Piksel telefon ile 360 ​​Derece Fotoğraf Nasıl çekilir

Piksel telefon ile 360 ​​Derece Fotoğraf Nasıl çekilir

Bir Google Pixel, bir telefonda veya VR'de görüntülemek için 360 derecelik Fotoğraf Küreleri yakalayabilir ve bu da izleyicinin başka bir yere ve zamana taşınmış hissetmesini sağlar.

google-pixel-6-pro-over-photo-sphere-panorama-photo-photosphere-1.jpgelik​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​fotoğr​​​​​​​aflar çekebilir . Bunu bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayarda takdir etmenin bir yolu var, ancak Quest kulaklık gibi sanal gerçeklikte görüntünün etrafını saran sahneyi görürken daha zengin bir deneyim mümkündür. Neredeyse o yere ve tekrar tekrar taşınmak gibi. Akıllı telefonla Fotoğraf Küresi çekmek, özel bir 360 derecelik kamera kullanmak kadar uygun olmasa da, Pixel'in her an kullanılabilir olması daha olasıdır.

Google, 2012 yılında 360 derecelik Photo Sphere teknolojisini tanıttı, ancak zamanının çok ötesindeydi. Akıllı telefonların ilk günlerinde, telefonun bu görevin yükü altında çökmemesini beklerken ve umarken, kullanılabilir bir Fotoğraf Küresi için yeterli sayıda fotoğraf ç​​​​​​​ekmek inanılmaz bir özveri ve sabır gerektiriyordu. Yıllar geçtikçe, işlemci teknolojisi, performans artışının on katından daha fazla bir oranda önemli ölçüde iyileşti.

En yeni Pixel 6 serisi akıllı telefonlar, birden fazla 12 megapiksel fotoğrafı 40 megapiksellik bir Fotoğraf Küresinde bir araya getirme karmaşık sürecini nispeten hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir. Google'ın Photo Sphere görüntülerinin şaşırtıcı yanı , görüntü hareketini bir akıllı telefonun ivmeölçeriyle eşleştiren VR benzeri bir görünümde telefonda görüntülenebilmesidir. Telefona bakarken yerinde döndürmek ve eğmek, fotoğrafın çekildiği yerde duruyormuş gibi görüntüyü değiştirir. Oculus Quest gibi bir VR başlığıyla 360 derecelik görüntüleri izlemek bile mümkün.

Pixel telefonla Photo Sphere çekmek için, ek seçenekleri görmek için Kamera uygulamasında Modlar sekmesi seçilmelidir. Fotoğraf Küresine Dokunma ve ardından deklanşör işlemi başlatacaktır. Bir AR ekranında birden fazla gri nokta üst üste bindirilir ve vizör maviye dönene kadar bir nokta üzerinde ortalanmalı ve ardından daire ana hatları çizilene kadar sabit tutulmalıdır. Tel​​​​​​​efon daha sonra bir sonraki noktayı ortalayacak şekilde hareket ettirilmeli ve 360 ​​derecelik tam bir görüntüyü doldurmak için böyle devam etmelidir. Piksel ekranı, son nokta ortalanana kadar kaba bir önizleme göstererek yakalama işlemini tamamlayacaktır. İşlemden sonra, Fotoğraf Küresi görüntülenmeye hazır olacakdır

Harika Bir Fotoğraf Küresi Çekmek İçin İpuçları oculus-quest-2-vr-recall-01-1.webp​​​​​​​

Birkaç ipucu ile harika kalitede yatay ve dikey panoramalar, geniş açılı çekimler ve balık gözü efektleri elde etmek mümkündür. Her türden en iyi Fotoğraf Kürelerini yakalamak için kilit nokta , Pixel kamerayı sabit bir konumda tutmaktır. En iyi yöntem, Pixel'i telefonun her iki kenarından ve kamerayla aynı hizada olacak şekilde parmağınızla yukarıya doğru tutmaktır. Bu, telefonu bu eksende döndürmeyi kolaylaştırır. Kamera görünümünde görünen her nokta hedefinde duraklama , Pixel'in bir sonraki hedefe geçmeden önce keskin bir görüntü yakalamasını sağlar .

Kullanıcının beş moddan herhangi birinde tam bir Fotoğraf Küresi çekmesi gerekmez ve erken durmak bazen başarısız bir çekimi zorlamaktan daha iyi bir fotoğrafla sonuçlanabilir. Sahne içindeki hareketi en aza indirmek de önemlidir, çünkü bu planlı bir etki olmadığı sürece, yürüyen bir kişi son işlemede birden fazla yerde esneyebilir veya görünebilir. Ancak amaç, Pixel'in Fotoğraf Küresini bir VR başlığında görüntülemekse, en yaygın olarak yarı ve tam VR görüntüleri olduğundan en az 180 derecelik bir alanı kapsamak gerekir. Quest kulaklığında Photo Spheres, Google Fotoğraflar'dan cihaza indirilebilir . Oculus TV uygulamasında görüntülemek için eşleştirilmiş bir Pixel telefondaki fotoğrafları bir Quest ile senkronize etmek de mümkündür .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.