Bir iPhone'da Konum Tabanlı Hatırlatıcılar Nasıl Alınır

Bir iPhone'da Konum Tabanlı Hatırlatıcılar Nasıl Alınır

Bir iPhone, evden çıkarken cüzdanınızı getirmenizi veya arabanın farlarını kapatmanızı hatırlatabilir. Konum uyarısının nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.

iPhone , geçerli konuma göre yararlı ve önemli bilgileri paylaşan bir bildirim gönderebilir . Apple'ın düşünceli eklemesi, arabaya bir şey getirmeyi, fırının kapalı olup olmadığını kontrol etmeyi veya kullanıcıdan evden çıkarken kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmesini hatırlamaya yardımcı olabilir. Bunlar, iPhone'un konum tabanlı hatırlatıcılarıyla nelerin mümkün olduğuna dair sadece birkaç örnek.

iPhone, neredeyse sürekli bir yol arkadaşı ve kullanıcının yakınlarda ve dünya çapında neler olup bittiğine dair kendi farkındalığının bir uzantısı olarak modern yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Telefonların bir zamanlar olduğu gibi basit bir iletişim aracının ötesinde, modern akıllı telefonlar kendi anılarımız için bir yedek görevi görür . Apple'ın Notlar, Takvim ve Hatırlatıcılar uygulamalarını kullanarak, önemli bilgileri unutma tehlikesi çok azdır.

iPhone'un Hatırlatıcılar uygulamasında, kullanıcı belirli bir konumdayken görünen bir notla , konum tabanlı uyarılar için bir seçenek bulunur . Bir tane ayarlamak için, kullanıcının Hatırlatıcılar uygulamasını açması, artı düğmesine dokunması ve evden çıkmadan önce fırını kontrol etmek için klasik hatırlatıcı gibi kendilerine bir not eklemesi gerekir. Daire içine alınmış 'i' düğmesine dokunmak daha fazla seçeneği ortaya çıkarır. Listenin yaklaşık yarısında , yer seçimi sağlayan bir Konum geçiş anahtarı var. Apple , arabaya binerken, arabadan, evden, işten ve mevcut konumdan ayrılırken bir hatırlatıcı da dahil olmak üzere bazı güzel önceden ayarlanmış seçenekler ve ayrıca kullanıcının bir adres yazmasına izin veren özel bir seçenek sunar.

IPhone Konum Hatırlatıcılarını Kullanma

iphone-separation-alert-location.webp

iPhone'un konum tabanlı hatırlatıcıları şaşırtıcı derecede kullanışlıdır ve birkaç denemeden sonra bu özellikten nasıl yararlanılacağı daha açık hale gelecektir. Herhangi bir konum için, belirli bir yere varırken veya belirli bir yerden ayrılırken uyarıyı gösterme seçeneği vardır. Evden çıkarken geçici hatırlatmalar, seyahat için hediye, eşya ve pasaport getirmek için harika olabilir. Bakkalın yanından geçen bir hatırlatma, film gecesi için daha fazla patlamış mısır almayı hatırlamakta yardımcı olabilir . Açıkçası, bu kullanışlı özelliği kullanmak için birçok neden var.

iPhone ile eşleştirilmiş bir araca binip inmeye dayalı hatırlatıcılar, elektrikli bir araçsa farları kapatmayı, kapıları kilitlemeyi ve şarj cihazını takmayı hatırlamaya yardımcı olabilir . Arabaya binmeden önce, belki de gözlüklerin hatırlanması gerekir, bu da Arabaya Binmek uyarısını faydalı kılar. iPhone'un Hatırlatıcılar uygulaması , bir yapılacaklar listesi düzenlemenin bir yolundan çok daha fazlasıdır ve kullanıcıyı herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde faydalı notlarla uyarmaya yardımcı olur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.