Minecraft Java & Ana Kaya Artık Ayrı Olarak Kullanılmak Zorunda Kalmayacak

Minecraft Java & Ana Kaya Artık Ayrı Olarak Kullanılmak Zorunda Kalmayacak

Mojang, hem Java hem de Bedrock sürümlerini tek bir pakette sunarak PC'de Minecraft'ın iki sürümüne sahip olmak için bir çözüm sunuyor.

Minecraft : Java ve Bedrock Editions'ın kötü şöhretli ayrımı, Mojang'ın artık ayrı olarak satılmayacağını resmen duyurduğu için nihayet sona eriyor. Her iki Minecraft sürümü de, indirilebilir karakter görünümleri ve modlar sunan yalnızca PC Java seçeneği ve çoklu platform desteği ve çapraz oyun sağlayan Bedrock ile oyunculara biraz farklı bir deneyim sunar. Her iki Minecraft sürümünün de avantajları olsa da, bunları ayrı olarak satın almak oyunun hayranları için sinir bozucu bir engel olabilir.

Minecraft'ın her iki sürümünde de genel oynanış aynı olsa da, Bedrock'ta yıllardır Java'da bulunan bazı özellikler hala eksik . Son zamanlarda Bedrock sürümü , şu anda yalnızca deneysel bir özellik olarak kullanılabilen Minecraft'ın İzleyici modunun erken bir uygulamasını nihayet aldı . Ancak, o kadar erken bir aşamada ki Mojang, 1.19 Wild Güncellemesinin bir parçası olarak resmi olarak piyasaya sürülmeden önce oyuncuları kullanmaktan vazgeçiriyor . Ancak Java oyuncuları 2014'ten beri modu kullanabiliyor.

Mojang tarafından yapılan açıklamaya göre Minecraft: Java ve Bedrock Editions artık tek bir pakette birlikte satılacak. Ayrıca, PC'de Minecraft satın alırken paket mevcut tek seçenek olacak . Mojang, oyuncuların Minecraft'ın Java ve Bedrock Sürümlerini aynı anda çalıştıramayacaklarından bahsediyor. Ek olarak, bir oyuncu iki oyundan birine zaten sahipse, birleşik paketi satın alması gerekmez. Bunun yerine, her sahip eksik sürümü 7 Haziran'dan itibaren ücretsiz olarak alacak. Ancak, herkesin birleştirilmiş sürüme geçmesi birkaç gün sürebilir. Minecraft paketi. Mojang onları bir araya getirmeyi planlamadığından, her oyunun benzersiz bir deneyim olarak kalacağını da belirtmekte fayda var.

minecraft-java-bedrock.webp

Minecraft'ın son yıllarda değişmesinin tek yolu yeni paket seçeneği değil . 2020'de Minecraft: Java Edition'ın oturum açmak için Mojang hesabı yerine bir Microsoft hesabı gerektireceği ortaya çıktı . Değişiklik, tüm yeni oyuncular için hemen yürürlüğe girerken, mevcut topluluk oturum açma yöntemlerini erken güncellemeleri için uyarıldı. En geç 2021. Ancak, herhangi bir Java oynatıcısı, zamanında bunu yapma fırsatını kaçırdıysa, göç etmesi hala mümkündür .

PC'de birlikte var olan iki Minecraft sürümünü tek bir pakette bir araya getirme ve aynı anda herhangi bir sürümün her sahibini yükseltme kararı, Mojang tarafından dikkate değer bir adımdır. Minecraft'taki parçalanmış PC topluluğunu düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda her oyuncunun herhangi bir ek harcama yapmadan hangi PC sürümünü başlatmak istediklerini seçmesine izin verir. Değişiklik, Mojang'ın oyunu topluluk için geliştirme arzusuna sahip olduğunu ve bunun Minecraft oyuncu tabanı üzerinde ezici bir şekilde olumlu bir etkisi olacağını gösteriyor . Ayrıca, Minecraft'ın Java SürümününKullanıcı tarafından oluşturulan içerik desteği ve modlama erişilebilirliği nedeniyle hayranlar tarafından geniş çapta sevilen , önümüzdeki yıllarda herkesin bildiği kısıtlı platformlar arası Bedrock Sürümü lehine terk edilmeyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.