Mondstadt’ın İlk Büyük Şehri Genshin Impact Minecraft’ta muhteşem bir şekilde yeniden oluşturuldu

Mondstadt’ın İlk Büyük Şehri Genshin Impact Minecraft’ta muhteşem bir şekilde yeniden oluşturuldu

Mondstadt, Genshin Impact'teki ilk büyük şehirdir ve oyunun uzunluğu boyunca esasen oyunun ana merkezi olarak işlev görür.

Beş aylık bir çalışma gerektirdi ama kesinlikle görünen o ki mükemmel bir sonuç var.

Mondstadt, Genshin Impact'teki ilk büyük şehirdir ve oyunun uzunluğu boyunca esasen oyunun ana merkezi olarak işlev görür. Oyunun tonlarca karakteriyle tanıştığınız, görevleri topladığınız ve genellikle çok zaman harcadığınız yerdir. İsterseniz, Genshin Whiterun'a eşdeğerdir. Popüler bir video oyununda böyle bir şehir için Minecraftçıların ilgisini çekmesi an meselesiydi.

Marvin Schmidt liderliğindeki Skyblock Squad adlı bir Alman grubu, son beş ayı Minecraft'ta Mondstadt'ı neredeyse 1:1 ölçekte yeniden yaratmakla geçirdi ( teşekkürler, NME ). Neredeyse diyorum çünkü hırs bu olsa da, Minecraft'ta detay ve özellikle iç detay ekleme sınırlamaları nedeniyle ekip 1:1.15 ölçeğiyle gitmek zorunda kaldı. Bu da grubun, Genshin'e uygun iç mekanlara sahip en önemli binalarla şehri inşa etmesine izin verdi.

mondstadt-1.jpg

Aşağıdaki hızlandırılmış video şehrin çoğunu gösteriyor ve bunun güzel bir yapı olduğu inkar edilemez.

Skyblock Squad'ın yapımla ilgili açıklaması, "Bütün bir Şehri başka bir oyundan yeniden inşa etmek oldukça zor, çünkü ölçümler almanız ve Minecraft'ta doğru görünmesi için doğru ölçeği almanız gerekiyor". "Minecraft'ın Yapılarınıza ayrıntı verme konusunda sınırlı yolları olduğundan, şehir aslında 1:1 ölçeğinden biraz daha büyük. Marvin her şeyi Ağustos ayının başlarında planlamaya başladı ve biz de sonunda bitirdik, yani toplamda bu 5 ay sürdü."

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.