Elden Ring'deki En İyi 10 Zırh Seti Nerede Bulunur?

Elden Ring'deki En İyi 10 Zırh Seti Nerede Bulunur?

Elden Ring'de, yolculuğunuz sırasında karşılaştığınız grotesk düşmanlardan korunmanıza yardımcı olacak en iyi zırh setlerini burada bulabilirsiniz!

FromSoftware'in en son karanlık fantezi destanı Elden Ring , önemli bir odak noktası olan oyuncu ilerlemesine odaklanarak, önceki başlıklarda bulunan birçok ziynet içeriyor. Seviye atlamak, yeni büyüler öğrenmek, yeni silahlar bulmak ve yeni zırh setleri bulmak, oyunda karakterinizi daha sağlam hale getirmenin birçok yolundan bazılarıdır.

Çoğu FromSoftware oyunu gibi, moda da oyuncuları uçsuz bucaksız açık dünyada dolaşmaya, şık ama kullanışlı zırh setleri aramaya yönlendirmede önemli bir rol oynar. Elden Ring, beğenilen geliştirici tarafından piyasaya sürülen en büyük oyun olduğundan, birçok konu kesinlikle gözünüze çarpacak.

10 Temiz Rot Seti

Elden Ring'de Cleanrot Zırh Seti

Cleanrot Zırh Seti, oyunun ortasından ortasına kadar Elden Ring'deki en iyi zırhlardan biridir ve kullanıcısını mükemmel Bağışıklık ve Sağlamlık ile ödüllendirir. Buna ek olarak, Cleanrot Set ayrıca iyi bir Fiziksel ve Elemental Hasar emilinden daha fazlasına sahiptir ve bu da onu en iyi erken-orta oyun setlerinden biri haline getirir.

Ayrıca, Cleanrot Zırh Setinin oyundaki en iyiler arasında olmasının bir başka nedeni de, elde edilmesinin nispeten kolay olmasıdır, çünkü tek yapmanız gereken Cleanrot Şövalyeleri yetiştirmek için biraz zaman ayırmaktır. Elden Ring'in en heyecan verici kısmı olmasa da, bu listedeki diğerleri gibi çemberlerin içinden atlamak zorunda kalmaktan kesinlikle daha iyi.

9 Pota Ağacı Seti

Elden Ring'de Pota Ağacı Zırh Seti

Oyundaki en iyi ağır zırh setlerinden biri, mükemmel Fiziksel, Büyülü ve Elemental korumaya sahip Pota Ağacı Zırh Setine gider. Sadece Mukavemet geliştirmeleri için faydalı olsa da, Pota Ağacı Seti, sınırlamaların onu engellemesine izin vermeyecek kadar iyidir.

Ancak Pota Ağacı gibi mükemmel bir zırh seti öylece kucağınıza düşmez. Bu seti almak için Derin Kök Derinliğine ulaşmanız ve mini patron Crucible Knight Siluria'yı indirmeniz gerekecek. Burası geç oyun bölgesi ve her düşman bunu bir yük treninden daha sert vurarak kanıtlıyor. Bu nedenle, oyun seansınızın çok sonrasına kadar bu zırhı elde etmeyi beklemeyin.

8 Azgın Kurt Seti

Elden Ring'de Raging Wolf Zırh Seti

Ağır Pota Ağacı Setinden biraz geriye dönen orta ağırlıklı Raging Wolf Zırh Seti, Dexterity yapıları için birçok harika avantaj sunuyor. Raging Wolf Set, daha hafif bir zırh seti için kullanıcısını her türlü hasar ve rahatsızlıktan korumak için sağlam bir iş çıkarıyor. Ayrıca harika görünüyor.

Pota Ağacı Setine çok benzer bir şekilde, Raging Wolf Set'i oyunun çok ilerleyen zamanlarına kadar elde edemezsiniz. Volcano Manor görev serisini takip ederseniz, Knight Bernahl'a bir istilada yardım ettikten sonra bu set sizin olabilir. Geçen yıl Elden Ring Ağ Testini oynayacak kadar şanslıysanız, bu, oyunun yapısında bulunan "Kanlı Kurt" setidir.

7 Briar Seti

Elden Ring'de Briar Zırh Seti

Ara sıra, zorlu bir düşmanı yendikten sonra, Briar Zırh Seti için geçerli olan Roundtable Hold'da zırhlarını Enia'dan satın alabileceksiniz. Briar Set, Elden Ring'de Fiziksel ve Büyülü hasara karşı korumasını dengeleyen mükemmel bir iş çıkaran başka bir fantastik orta ağırlıklı zırh setidir.

Briar Zırh Setini almak için Atlus Platosu'nun kuzey bölgesine gidin ve The Shaded Castle'a girin. Burada, kalenin derinliklerinde Briar'ın Elemer'ini bulacaksınız. Onu yenin, ardından Enia'dan Briar Zırh Seti satın alma seçeneği için Roundtable Hold'a gidin.

6 Canavar Şampiyonu Seti

Elden Ring'de Beast Champion Zırh Seti

Çoğu FromSoftware oyununda olduğu gibi, bazı zırh setleri, onu giyen NPC'yi öldürerek elde edilebilir; bu, oyundaki en iyi ağır setlerden biri olan Beast Champion Armor Set için geçerlidir. Canavar Şampiyonu Seti ile Fiziksel, Büyülü ve Elemental hasar türlerine karşı muazzam bir korumaya sahip olacaksınız ve ayrıca mükemmel Dengeye sahip olacaksınız.

