Mount And Blade 2 Bannerlord Dövüşler Nasıl Kazanılır?

Mount And Blade 2 Bannerlord Dövüşler Nasıl Kazanılır?

Mount And Blade 2'de hangi dövüş tarzı size uygun olursa olsun, silahlarınızı en iyi nasıl kullanacağınıza dair bazı ipuçlarımız var.

Mount And Blade 2 Bannerlord'da bir krallığı nasıl yöneteceğinizi bilmek güzel ve güzel, ancak kılıç ve tahta kullanma konusunda iyi misiniz? Belki de düşmanlarınıza ok atmak tercih ettiğiniz dövüş yöntemidir ya da belki de mızrağınızla düşmanlara hücum etmeyi seviyorsunuzdur? İşte detaylar...

Mount And Blade 2 Bannerlord Savaş Rehberi

Bu Mount And Blade 2 Bannerlord savaş kılavuzu size envanterinizi nasıl etkili bir şekilde yöneteceğinizi, nasıl hile yapacağınızı, bir kalkanı nasıl kullanacağınızı, okları nereye ateşleyeceğinizi ve bir mızrağı nasıl kullanacağınızı öğretecek.

Savaşa Hazır Olun

Bannerlord'da nasıl savaşılır

Mount And Blade 2 Bannerlord kılavuz serisi

Mount And Blade 2 Bannerlord dövüşü

Savaşa Hazır Olun

Dövüşler sırasında o kadar iyi gitmediyseniz, bunun nedeni ekipmanınız olabilir. En iyi teçhizata sahip olmak, sizi saniyeler içinde düşman mızrakları tarafından bükülmekten veya bir haydut savaş lordu tarafından yumruklanmaktan kurtarabilir. Karakterinizi donanımlı tutmak için bazı ipuçları:

Yalnızca bazı becerileriniz olan bir silahı kuşanın. Söz konusu silahla hangi savaş becerisini kullanacağınızı görmek için ekipman ekranına bakın ve bunun için beceri puanları oluşturduğunuzdan emin olun.

Bir at ve ayrı bir koşum takımı donatmanız gerekecek. Koşumlar atın zırhı görevi görür.

Ayrıca bir kalkan takmanızı tavsiye ederim. Bannerlord'da engelleme, yazma sırasında otomatik değildir (görünüşe göre yakında otomatik engelleme eklemek için bir yama gelecek), bu nedenle, bir kalkan varken darbeleri saptırmak, normal silah kuşanmaktan çok daha kolaydır.

Ne donattığınıza dikkat edin. Uzun yaylar da dahil olmak üzere bazı yaylar, bir atın tepesine takılıyken ateşlenemez. Bazı mızraklar tek elle veya iki elle kullanılabilir ve savrulma özelliğine sahip olabilir. Doğru silahlara sahipseniz, yakalanmazsınız ve kullanmayı umduğunuz tüm yeteneklere sahip olursunuz.

Yaylar ateş okları ve tatar yayları ateş cıvataları. Doğru mühimmata sahip olduğunuzdan emin olun.

Paslanmaya başladığınızı düşünüyorsanız, Eğitim Alanında yeterince antrenman yaptığınızdan emin olun. Kampanyanıza en yakın şehrin olduğu yerden başladığınızda not edin, böylece daha sonraki bir tarihte yakınlarda seyahat edebilirsiniz. Örneğin Poros, kampanyamda Eğitim Alanına en yakın yerleşim yeriydi.

Ayrıca herhangi bir arenayı ziyaret ettiğinizde biraz eğitim alırdım. Size gerçek bir maliyet olmadan gerçek bir dünya deneyimi sunar. Özellikle başarılı olursanız, antrenman dövüşlerindeki performansınıza bağlı olarak turnuvalar kazanabilir veya az miktarda altın elde edebilirsiniz. Arena dövüşleri varsayılan olarak beceri seviyeleri vermez.

Arkadaş edindiğinizde, onların da iyi donanıma sahip olduğundan emin olun. Envanter ekranına giderek ve arkadaşlarınızın envanterinde gezinmek için adınızın yanındaki oklara tıklayarak kuşanmış öğelerini görebilirsiniz.

Ağır zırhları yalnızca Atletizm beceriniz yükseldiğinde kullanmaya başlayın, çünkü bunlar yürüyerek sizi yavaşlatır.

Bannerlord'da Nasıl Savaşılır

Doğru ekipmana sahip olmak savaşın sadece bir yönüdür. Birliklerinizin geri kalanı düşmana çarparken, ordunuza yardım etmek için sıkışıp kalmanız gereken zamanlar gelecek.

