İki Faktörlü Kimlik Doğrulama ile Discord Hesabınızın Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız! İşte basit yöntem!

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama ile Discord Hesabınızın Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız! İşte basit yöntem!

Bir kullanıcının hesabını güvende tutmak için Discord'da iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi önerilir ve tanınmış bir kimlik doğrulayıcı uygulaması kullanılmasını gerektirir.

Discord'da iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek , bir hesabın güvenliğini artırmanın en kolay yollarından biridir. Bugünlerde neredeyse tüm sosyal medya platformları iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirme seçeneğine sahiptir ve güvenlik önlemi alındığında, platformlar yalnızca hesabın sahibi tarafından erişilebilen benzersiz bir kimlik bilgisi (genellikle bir koddur) ister. Bunu etkinleştirmek için platformlar, tanınan kimlik doğrulama uygulamalarına veya bağlantılı cep telefonu numarasına metin yoluyla benzersiz bir doğrulama kodu gönderilmesine güvenir.

Sosyal platformların popülaritesinin artmasıyla birlikte bu uygulamalarla ilgili suçlar da artıyor . Çoğu zaman, sosyal medya hesapları, kullanıcılar hakkında kötü aktörler tarafından alındığında kötüye kullanılabilecek hassas bilgiler içerir. Kimlik Hırsızlığı Kaynak Merkezi'ne göre , 2021'de 2020'ye göre yüzde 68 artışla 1.800'den fazla veri ihlali gerçekleşti. Bu nedenle, buna izin veren herhangi bir uygulama için iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi önerilir.

Web sitesi aracılığıyla Discord'da iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için , Kullanıcı Ayarları menüsünü açmak için ekranın sol alt köşesindeki 'dişli' simgesine tıklayın. Hesabım bölümünde (varsayılan olarak seçilidir), kullanıcı profili bölümünün altında bulunan İki Faktörlü Yetkilendirmeyi Etkinleştir seçeneğine tıklayın ve hesap şifresini girin. Güvenlik önlemini akıllı telefonlar aracılığıyla etkinleştirmek için, kullanıcıların Kullanıcı Ayarları menüsünü açmak için sağ alt köşedeki avatarlarına dokunmaları ve ardından İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı bulmak için Hesabım'a dokunmaları gerekir . Discord, daha fazla talimat içeren ve kullanıcılardanGoogle Authenticator veya Authy'yi akıllı telefonlarına indirin.

Discord İçin Bir Kimlik Doğrulayıcı Uygulaması Kurun

old-discord-logo-vs-new.webp

Google Authenticator kullanıyorsanız, QR kodunu taramak veya Discord isteminden bir kurulum anahtarı girmek için uygulamanın sağ alt köşesindeki '+' düğmesini tıklayın. Bir Android telefonda barkodun taranması, Play Store'dan üçüncü taraf bir tarayıcı uygulamasının indirilmesini gerektirebilir. Authy kullanılıyorsa, kullanıcıların telefonlarının kimliğini doğrulamak için önce telefon numaralarını ve e-posta adreslerini girmeleri gerekir. Bir metin mesajı veya telefon görüşmesi yoluyla gönderilen bir kodun daha sonra girilmesi gerekecektir. Cihaz güvenli hale getirildikten sonra, kullanıcılar bir kimlik doğrulama hesabı eklemek için '+' simgesine dokunabilir . Kimlik Doğrulayıcı Hesaplarındanekranda, kullanıcılar barkodu tarama veya Discord hesaplarında görüntülenen 2FA anahtarını girme seçeneğini görecekler. Bu adımdan sonra, kullanıcıların Discord'daki herhangi bir kimlik doğrulama uygulamasında görüntülenen altı haneli doğrulama kodunu girmeleri gerekecek ve bu işlem işlemi tamamlayacaktır.

İki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirildiğinde, Discord kullanıcıları SMS kimlik doğrulamasını etkinleştirebilir veya yedek kodları indirebilir. SMS kimlik doğrulamasının etkinleştirilmesi, kimlik doğrulama uygulamalarına erişimi kaybetmeleri durumunda kullanıcının telefonunu yedek 2FA yöntemi olarak ekleyecektir. Yedek kodlar da benzer bir senaryoda yardımcı olabilir, ancak kullanıcıların bunları Discord'dan oluşturması ve güvenli bir şekilde saklaması gerekir. İki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirildiğinde , kullanıcıların bir kimlik doğrulama uygulamasından, kısa mesajdan veya yedek koddan kodu girmeden Discord hesaplarına erişemeyeceklerini belirtmek önemlidir .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.