AirPods: Boğuk Sesin Olası Nedenleri (& Denenecek Düzeltmeler)

AirPods: Boğuk Sesin Olası Nedenleri (& Denenecek Düzeltmeler)

Apple'ın AirPods ve Pro kulaklıkları genellikle güvenilir olsa da, bazen sorunlar ortaya çıkabilir. Sorun boğuk sesse, önce bu düzeltmeleri deneyin.

Apple'ın AirPods sahipleri ara sıra boğuk bir sesle karşılaşabilir. Bu, onarım veya değiştirme gerektiren gerçek bir sorunun sonucu olsa da, sorunu düzeltmek çok daha basit olabilir. Bu, özellikle eski veya zaman içinde yaygın olarak kullanılan kulaklıklar için geçerlidir. Sorunun ciddi olmadığından emin olmak için, kullanıcıların herhangi birinin boğuk ses sorununu çözüp çözmediğini görmek için deneyebilecekleri bazı hızlı ve yaygın çözümler vardır.

AirPod'lar, en popüler kulaklık seçeneklerinden biridir. Apple'ın ekosistemi ve cihazlarıyla son derece uyumlu olmanın yanı sıra, iyi bir ses kalitesi ve dayanıklı bir yapı sunarlar. Ayrıca, Pro sürümüne sahip kişiler bazı ek premium özellikler (aktif gürültü önleme ve suya dayanıklılık gibi) alırlar. AirPods, AirPods 2, AirPods 3 veya AirPods Pro'nuz varsa, boğuk ses sorunları düzenli bir sıkıntı haline gelebilir.

Zamanla, Apple'ın destek sitesinde , AirPod'larında boğuk bir ses sorunuyla karşılaşan kullanıcılara ilişkin birden fazla rapor geldi. AirPods düzgün çalıştığında, diğer tüm kulaklıklar gibi net ve net ses çıkarmalıdır . Ama bu her zaman böyle değildir. AirPod'larınız zamanla boğuk ses çıkarmaya başladıysa, onları yeni gibi yapmak için (umarım) izleyebileceğiniz birkaç kolay ipucu vardır.

Boğuk Seslerini Düzeltmek İçin AirPods Nasıl Temizlenir

airpods-2-official-render.webp

Boğuk AirPod'ların en yaygın nedenlerinden biri kirlenmeleridir. AirPod'ların hoparlörlerinde yolunu bulan kulak kiri, toz, kir veya başka bir şey olsun, kulaklığı tıkayan bir sürü pisliğe sahip olmak, boğuk ses almanın kesin bir yoludur. Güzel haberler? AirPod'larınızı temizlemek hiç zaman almaz.

AirPods'unuzda özellikle büyük yığınlar görüyorsanız, bunları bir kürdan ile dikkatlice alın ve atın. Daha sonra bir pamuklu çubuğa veya küçük bir beze biraz ovma alkolü koyun ve hoparlör ızgarasını nazikçe silin. Fazla ilerleme kaydetmiş gibi görünmeseniz bile, ovalama alkolü ve pamuklu çubuk/bez kullanmak AirPods'ta sıkışan sinir bozucu kalıntıların çözülmesine yardımcı olabilir . AirPod'ların tamamen kurumasını bekleyin, onları dinleyin ve boğuk ses geçmişte kalsın.

Boğuk AirPod'ları Düzeltmenin Diğer Yolları

airpods-pro-with-iphone.webp

AirPod'larınızı temizledikten sonra boğuk ses hala devam ediyorsa, önerilen başka bir ipucu da kulaklıkları sıfırlamaktır. Buradaki mantık, sıfırlama gerçekleştirmenin bağlantıyı yenileyeceği ve ortaya çıkan ses hatalarını potansiyel olarak düzelteceğidir. AirPod'ları sıfırlamak da hızlı ve kolay bir işlemdir. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için şu adımları izleyin:

  • AirPod'larınız şarj kutusunda değilse, içine koyun, kapağını kapatın ve 30 saniye bekleyin.
  • Şarj kutusunu açın.
  • iPhone'unuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • 'Bluetooth'a dokunun.
  • AirPods'unuzun yanındaki ⓘ simgesine dokunun.
  • 'Bu Cihazı Unut'a dokunun ve işlemi onaylamak için tekrar dokunun.

Oradan, AirPod'ları iPhone'unuzla yeniden eşleştirmek çok kolay . Şarj kutusu açıkken arka taraftaki dairesel düğmeyi basılı tutun ve yaklaşık 15 saniye basılı tutun. Kasanın üzerindeki ışık beyaz renkte yanıp sönmeye başladığında, iPhone'unuzda AirPod'lar için bir kurulum istemi görünmelidir.

Boğuk AirPods sesiyle başa çıkmak için başka bir ipucu, Apple Music'te Dolby Atmos/Spatial Audio'yu devre dışı bırakmaktır. Apple Music'teki Dolby Atmos parçaları, sesi kafanızın etrafındaki 3B alanda çalıyormuş gibi ses çıkaracak şekilde değiştirir. Doğru karıştırıldığında etkileyici olsa da, kötü işlenmiş Dolby Atmos şarkılarında kötü, boğuk bir ses olabilir. Ayarlar uygulamasını açıp Müzik -> Dolby Atmos -> Kapalı'ya dokunarak Dolby Atmos'u kapatabilirsiniz. Bu yalnızca Apple Music'teki şarkıları etkiler, ancak boğuk ses devam ederse denemeye değer.

Ne yazık ki, tüm bunlardan sonra boğuk ses hala değişmiyorsa, AirPod'larda daha doğal bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda, muhtemelen AirPod'ların servis veya onarım için gönderilmesi gerekecektir. Bunu yapmanın en kolay ve en hızlı yolu, bir Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısından bir randevu ayarlamaktır. Yaşlarına, nedenine ve AppleCare+ aboneliğine bağlı olarak, bazı kullanıcılar Apple'dan yeni bir AirPod çifti satın almanın daha iyi olduğunu görebilir .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.