Yavaş Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? Bilgisayarımın Açılışını Nasıl Hızlandırabilirim?

Yavaş Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? Bilgisayarımın Açılışını Nasıl Hızlandırabilirim?

Bilgisayarımın Başlatılması Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor? Sistem gecikmesine alışmanıza gerek yok. Bunun yerine, bu ipuçlarıyla yavaş bir bilgisayar başlangıcını nasıl düzelteceğinizi öğrenin ve bilgisayarınızı kısa sürede düzeltebileceksiniz.

Bilgisayarımın Başlatılması Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor?

Önyükleme sürücünüz biraz doluyor ve en yüksek performansta çalışmıyor olabilir. Windows'un yanında başlatmaya çalışan çok fazla programınız olabilir veya donanımınız biraz eskimiş olabilir.

Çözümleri uygulamaya başlayana kadar hangisinin hangisi olduğunu bilmek, neyin yapıştığını görmek zor.

Bilgisayarımın Açılışını Nasıl Hızlandırabilirim?

 1. Gereksiz başlangıç ​​programlarını devre dışı bırakın: Bilgisayarınızın başlamasının biraz zaman almasının ana nedenlerinden biri, hemen yüklemeye çalıştığı tüm uygulamalardır. Bunların çoğu muhtemelen gereksizdir, bu nedenle Windows 10 başlatma seçeneklerini düzenleyin ve gerçekten ihtiyacınız olmayanları devre dışı bırakın.

  Yüksek etki olarak işaretlenenlere dikkat edin, çünkü bunlar bilgisayarınızın başlangıç ​​hızı üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olacaktır.

  İşlem, Windows 11'de biraz farklıdır, bu nedenle bu işletim sistemiyle ilgili özel yardım için aşağıdaki adımları izleyin.

  Yükseltildi mi? Windows 11 başlatma seçenekleri , Windows 10'dakinden farklıdır.

 2. Kötü amaçlı yazılım taraması yapın: Bilgisayarınız başladığında kötü amaçlı yazılımın sistem kaynaklarını tüketmesi olasıdır. Düzenli olarak kötü amaçlı yazılım taraması yaptığınızdan emin olun .

 3. Önyükleme sürücünüzde biraz yer açın: Önyükleme sürücünüz veya C sürücünüz dolmaya yaklaşıyorsa, performansı önemli ölçüde etkileyebilir. Windows PC'niz azaldıkça boş alan açtığınızdan emin olun .

 4. BIOS'unuzu değiştirin: Başlangıç ​​hızını iyileştirmek için etkinleştirebileceğiniz Hızlı Önyükleme gibi bazı BIOS ayarları vardır . Başlangıç ​​performansını biraz engelleyebilecek başlangıç ​​logolarını da devre dışı bırakabilirsiniz.

 5. Windows'u Yeniden Yükleyin: Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, bir Windows sistem geri yükleme noktasına geri dönmeniz veya Windows'u tamamen yeniden yüklemeniz gerekebilir. Her ikisi de muhtemelen sahip olduğunuz başlatma sorunlarını çözecektir.

 6. SSD/belleği yükseltin: Ana önyükleme sürücünüz olarak hala bir sabit sürücü kullanıyorsanız veya 8 GB veya daha az belleğe sahip modern bir Windows 10 veya 11 PC çalıştırmaya çalışıyorsanız, yükseltme zamanı gelmiş olabilir. Önyükleme sürücünüzü bir SSD'ye değiştirmek ve RAM'i yükseltmek , başlatma hızı üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olabilir.

SSS
 • İndirme hızım neden PC'de bu kadar yavaş?

  Medya akışı veya çevrimiçi oyun gibi başka bir şey bant genişliği kullandığında yavaş indirme hızları oluşabilir. Ayrıca sinyalinizle bir miktar parazit yaşayabilirsiniz. Kablolu bağlantı kullanma, kablosuz yönlendiriciye yaklaşma veya donanımınızı yeniden başlatma gibi çeşitli yöntemlerle PC'nizdeki indirmeleri hızlandırabilirsiniz .

 • HP bilgisayarım neden bu kadar yavaş?

  Aynı yazılım sorunları, onu kim yapmış olursa olsun, bir bilgisayarı etkileyebilir çünkü hepsi Windows işletim sistemini kullanır. Donanım ve diğer sorunlar için sorun giderme kılavuzumuza bakın .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.