Ne yazık ki, bu seti almak için Knight Bernahl'ı (AKA Resucant Bernahl) öldürmelisiniz. Yine de, müthiş zırhı için onu soğukkanlılıkla öldürmeden önce, onu çok erken öldürmek, takip ediyor olabileceğiniz birçok görev serisini sona erdireceğinden, önce görev serisini gerçekleştirmenizi öneririz.

5 Raya Lucarian Asker Seti

Elden Ring'de Raya Lucarian Asker Zırh Seti

Estetik açıdan sizi şaşırtmayacak olsa da Raya Lucarian Asker Zırh Seti, Elden Ring'deki en erişilebilir erken oyun setlerinden biridir ve burada bahsetmeye değer. Bu hafif zırh seti, oldukça iyi Elemental koruma ve Fiziksel ve Büyülü Savunma sunar.

Raya Lucaria Şövalyeleri, Liurnia of Lakes'de bulunan Raya Lucaria Asker Setini rastgele düşürür. Bunlar düşük seviyeli düşmanlardır, bu da onların zırhlarını toplamalarını ve elde etmelerini kolaylaştırır. Yolculuğunuzun yarısına bile gelmeden muhtemelen değiştirecek olsanız da, Raya Lucarian Asker Seti iyi yapmayı amaçladığı şeyi yapar ve ihtiyaç duyduğunuz anda size saatlerce koruma sağlar.

4 Lionel'ın Seti

Elden Ring'de Lionel Zırh Seti

Bir daha asla yere serilmemek ister misin? Oyundaki en ağır zırh setlerinden birinden başkasına bakmayın: Lionel's Armor Set. Lionel's Set, mükemmel Denge, harika savunma istatistikleri ve harika hastalık direnci ile oyundaki en iyi setler arasındadır. Ve kesinlikle saçma görünüyor ama tüm doğru yollarla.

Bu demir levhayı elinize alamayacağınız konusunda sizi uyarmamız gerekse de, Leyndell'in geç oyun bölgesine ulaşmanız gerekecek. Lionel's Set, Lower Capital Kilisesi içindeki bir yatağın üzerinde yer almaktadır. Ancak lütfen bu alana girmeden önce hazırlıklı olun çünkü girmeden önce en az 90. Seviye olmanız önerilir.

3Boğa-Keçi Seti

Elden Ring'de Boğa-Keçi Zırh Seti

Son zırh setinin ağır olduğunu düşünüyorsanız, Bull-Goat Armor Set'i keşfedene kadar bekleyin. Toplam ağırlık statüsü 63 olan Bull-Goat Set, Elden Ring'in en ağırları arasındadır ve bunu haklı çıkaracak korumaya sahiptir. Boğa-Keçi Seti, oyundaki en yüksek Denge niteliklerine sahip olmasa da en yükseklerinden birine sahiptir ve üzerine atılan hemen hemen her şeye karşı mükemmel koruma sunar.

Ve beklendiği gibi, Boğa-Keçi Setini elde etmek kolay bir iş değil. Bu zırh setini elde etmek için Patches'in Volcano Malikanesi'ne hareket edene kadar görev dizisini takip etmeniz gerekiyor. Burada size Büyük Boynuzlu Tragoth'a suikast düzenlemenizi söyleyen bir not vereceğiz. Tragoth'u başarıyla öldürmek sizi zırhla ödüllendirecek. Ancak, dikkatli olun, bu savaş hiç de kolay değil.

2 Bozuk Ejderha Seti

Elden Ring'de Hatalı Biçimlendirilmiş Ejderha Zırhı Seti

Yukarıda bahsedilen Boğa-Keçi Setinin Dengesinin kabaca yarısına sahip olmasına rağmen, Kötü Biçimlendirilmiş Ejderha Zırh Seti, tüm nitelik puanlarını Mukavemet'e koymak istemeyenler için hala mükemmel bir seçimdir. Kötü Biçimlendirilmiş Ejderha Seti, üstün Fiziksel Hasar koruması sunar ve sizi oyundaki çoğu rahatsızlıktan korur.

Hatalı Biçimlendirilmiş Ejderha Setini almak için, Giants bölgesinin Mountaintops'taki Forge of Giants Grace Sitesinde Melina ile konuşarak Crumbling Farum Azula'ya ulaşmanız ve "Bir günaha işle" diyalog seçimini seçmeniz gerekecek. Oradayken, Kötü Biçimli Şövalye patronunu başarıyla yendikten sonra zırh seti düşecek. Yine de bir uyarı, bu alan hiçbir Grace Sites olmadan çok zor, bu yüzden denemeden önce iyice hazırlanın!

1 Radahn'ın Seti

Elden Ring'de Radahn'ın Zırh Seti

Oyundaki en iyi zırh setlerinden biri, hikayede normalde yaptığınız gibi ilerleyerek size sunulacak. Radahn'ın Zırh Seti, listede yer alan diğer bir ağır zırh olmasına rağmen, son derece çetin bir görünüme sahip ve sağlam bir koruma sunarak onu elde etmek için harcanan çabaya fazlasıyla değiyor. Radahn'ın Seti mükemmel Denge, Fiziksel ve Büyülü Korumaya sahiptir ve çoğu rahatsızlığa direnmenize yardımcı olur.

Yakalayış? Pekala, önce zorunlu patronu yenmelisiniz: Oyunun en zorlu patronlarından biri olan Starscourge Radahn. Yine de, savaş alanında galip geldikten sonra, set 36.000 Rün karşılığında alınabilir ve Yuvarlak Masa Kalesi'nde Enia'dan satın alınabilir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.