Battlefield 2042 Subreddit Zehirlilik Nedeniyle Kilitlenebilir

Battlefield 2042 Subreddit Zehirlilik Nedeniyle Kilitlenebilir

Battlefield 2042'nin alt dizininin arkasındaki moderatör ekibi, hayranlarını, yem üzerindeki toksisite seviyesi yükselmeye devam ederse, alanı bir süreliğine kapatmaktan çekinmeyecekleri konusunda uyardı.

Battlefield 2042'nin alt dizininin arkasındaki moderatör ekibi, hayranlarını, yem üzerindeki toksisite seviyesi yükselmeye devam ederse, alanı bir süreliğine kapatmaktan çekinmeyecekleri konusunda uyardı. Duyuru, r/Halo subreddit'in topluluğunun bazı üyelerinden gelen benzer toksik davranışların ardından kendi geçici karantinasını ilan etmesinden sadece bir ay sonra geldi.

PC Gamer tarafından bildirildiği üzere, r/Battlefield2042 moderatör ekibinden gelen uyarı, EA Global Comms Direktörü Andy McNamara tarafından Twitter'da yayınlanan ve şu anda silinen tweet'lere yönelik çok sayıda öfkeli yanıtın hedeflenmesinden sonra geliyor.

McNamara'nın tweet'leri, Battlefield topluluğunun DICE'ı iletişim eksikliği ve oyundaki ek iyileştirmeler nedeniyle Aralık ayının ikinci yarısında - stüdyodaki bazı personel için bir tatil döneminde - eleştirmesinden sonra yanıt olarak yapılmış gibi görünüyor.

McNamara, "Bugün işe dönün, Reddit ve Twitter'ı kontrol edin ve Battlefield hayranları tatilde yeterince güncelleme veya iletişim yapmadığımız için kızgınlar" dedi. "Arkadaşlar, insanlar dinlenmeli. Hareket halinde olan şeyler var ama neyin mümkün olduğunu bulmalıyız [...] Aradan çıkıp işe dönelim. Sizleri seviyorum ama bu beklentiler acımasız.

McNamara'nın yorumlarının ardından, konu, stüdyoya ve çalışanlarına yönelik öfkenin görünüşte bazı partilerin hakaretlerine dönüştüğü Battlefield 2042 alt dizininde yayınlandı. Bu daha sonra alt dizinin arkasındaki moderatör ekibini katılmaya teşvik etti ve forumdaki eylemleri hakkında ilk uyarıda bulundu.

2021/11/13/battlefield-2042-hazard-zone-squad-intel-3840x2160-bfacdb342b89.png

McNamara o zamandan beri orijinal tweet'lerini Twitter'dan kaldırdı, bunun yerine mesajını yeterince netleştirmediği için hayranlarından özür dilemeyi seçti. Bu, bazılarının yeniden öfkeli tepkilerine neden oldu.

Bir hayran, "Başlangıçta mesaj açıktı" diye yazıyor . "Sempati aramayı bırakın ve çözümler sunmaya başlayın. Bu şeylerden bazılarını çözmemiz gerektiğine dair fikriniz, yarısı eski oyunlarda olduğu için zor olmamalı. 100 dolarımı saklayın. Tabii ki para kaybetti. Ama bunu bilmek 100 dolar.

DICE ve Battlefield topluluğu üyeleri arasındaki sürtüşme, Battlefield 2042'nin piyasaya sürülmesinden bu yana artıyor. Hatalar ve aksaklıklarla dolu çalkantılı bir sürümün yanı sıra serideki oynanışta bir dizi genel değişikliğin ardından franchise hayranları, oyunu büyük ölçüde eleştirdi.

Kasım ayında bu, olumsuz eleştirilerle dolup taşan ve Steam 250'nin rezil Hall of Shame'ine iten Steam inceleme puanına yansıdı. O zamandan beri DICE ve topluluğu arasında, algılanan eksik özellikler ve sızdırılmış Noel Baba temalı bir tatil görünümü gibi diğer faktörler konusunda daha da gerilimi arttırıldı.

DICE, Battlefield 2042'deki oyuncuların genel deneyimini iyileştirmek için çalışırken, gerçek eleştiriler ve yapıcı geri bildirimler oldu, ancak oyunun hayran kitlesinden toksik davranışlarda bir artış da kaydedildi.

Topluluk üyeleri ve stüdyodakiler arasında artan gerilimler ve topluluk tepkilerinde devam eden toksisite ile, bu hafta Battlefield'ın alt düzenlemesinin moderatör ekibi üyelerine net bir ültimatom yayınladı: hakaretleri bırakın, yoksa forum içine bir karantina gelebilir.

Denetleme ekibinden gelen yanıt, geçen ay ekibin "toksisite kırılma noktasına ulaştığını ve katlanarak arttığını" açıklamasının ardından geçici bir karantina yayınlayan r/Halo alt düzenlemesinin arkasındaki ekip tarafından yapılan açıklamada benzer bir tona benziyor. Denizaltıdaki davranışların "insanların medeni tartışmalar yapmasını imkansız hale getirdiğini" açıkladıktan sonra, Halo alt yazısı, sinirlerin dağılmasına ve insanların mola vermesine izin vermek amacıyla bir hafta sonu için kapatıldı.

Battlefield 2042 alt dizininin benzer bir önlem alması gerekip gerekmediği henüz net olmasa da, hakaret ve hedefli taciz mesajları gönderenlerin çok geç olmadan uyarıyı dikkate almalarını ummak için buradayız.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.