Sonic The Hedgehog Creator, Sonic'in Neden Yüzemediğini Açıkladı

Sonic The Hedgehog Creator, Sonic'in Neden Yüzemediğini Açıkladı

Sonic the Hedgehog yaratıcısı Yuji Naka, geliştirme ekibinin gerçek kirpiler hakkında sahip olduğu bir yanlış anlama nedeniyle Blue Blur'un yüzemediğini açıklıyor.

Sonic The Hedgehog'un en dikkate değer zayıf yönlerinden biri , yüzememesidir ve franchise yaratıcısı Yuji Naka kısa süre önce bunun, gerçek hayattaki kirpilerle ilgili bir yanlış anlamadan kaynaklandığını açıkladı. Son 30 yılda sayısız oyun boyunca, Sonic The Hedgehog ve onun eşit derecede antropomorfik yardımcıları, kötü Dr. Eggman'in planlarını engellemek için çeşitli renkli ortamlarda yarıştı - erimiş lav çukurlarından atlamak, buzlu yamaçlarda snowboard yapmak, ve hatta uzayın uçsuz bucaksız boşluğunda uçmak. Ancak, Sonic serisi boyunca Blue Blur'un varlığının belası olarak bir engel kaldı : su. Sonic gibi spin-off oyunlarda oldukça iyi yüzdüğü gösterilirkenMario ve Sonic Olimpiyat Oyunlarında , ana serisinde ünlü kirpi kahramanı, yoluna bir su birikintisinden daha derin bir su kütlesi geçtiğinde başı belaya girer.

1991'deki ilk Sonic The Hedgehog oyunundan bu yana, oyuncular en az bir belirlenmiş su seviyesiyle karşılaştılar ve bu, Sonic'in suyun üzerinde daha yavaş bir hızda hareket etmeye çalışması durumunda bir taş gibi batması nedeniyle daha zor aşamalardan biri olduğunu kanıtladı. onun en yüksek koşu hızı. Zavallı Sonic, yüzmek yerine, su altındayken normalden çok daha yavaş bir hızda hareket ediyor ve bu su seviyeleri, zamanında yüzen bir hava kabarcığı toplamazsa, genellikle Mavi Bulanıklığın boğulmasına neden oluyor - oyuncuların korkulanları dinlemesini sağlayan bir tamirci. Sonic The Hedgehog , hayat kurtaran oksijene ulaşmak için umutsuzca çabalarken müziği boğuyor . Sonic X gibi bazı Sonic uyarlamalarıHatta oyunlarda yüzmekte zorlandığı için Sonic'i hidrofobik olarak tasvir edecek kadar ileri gidebilir, ancak gerçek hayattaki kirpilerin, oyuncuların inandığı kadar suya karşı olmadığı ortaya çıktı.

Bu haftanın başlarında, Sonic The Hedgehog yaratıcısı Yuji Naka , Sonic'in yüzememesinin nedeninin, kendisinin ve geliştirme ekibinin, karakteri kavramsallaştırırken gerçek kirpilerin yüzemeyeceklerini düşündüklerini açıklamak için Twitter'a gitti. Almanya'daki bir kirpi barınağını ziyaret ettikten sonra sonunda aksini öğrendi, ancak Naka, Sonic'in zaten yüzemeyecek olmasına karar verdi çünkü son derece cesur, hiper hızlı kirpi kahramanının bir tür zayıflığa sahip olmasının daha iyi olacağını düşündü. “ Karakter olarak iyi değil ” - yorumlar bölümündeki bazı hayranlar, Sonic en yüksek hızda çalıştığı sürece bunun tartışmalı bir nokta olduğuna dikkat çekti.

Sonic Bir Yanlış Anlama Nedeniyle Yüzemiyor

sonic-the-hedgehog-why-sonic-cant-swim.jpg

Sonic , Blue Blur'un arkadaşlarını bir grup uğursuz robottan kurtarmak ve bu garip yeniliğin kayıp sırlarını ortaya çıkarmak için bir açık dünya ada manzarasında yarıştığını görecek olan yaklaşmakta olan Sonic Frontiers'da su korkusuyla yüzleşebilir. çevre. Sonic Frontiers'ın önceki oynanış fragmanları, Sonic'in yeni çapraz ve dövüş becerilerini gösterdi ve itibari kirpi, neredeyse 30 yıl boyunca boğulduktan sonra nihayet repertuarına yüzmeyi ekleyebilir.

Bu arada, Kirpi Sonic'in ticari marka olarak suya olan nefretini nasıl kazandığını öğrenmek ilginç - ve bunun Yuji Naka'dan sonra en ünlü yaratılışını modellediği sevimli gerçek hayattaki hayvanı anlamamasından kaynaklanması ironik. Belki bir gün Sonic gerçek dünyadaki kardeşleri gibi yüzebilir, ancak şimdilik dünyanın büyük gölleri onun en büyük zayıflığı olmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.