Google TV'de Birden Çok Kullanıcı Profili Nasıl Eklenir

Google TV'de Birden Çok Kullanıcı Profili Nasıl Eklenir

Google TV, kullanıcıların kişiselleştirilmiş izleme listeleri ve önerilerle tamamlanan bireysel kullanıcı profilleri oluşturmasına olanak tanır. Bunu nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google TV kısa süre önce birden çok kullanıcı profili ekleme özelliğini kullanıma sundu ve kurulumu ve yönetimi oldukça kolaydır. Birden fazla profil ile kullanıcılar, tercih ettikleri içeriğe göre uyarlanmış kişiselleştirilmiş alanlara erişebilecekler. Sonuç olarak, geçmişte tıkladıkları veya izledikleri içerik türlerine benzer diziler ve filmler için öneriler alacaklardır. Bu, özellikle her bireyin farklı içerik tercihlerine sahip olduğu birden fazla üyeye sahip bir hanede kullanışlıdır.

Yeni özelliğin bir parçası olarak, kullanıcılar ayrıca ayrı bir çocuk profili oluşturabilecekler. Bu, çocukların yaş gruplarına uygun içeriklere erişmesini sağlayacak ve ebeveyn denetimini çok daha basit hale getirecektir. Google, indirilen uygulamaların ve uygulama giriş bilgilerinin tüm profillerde kullanılabilmesini sağlayarak, kullanıcı profillerini ayarlamayı ve kullanmayı oldukça kolaylaştırdı. Bu, kullanıcıların kurulan her yeni kullanıcı profili için yeniden başlamak zorunda kalmamasını sağlamak içindir.

Google TV'de bir kullanıcı profili oluşturma işlemi oldukça kolaydır. Profil eklemek için Google TV ana ekranına gidin ve ekranın sağ üst köşesindeki profil resmini veya baş harflerini tıklayın. + Hesap ekle yazan seçeneği seçin . Eklenmesi gereken Google hesabında oturum açın. Komutları izleyin ve profili ayarlamayı tamamlayın. Tamamlandığında, kullanıcılar belirli bir profile eklenecek akış hizmetlerini seçebilir.

Google TV'de Kullanıcı Profillerini Yönetme

google-tv-update-with-user-profiles.webp

Bir kullanıcının belirli bir profili Google TV'den kaldırması gerektiğinde, süreç oldukça benzerdir. Google TV ana ekranının sağ üst köşesindeki profil resmini veya adının baş harflerini tıklayın. Ayarlar'a gidin ve ardından Hesaplar ve Oturum Aç'a tıklayın . Kaldırılması gereken profile tıklayın. Bir hesabı kalıcı olarak kaldırmak için Kaldır'ı ve ardından Hesabı kaldır'ı seçin . Google, bir kullanıcı en son eklenen profili Google TV'den kaldırırsa cihazın fabrika ayarlarına sıfırlanacağını not eder.

Bir kullanıcının TV ekranına erişmeden profilini kaldırmak istemesi durumunda, bunu yapmak için bir telefon veya bilgisayar kullanabilir. Google TV cihazıyla aynı hesapta oturum açtıklarından emin olarak, cihazlarında Google Hesabı sayfasını açmaları gerekir . Sayfadan, kaldırılması gereken Google TV cihazını seçin ve Çıkış yap'ı seçin . Bir kullanıcı profili oluşturulduğunda, kullanıcılar içerik için kendi izleme listelerini oluşturabilecek ve bunu evdeki diğer kullanıcılardan ayrı tutabilecektir. Kullanıcılar ayrıca Google Asistan'dan içerik önerileri isteyebilecek ve günlerini planlama konusunda yardım alabilecekler. Asistan, kullanıcıların Google hesaplarına bağlıdır, böylece Google TV'lerinde kişiselleştirilmiş yanıtlar alabilirleri

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.