BOTW Oyuncusu Vah Rudania'da En Garip Bulmaca Çözümünü Buldu

BOTW Oyuncusu Vah Rudania'da En Garip Bulmaca Çözümünü Buldu

Yaratıcı bir Zelda: Breath of the Wild oyuncusu, Divine Beast Vah Rudania'nın içindeki kilitli bir kapıdan geçmek için alışılmadık bir yöntem buldu.

A Breath of the Wild oyuncusu, The Legend of Zelda oyununun Vah Rudania'nın içindeki

kilitli bir kapının etrafında toplanmış birçok bulmacasından birine alışılmadık bir çözüm buldu . BOTW'daki tüm İlahi Canavarlarda olduğu gibi, Vah Rudania'yı görmezden gelmek oyuncular için tamamen mümkündür, ancak bu seçeneğin kullanılması bazı sonuçlara yol açabilir.

Vah Rudania ve diğer ilahi canavarlar, ülkenin dört bir yanına dağılmış çeşitli Sheikah Mabetleri ile birlikte Breath of the Wild zindanlarının eşdeğeridir. Oyunda bu şekilde anılmasa da, ilerlemek için savaş ve bulmaca çözme karışımının kullanılmasına yapılan vurgu, franchise temelinin açık ayırt edici özellikleridir. Ölüm Dağı'nda gizlenen devasa, semender benzeri robot da farklı değil. Kahramanın İlahi Canavar'ın çalışmaları üzerinde sahip olduğu sınırlı kontrol, yani onu yana yatırma yeteneği, iç yapı boyunca ilerlemenin anahtarıdır. Ancak bazı oyuncular için, bu mekanikle ilgili zorluklar Vah Rudania'nın BOTW'un İlahi Canavarlarının tamamlanması en kötüsü olmasına yardımcı oluyor.

Ancak, bir oyuncu şimdi Vah Rudania'nın bulmacalarından birinde alışılmadık bir yol bularak bu aynı mekaniği kendi avantajlarına çevirdi. Reddit kullanıcısı CiaoCian , Vah Rudania'nın eğilmesinin yaratıcı kullanımıyla, kilitli bir kapıyı düzgün açmadan atlamanın mümkün olduğunu keşfetti. Bunun nedeni, söz konusu kapının, Link'in biraz çaba sarf ederek geçebileceği kadar büyük olan Şeyha gözü şeklinde bir oyuğa sahip olmasıdır. Gerçekte, bu aynı kesim, hızlı bir okçuluk parçası için kullanılmak üzere tasarlanmıştır; diğer taraftaki mangal, daha sonra kapıyı açacak olan bir okla aydınlatılmak içindir. CianCiao'nun akıllı numarası , BOTW oyuncularının kaçınmasını sağlarBu gereksinim, oyunun bulmacalarıyla başa çıkmak için uzun bir alışılmışın dışında yöntemlerin en sonuncusu olmasını sağlar.

BOTW, Kilitli Kapıyı Atlamak için İlahi Canavar Mekaniğini Kullanıyor

zelda-botw-vah-rudania.jpg

Breath of the Wild'da keşfedilen bazı daha karmaşık istismarların aksine , bu özel çözümü yeniden canlandırmak oldukça basit bir çaba gibi görünüyor. Tek gereken biraz dikkatli bir zamanlama. CiaoCian'ın videosunda görüldüğü gibi, Vah Rudania yana doğru yatarken Link'in kapı çerçevesinin oluşturduğu çıkıntıya inmesi yeterlidir. Oradan, oyunun tırmanma mekaniği ve biraz ısrar, Link'in amaçlanan ok deliğinden geçmek için eğildiğini ve ilerideki odaya güvenli bir şekilde indiğini görecek. Breath of the Wild'da bunun gibi akıllı bir alternatif bulmaca çözümü bulmak , birçok oyuncu için popüler bir aktivitedir ve oyunun açık uçlu doğasının aktif olarak teşvik ettiği bir şeydir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.