iPhone için Karanlık Oda: Yapay Zeka Maskeleme Güncellemesi Harika ve Ücretsiz

iPhone için Karanlık Oda: Yapay Zeka Maskeleme Güncellemesi Harika ve Ücretsiz

Darkroom'un yeni AI ile geliştirilmiş maskelemesi, bir dokunuşla saçı, cildi ve gökyüzünü otomatik olarak seçerek, kolay renk düzeltme ve pozlama ayarlarına izin veriyor.

Darkroom uygulamasına yapılan yeni bir güncelleme , zaten harika olan iPhone fotoğraf düzenleyicisine önemli bir yükseltme getiriyor. Artık, örneğin bir kişinin saçının, cildinin ve dişlerinin anında seçilmesine izin verebilen, AI tarafından oluşturulmuş maskeler içeriyor. Kullanıcılar ayrıca tek bir dokunuşla ön plan ve arka plan gibi diğer sahne öğelerini de seçebilirler. Birçok özelliğin kullanımı ücretsizdir ve deneme aboneliği daha da fazlasının kilidini açar. Uygulamalı bir test, harika yeni maske seçimlerinin reklamı yapılan gibi çalıştığını doğrular, bir fotoğrafı mükemmelleştirmek için hızlı ve kolay ayarlamalar için öğeleri güvenilir bir şekilde izole eder.

RAW fotoğrafçılık bir zamanlar pahalı DSLR fotoğraf makinelerinin, üst düzey bilgisayar sistemlerinin ve özel yazılımların alanıydı. Kullanıcılar, bu formatla mümkün olan üstün kaliteden yararlanmak için bunlara ihtiyaç duyuyordu. Ancak, akıllı telefonların RAW fotoğrafları çekme ve hatta düzenleme becerisi kazanmaya başlamasıyla bu durum son birkaç yılda önemli ölçüde değişti. 2020'de Apple, akıllı telefon kameralarına özel kameralarla rekabet etme yeteneği veren yapay zeka geliştirmelerini uygularken sıkıştırılmamış görüntü kalitesini koruyan ProRAW formatı ile iyileştirmeleri daha da ileriye taşıdı.

Karanlık oda uzun zamandır harika bir RAW fotoğraf editörü olarak kabul ediliyor, ancak en son güncelleme onu her zamankinden daha kullanışlı hale getiriyor. Yeni AI destekli maskeler, bir fotoğrafta sahnenin üç boyutlu bir haritasını oluşturarak, zor aydınlatma koşullarında doğru ve ince ayar yapmak için derinlik tabanlı renk ve pozlama ayarlarına izin veriyor. Daha da dikkat çekici olanı, saç, cilt, gözlük, dişler için otomatik olarak maskeler ve öznenin etrafında genel bir maske oluşturan AI ile geliştirilmiş özne maskelemesidir. Bir ProRAW görüntüsü veya Portre bulanıklığı fotoğrafı çekilebilir ve bilgisayara aktarmaya gerek kalmadan doğrudan iPhone'da hızlı ve kolay bir şekilde rafine edilebilir. Her şey harika görünüyor, ancak cilt tonu kapalıysa, cilt maskesine bir dokunuş, onu görüntünün geri kalanından ayrı olarak ayarlamaya izin verir. Kullanıcılar, yüzü etkilemeden saç vurgularını aydınlatabilir ve ayrıntıları keskinleştirebilir.Rakip sistemlerin yarı otomatik maskelenmesini geliştiren, oyunun kurallarını değiştiren bir teknolojidir ve kullanıcılar bu özellikleri ücretsiz olarak kullanabilir. Ömür boyu erişim sağlayan, abonelik veya tek seferlik satın alma olarak ek seçenekler mevcuttur. Darkroom, Twitter'da gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir tanıtım videosu yayınladı, ancak zorlu konularda bile işe yarıyor.

IPad Ve Mac Için Karanlık Oda

apple-iphone-ipad-macbook-darkroom-app.webp

Karanlık oda iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlar için mevcuttur ve üçünde de bu AI maskeleme özelliği bulunur. Uygulamanın hoş bir yönü, bir abonelik veya ömür boyu satın almanın uygulamayı üç cihazda da kullanılabilir hale getirmesi ve hatta aile paylaşımını desteklemesidir. Aylık abonelik 5 ABD Doları, yıllık abonelik 30 ABD Doları üzerinden yüzde 50 indirimlidir. İki buçuk yıl veya daha uzun süre kullanılırsa, en iyi değer, tek seferlik 75 ABD doları olan 'Her Şeyin Kilidini Sonsuza Kadar Aç' seçeneğidir. Birkaç haftada bir güncellenen bir uygulama ve yılda birkaç kez yeni özellikler için, Darkroom-Plus satın almak, kilidi açılabilen gelişmiş özelliklerle ilgilenen herkes için mükemmel bir pazarlık.

Darkroom-Plus, maskeler, daha gelişmiş renk ve eğri araçları, birinci sınıf filtreler, metin veya görüntü ile filigran özelliği ve video işleme ile dışa aktarmanın kilidini açar. Darkroom'un fotoğraf araçlarını bir videoda kullanabilmek, bir dereceye kadar inanılmaz, eşleşmesi zor bir kontrol derecesi sağlıyor . Darkroom-Plus'ın kilidi açıldığında AI maskeleri bile video üzerinde çalışır. Darkroom'un iPhone uygulaması, Adobe Lightroom'a güçlü bir rakip olarak kabul edilmektedir. Bu yeni güncelleme , özellikle Darkroom-Plus satın alma işlemi iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarda çalıştığından, Darkroom'un uygulamasında dengeyi sağlayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.