Xbox Series X Güncellemesi 4K Dashboard, Gece Modu ve Daha Fazlasını Ekliyor

Xbox Series X Güncellemesi 4K Dashboard, Gece Modu ve Daha Fazlasını Ekliyor

Xbox Series X Güncellemesi 4K Dashboard, Gece Modu ve Daha Fazlasını Ekliyor

Microsoft, lansman sonrası Xbox Series X'i güçlü bir şekilde desteklemeye devam ediyor. Xbox Games Studios oyun üretimini artırmaya devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda Xbox ekibi, düzeltmeler ve yamalarla Xbox konsolu deneyimine cila eklemek için çok çalışıyor. Perşembe öğleden sonra, Xbox geliştiricileri Xbox Series X için Ekim güncellemesinin ve onunla birlikte birkaç önemli yeni özelliğin hazır olduğunu doğruladı. Belki de en heyecan verici ekleme, Xbox Series X'in kontrol panelinin yükseltilmesi ve çözünürlüğünün 4K'ya yükseltilmesidir.

Şimdiye kadar, Xbox Series X, 4K çözünürlüğe yükseltilmiş 1080p bir pano kullandı. Bu, Xbox Series X'in menülerinin, Kılavuzunun ve genel kullanıcı arayüzünün piyasaya sunulduğundan bu yana yerel 4K olmadığı anlamına gelir, ancak yükseltilmiş gösterge tablosu ne olursa olsun görsel olarak etkileyiciydi. İleriye dönük olarak, Xbox Series X'in kontrol paneli, 4K özellikli bir televizyonu veya monitörü olanlar için yerel 4K olacak. Pratikte bu, oyun sanatı, düğmeler ve diğer pano öğeleri dahil olmak üzere UI öğelerinin "artan netlik ve iyileştirilmiş metin okunabilirliğine" sahip olacağı anlamına gelir. Xbox Series X'teki 4K pano yükseltmesi bugünden itibaren kullanılabilir.

xbox-series-xs-dashboard-is-running-at-a-higher-resolution-a-ucsb.jpg

Gösterge Paneli

Ekim Xbox güncelleme özellikleri listesinde, erişilebilirlik için önemli bir ekleme var. Xbox ekibi şimdi Xbox konsolları için Gece Modu dediği şeyi ekledi. Gece Modu, konsolu düşük ışıklı ortamlarda veya ışığa duyarlı olan Xbox kullanıcıları için çeşitli ayarlanabilir seçenekler içerir. Seçenekler, ekranları için daha kısık ve mavi ışık filtrelemesinin yanı sıra hem Xbox konsolu güç düğmesi hem de Xbox denetleyicisi logo düğmesi için ayarlanabilir bir parlaklık kaydırıcısını içerir.

Ekim Güncellemesinin son önemli özelliği, Xbox ekibinin Hızlı Ayarlar dediği şeydir. Hızlı Ayarlar'a, bir Xbox konsolu kullanıcısının, ayarlarını bulmak için panonun çeşitli menülerinde gezinmesini gerektirmek yerine, Xbox Kılavuzundan erişilebilir. Bu şekilde oyuncular, oyun içindeyken konsol erişilebilirlik seçenekleri de dahil olmak üzere ayarları hızlı bir şekilde değiştirebilirler.

Hepsi bir arada, Xbox konsolu sahipleri için herkes için bazı heyecan verici özellikler içeren sağlam bir güncellemedir. Gece Modu ve Hızlı Erişim, tüm Xbox konsolu kullanıcılarının takdir edebileceği faydalı iyileştirmeler sağlamalıdır. 4K, Xbox Series X/S kullanıcılarına özel olabilir, ancak Xbox kullanıcıları yeni bir konsola veya 4K ekrana yükselttiğinde Xbox ekibinin geleceğe yönelik inşa etmeye devam ettiğinin bir işaretidir.

Xbox geliştirme ekibinin bundan sonra her ay değerlendirmeye ve özellikler eklemeye devam etmesini bekleyin. Her zaman olduğu gibi, Xbox kullanıcıları Xbox Insider olmak için başvurabilirler ve bu da onların gelecek Xbox özellikleri için beta testlerine katılmalarını sağlar. Xbox'ın gelecek planlarına ilişkin detaylar önümüzdeki haftalarda ve aylarda paylaşılmalı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.