Minecraft'ta Yapılan İnanılmaz Ayrıntılı Ejderha Neredeyse Bir Tabloya Benziyor

Minecraft'ta Yapılan İnanılmaz Ayrıntılı Ejderha Neredeyse Bir Tabloya Benziyor

Minecraft'ın zaten kendi Ender Dragon patronu var, ancak oyun içinde kendi kanatlı canavarlarını yaratmaktan daha fazla memnun olan bazı oyuncular var.

Birçokları için Minecraft , oyuncuların her gece hayatta kaldığı, elmasları kazdığı ve korunmak için barınaklar inşa ettiği bir açık dünya oyunundan daha fazlasıdır. Bazı hayranlar dünyayı, içinde oynamak ve yaratmak için dev bir tuval olarak görüyor. Neredeyse sonsuz tekrar değeri olan bir video oyunu olarak , oyuncuların gelip inanılmaz yapılar inşa etmek için genişleyen manzarayı ve araç listesini kullanmaları için sonsuz olasılıklar var. Bazen bu yapılar o kadar etkileyici ki 1x1 bloklar kullanılarak yapılmış gibi görünmüyorlar.

Minecraft alt dizinindeki yakın tarihli bir gönderide, Roman_95 kullanıcısı, dağlık bir bölge üzerinde yükselen son derece ayrıntılı ve devasa bir ejderhayı gösteren bir dizi resim yükledi. Hızlı bir bakışta, bir tür render veya belki de bir tablo gibi görünse de, izleyicinin gerçekte gördüklerinin düşük çözünürlüklü bloklu oyun içinde inşa edilmiş bir şey olduğunu çabucak anlar. Diğer kullanıcılar Roman_95'in yarattıklarına duydukları şaşkınlığı ifade ederken, ayrıntılara gösterilen özen inanılmaz.

Minecraft, oyuncuların savaşabilecekleri kendi Ender Dragon'una sahip olsa da, Roman_95'in kendi kanatlı canavarının saf boyutuna kıyasla sönük kalıyor. Kullanıcının tamamlaması iki ay sürdü ve kaydedilmiş dünyaları düzenlemek için kullanılan bir araç olan MCEdit'i kullandıkları halde, sonuç hala muhteşem. Birkaç ek görüntü, ejderhayı farklı açılardan göstererek, cildine harmanlanmış renkler eklemek için harcanan ayrıntı düzeyinin yanı sıra ölçeğini de vurgulamaktadır. Hatta bir kullanıcı şaka yollu bir şekilde, Minecraft yapımına hemen benzemediği için hangi alt dizide olduklarını kontrol etmeleri gerektiğini söyledi.

minecraft-dragon.jpg

Görünüşe göre pek çok oyuncu Minecraft'ta dev yapılar oluşturmaya , tüm şehirlerden Breath of the Wild 's Hyrule krallığına ve hatta Cyberpunk 2077'nin yeniden yaratılmasına kadar her şeyi yapmaya hevesli . Roman_95'in yarattığı şey bunun bir başka örneğidir, ancak onu bir sanat eseri yapan şey, içine giren ayrıntı ve beceridir.

200 milyondan fazla satılan Mojang'ın sandbox oyunu, tüm zamanların olmasa da son on yılın en yüksek hasılat yapan video oyunlarından biridir . On yıldan fazla bir süre sonra bile, oyun hala birçok yaratıcı ve yetenekli insanı kendine çekiyor. Ve inanılmaz projelerini sergilemeye devam eden kullanıcılarla birlikte, Minecraft'ta görülecek ve yapılacak çok şey olduğu açık görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.