Activision Blizzard, Tuhaf Çeşitlilik Aracı Üzerindeki Tartışmaya Yanıt Verdi

Activision Blizzard, Tuhaf Çeşitlilik Aracı Üzerindeki Tartışmaya Yanıt Verdi

Garip bir iç çeşitlilik tablosunun yayınlanmasının ardından Activision Blizzard, oyun topluluğundan gelen tepkilere bir kez daha yanıt veriyor.

Editörün Notu: California Adil İstihdam ve Konut Departmanı tarafından Activision Blizzard'a şirketin kadın çalışanlarına karşı taciz, ayrımcılık ve misilleme yaptığı iddiasıyla dava açıldı. Activision Blizzard iddiaları yalanladı. Activision Blizzard davasının tüm ayrıntıları ( içerik uyarısı: tecavüz, intihar, taciz, taciz) yeni bilgiler ortaya çıktıkça güncellenmektedir.

Activision Blizzard kısa süre önce çevrimiçi olarak paylaştığı bir çeşitlilik aracı için bir miktar tepki aldı ve kuruluş tartışmayı ele alan müteakip bir açıklama yayınladı. The Last of Us Part 2 gibi oyunlara övgüler verilirken , diğer popüler oyunlar ve kuruluşlar işe alma ve hikaye anlatımı uygulamalarında yeterince çeşitli olmadıkları için eleştirilere maruz kalıyor.

Modern çağda tartışmalı ve eleştirilen oyun şirketleri denilince çoğu kişinin aklına Activision Blizzard geliyor. Call of Duty ve Overwatch yayıncısı şu anda iç cinsel saldırı, istismar ve ırkçılık ve cinsiyetçiliğin yaygın olmasına izin verildiği iddia edilen genel olarak zehirli bir kültürün yayılması iddialarıyla ilgili çok sayıda davayı yürütüyor . Mevcut ve eski Activision Blizzard çalışanları, düzenli olarak ırkçı hakaretler duyduklarını bildirdiler ve homofobik işe alım uygulamaları da iddia edildi. Çalışanlardan gelen çeşitli ifadelere ek olarak, Activision Blizzard California'ya uymayı başaramadı.Şirketin yönetim kuruluna başka bir kadın eklemesini gerektiren yasa, şirketin yeni ortaya çıkan Microsoft satın alımına atfedilen bir eksiklik.

Belki de bir miktar iyi niyeti geri kazanmak için şirket, dün çevrimiçi olarak " Çeşitlilik Alanı Aracını " paylaştı. Cinsiyet, cinsel yönelim ve etnik köken gibi özelliklere puanlar atayarak çeşitliliği ölçmeyi amaçlayan tuhaf bir grafik olan araç, neredeyse anında tepki aldı ve Activision Blizzard blog gönderisinde aracı önemsiz gösteren bir değişiklik yapılmasına yol açtı. daha geniş bir çeşitlilik girişimine isteğe bağlı bir ek olarak tasarlanmıştır. Bu ifadeler, Activision Blizzard'ın aracın artık kullanımda olmadığını iddia eden bir tweet'inde yankılanıyor. Aşağıda görüntülenebilen Diversity Space Tool'un paylaşılan görseli de Activision Blizzard sitesinden kaldırıldı.

Daha olumlu bir gelişme olarak, Activision Blizzard yakın zamanda QA testçilerinin ücretlerini artırdı , ancak bu çeşitlilik aracının kabulü hala ezici bir şekilde olumsuz oldu. Bu araç, belki de utanç verici davranış iddialarının çoğu kadar üzücü olmasa da, kesinlikle tuhaftır ve birçoğu için, tuhaf olmasa bile, böyle bir tablo gibi çeşitlilik söz konusu olduğunda kurumsal duruşun özü olarak hizmet edecektir. ve esrarengiz, ırkçılık, cinsiyetçilik, transfobi ve daha pek çok iddiayı telafi etmez.

Activision Blizzard'ın geleceği, şirket oyun topluluğunun her köşesinden sürekli bir eleştiri akışı altında olduğu için her zamankinden daha belirsiz görünüyor. New York City şu anda Microsoft'un satın alımını nasıl idare ettiği konusunda Activision Blizzard'a dava açıyor ve bu da şirketin işleri tersine çevirme fikrine daha da fazla şüphe getiriyor. Satın alma gerçekleşirse, Microsoft'un Activision Blizzard'ı son tartışmaların bataklığından geçirmek için yapacak çok işi olacağı açık .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.