Metaverse Evreninin ilk Düğününde Metaverse Evrenini Gören İlk Çift: Traci ve Dave

Metaverse Evreninin ilk Düğününde Metaverse Evrenini Gören İlk Çift: Traci ve Dave

Dünyada metaverse aleminde yapılan düğünün sahibi olan çift çevrimiçi olarak düğünlerini gerçekleştirdiler. Daha dikkat çekici olan nokta ise çiftin Mark Zuckerberg’in Metaverse ile ilgili açıklamalarından 2 ay önce sanal ortamda evlenmesi.

Metaverse Evreninde Yapılan İlk Düğünde Yaşananlar Çok İlginç!

Metaverse evreninden evlenen ilk çift olarak kayıtlara geçen Traci ve Dave Gagnon’un sıradışı evliliği dikkatleri çekti. Dünyada metaverse aleminde yapılan düğünün sahibi olan çift çevrimiçi olarak düğünlerini gerçekleştirdiler. Daha dikkat çekici olan nokta ise çiftin Mark Zuckerberg’in Metaverse ile ilgili açıklamalarından 2 ay önce sanal ortamda evlenmesi.

Metaverse evreni sanal gerçeklik , gerçekten kaçışı sağlayan sanal dünya olarak bilinmektedir. Çevrimiçi oyunlar, dijital paralar, finansal sitemler , eğitim gibi günümüzde artık farklı uygulamalarla karşımıza gelen Metaverse evrenin de bu defa iki çiftin düğünü söz konusu. Peki Metaverse evrenindeki düğünde neler yaşandı? Metaverse evreninin ilk damat ve gelini düğünde neler yaptı?

Covid-19 pandemesi sırasında yaşanan karantina şartları yüzünden sanal ortamda, zoom üzerinden kız isteme törenleri, düğün, çevrimiçi davalar hayatımızla iç içe olmuştu. Hatta düğünleri iptal edilen bir çift pandemi koşulları yüzünden evliliklerini Nintendo Switch oyunu Animal Crossing üzerinden gerçekleştirmişlerdi. Bunun daha üst seviyesi olan evliliği, Amerika’daki Traci ve Dave çifti sanal alemde gerçekleştirdi. Çift evlilik töreni için tasarladıkları herşeyi sanal ortama taşıdılar.

medium-2021-12-02-babc89ef16.jpg

Metaverse Düğününde Neler Yaşandı?

52 yaşındaki Traci ve 60 yaşındaki Dave Exp Realty denilen sanal işyerleri tasarımı yapan iş yerinde çalşıyorlardı. Virbela denen danal ortama sahip işyerinden uzun yıllar farklı etkinlikler düzenlerler. İş ortamında birbirine aşık olan çift evlenmeye karar verir. 2021 yılının başında evlenmeye karar veren Traci ve Dave çifti pandemiden dolayı düğünlerini ertelemek zorunda kalır. Virbela ortamını düğün yerine dönüştürmeye karar verirler. İlk olarak düğün için planladıkları kıyafetleri, sanal ortamdaki avatarlarına giydirerek gerçekleştirdiler. Sonrasında gelin Trace’nin avatarı ve arkadaşı olan avatar birlikte yürüdüler. Damat Dave’nin avatarı ve arkadaşı avatar ise kadeh tokuşturarak sanal bir ortamda törene eşlik ettiler.

Metaverse Düğün Salonu

İlginç olan kısımda Traci ve Dave ‘nin düğününün Mark Zuckerberg’in Metaverse açıklamasından 2 ay önce gerçekleşmiş olması. Peki siz düğününüz Metaverse evreninde yani sanal bir düğün yaşamak istermiydiniz? Metaverse düğün salonunda sanal takı töreni çok da iyi bir fikir gibi durmasa da pandemi koşullarından ya da Metaverse evrenini keşfetmek için tercih edilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.