Instagram bağış toplama aracını Reels'e getiriyor

Instagram bağış toplama aracını Reels'e getiriyor

Bu özellik, Meta'nın Dünya Günü çabalarının bir parçası olarak 30'dan fazla ülkede kullanıma sunuluyor.

Instagram aracılığıyla bağış kampanyaları oluşturma ve bağış yapma seçeneğini kullanıma sunuyor.makaralar. 30'dan fazla ülkedeki kullanıcılar artık insanların 1,5 milyondan fazla sivil toplum kuruluşuna bağış yapmaları için bir bağlantı ekleyebilir. Bağış toplama aracı kullanıma sunulduHikayelerde ve üzerinde canlı yayınlar son birkaç yıldır.

özellikilan edildi Meta'nın Dünya Günü çabalarının bir parçası olarak. Meta, 4 milyondan fazla insanın, iklim değişikliğine karşı mücadele eden çevre koruma ve kar amacı gütmeyen kuruluşları desteklemek için Instagram ve Facebook aracılığıyla 150 milyon doların üzerinde bağışta bulunduğunu söylüyor. Toplam bağışçı sayısına dayanan en popüler çevresel nedenler, Okyanus Temizliği, Dünya Yaban Hayatı Fonu ve (kalbime çok yakın olan) Sheldrick Yaban Hayatı Vakfı'dır.

Geçen yıl Instagram'da yapılan bağışların çoğu 20 doların altındaydı. Meta, hayırsever bağış kampanyaları için ödeme işlem ücretlerini kapsar, bu nedenle kullanıcıların bağışladığı her kuruş kar amacı gütmeyen kuruluşlara gider.

nstagram.webp

Başka bir yerde Meta, İklim Bilimi Merkezine daha fazla özellik eklediğini duyurdu . İnsanların iklim değişikliğiyle mücadele etmek için günlük yaşamlarında yapabilecekleri eylemleri vurgulayacaktır. Merkez ayrıca ülke düzeyinde emisyonları gösteren veri görselleştirmelerine de ışık tutacak. İklim Bilimi Merkezi şu anda 150 ülkede hizmet veriyor.

Instagram, Facebook ve Messenger genelinde Meta, insanların çevresel nedenlere desteklerini göstermelerine yardımcı olmak için çıkartmalar ve profil çerçeveleri yayınladı. Ayrıca, şirket açıklığa kavuşmuş İklimle ilgili yanlış bilgilerle mücadele etmelerine yardımcı olmak için 1 milyon dolarlık bir hibe programından fon alacak dokuz kuruluş. Meta da duyurdu: Sürdürülebilirlik Medya Akademisi, Asya merkezli gazetecilerin uzmanlık oluşturmalarına ve sürdürülebilirlik konularında otorite geliştirmelerine yardımcı olacak bir proje.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.