Başlarken, haydutları ve yağmacıları yenerek deneyiminizi geliştirirdim. Bir düşman ordusu daha az sayıda olsa bile, sizden daha kaliteli birliklere sahip olabilirler. Yağmacılar normalde en zayıf birliklerdir ve bu nedenle gerçek savaş deneyimi oluşturmak için en iyi seçenektir.

Burada size belirli silah türleri ile nasıl savaşılacağı, bazı gelişmiş tekniklerin nasıl uygulanacağı ve at üzerinde nasıl savaşılacağı konusunda daha genel ipuçları vermeyi düşündük. Etrafta nasıl birlik sipariş edeceğinizi arıyorsanız, Mount And Blade 2 Bannerlord birlikleri kılavuzuna bakın.

Yakın Dövüş Silahları

Bannerlord'da dövüşmek, belirli bir yönde sallanmak için farenin sol tuşuna basmayı ve fareyi sürüklemeyi içerir. Karşınıza çıkan oklar size o anda hangi yöne baktığınızı gösterecektir.

Ekstra erişim için silahınızı sallarken farenizi de sallayın. Kameraya bağlı olduğu için etrafınızdaki düşmanları daha fazla vurabileceksiniz.

Engelleme, fareyi tutmanızı ve saldırının geldiği yöne doğru sürüklemenizi gerektirir. Düşmanlar vücudunuzu koruyan büyük bir tahta veya metal plakaya çarpacağından, kalkanlar hata için daha büyük bir alan sağlar.

Bloklarınızı doğru zamanlamak, düşmanları kısa süreliğine sersemletir.

Engelleyerek saldırıları iptal edebilirsiniz.

Mızraklar, düşmanlara standart kılıç ve kalkandan daha uzak mesafeden saldırmak için kullanılabilir. Genelde saldırı hızları biraz daha yavaştır, ancak yakın dövüşçü ile aranızda kısa bir mesafe bırakabilirsiniz.

Kılıçların farklı uzunlukları da olabilir.

Bazı silah türleri, bir düşmanın savunmasına karşı süper etkilidir. Baltalar kalkanları kırabilir, topuzlar ise ağır zırhlı birliklere karşı etkilidir.

Çoğu düşman, menzilli silahlardan yakın dövüş silahlarına geçecek, bu yüzden savaşta engellenmelerini bekleyen bir gruba saldırmayın.

Menzilli Silahlar

At üzerinde olmak, ok atmanızı zorlaştıracak, hatta bazı menzilli silahların ateşlenmesini imkansız hale getirecektir. Daha kesin olmak istiyorsan atından inmek isteyeceksin.

Menzilli silahlarla savaşıyorsanız, yüksek bir yere çıkmak çok önemlidir. Uzaktaki düşmanları vurmayı kolaylaştırırken onların size vurmasını zorlaştırır.

Kafadan vuruşlar normal hasarın üç katını verir.

Koşarken veya ata binerken ok atmak normalden daha az hasar verir.

Bir düşman uzaktaysa ve atış yapmak istiyorsanız, normalde olduğundan daha yükseğe nişan alın. Artı işareti açıkken en iyi oynamaya karar verdiyseniz, bunu ne kadar yükseğe ateş etmeniz gerektiğine dair bir kılavuz olarak kullanabilirsiniz. Rakipleri vuran uzun menzilli atışlar, yay veya tatar yayları için size ekstra beceri puanları verecektir.

Oyuna başladığınızda herhangi bir tatar yayı avantajı almayın. Çok pahalılar, onları atlarda kullanamazsınız ve şaşırtıcı derecede nadirdirler.

Atlı Savaş

Yedekleme olmadan büyük bir düşman grubuna saldırmayın. Düşman grubuna takılırsanız, siz düşene kadar atınızı defalarca bıçaklarlar ve savaşta yenilme şansınızı artırırlar.

Şarj olurken, yatırılabilen bir mızrağınız varsa, bunu yapmak için X düğmesine basın. Mızrağınızı yatay konuma getireceksiniz. Doğrudan bir düşmana saldırmak, onu basitçe sallamaktan çok daha fazla hasar verir. Yine de, ücretlendirmenizde kesin olmanız gerekir.

Çok daha hızlı bir hızda hızlandırmak için hareketsiz dururken W tuşuna iki kez dokunun. Hareket halindeyken S tuşuna iki kez dokunmak, atınızı da çok daha hızlı yavaşlatır.

Kalkanını unutma. Ata binerken unutmak kolaydır, ancak kalkanınız sizi mermi hasarından ve hatta bazı yakın dövüş darbelerinden koruyacaktır.

Yapabildiğiniz zaman, geride kalanları seçmeye çalışın. Bir ata biniyorsanız ve onlar bir bakış açısı bulmak için geri çekiliyorlarsa, onlara yetişmek ve öldürme vuruşunu yapmak daha kolaydır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.