veya bir oyuncu parçası bulunmasa da, klasik formüle dokunulmuyor. Bu, mumun yanıp yanmadığı ile temsil edilen mülk satın alma ve bunları yükseltme yeteneğini ve ayrıca "sülkerler ve dağıtıcılar" kullanılarak oluşturulmuş bir sayaç RNG'sini içermekte. Bunun üzerine, tıpkı gerçek oyun gibi, yerleri etiketlemek ve fiyatları belirtmek için işaretler sınırı süslüyor.

Özetle, bu oyun içi masa oyunu artık topluluk içinde bir zamanın ruhunu yakalarken, oyuncuların Minecraf

t'ta bir sonraki motive olmuş oyunları bir araya getirebileceklerini görmek ilginç olacak. Belki bazıları, Dungeons & Dragons veya The Game of Life gibi bir şey inşa etmek için Minecraft'ın geniş açık dünyasından yararlanır. Yine de, MisterRUBI'nin Monopoly'i ele alışı, son hafızanın en etkileyici yapılarından biri olmalı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.