Apex Legends Kül Rehberi Yeteneklerini En İyi Nasıl Kullanır, Kombo İpuçları ve Püf Noktaları

Apex Legends Kül Rehberi Yeteneklerini En İyi Nasıl Kullanır, Kombo İpuçları ve Püf Noktaları

Apex Legends Sezon 11: Escape, düşman mangalarını takip etme ve bitirme becerisine sahip yakın mesafeden vur-kaç uzmanı Ash'i ekliyor.

Apex Legends Sezon 11: Escape yayında ve geliştirici Respawn'ın battle royale oyununa Dr. Ashleigh "Ash" Reid'i 19. oynanabilir karakter olarak ekliyor. Octane ve Revenant'a çok benzeyen Ash, saldırgan, vur-kaç taktiklerine en uygun, takımının saldırılarına öncülük eden veya müttefikleri onların dikkatini dağıtırken düşmanı kuşatan bir hücum efsanesidir. Revenant ile güçlü bir simülakr güç çifti kombinasyonu yapıyor ve lansmanında sahip olduğu beş efsanevi görünümle bunu yaparken iyi görünebilir. Hikaye açısından, Ash için kötü niyetten daha fazlası olabilir, ancak tarif edilen "kesin araştırmacı", avlarını öldürücü bir şevkle takip etmek isteyenler için büyük yeteneklere sahiptir.

Aşağıda, yetenekleri, güçlü ve zayıf yönleri dahil olmak üzere Ash olarak oynamakla ilgili bildiğimiz her şeyi gözden geçireceğiz. Ayrıca hangi efsanelerin Ash ile en iyi şekilde eşleştiğini ayrıntılı olarak açıklıyoruz ve aynı zamanda onun olarak oynamak için birkaç ipucu ve püf noktası sunuyoruz.

Unutmayın: Ash olarak oynamak istiyorsanız, onu Apex Legends'ın oyun içi mağazasından satın almanız gerekir. Ash'in kilidini 12.000 Legend Token (Apex Legends'ta oynayarak ve seviye atlayarak kazandığınız) veya 750 Apex Coin (11. Sezonun premium savaş geçiş yolunu tamamlayarak veya gerçek dünya parasıyla satın alarak kazanabilirsiniz) karşılığında açabilirsiniz. Sezon 11'in ilk iki haftasında, Ash Launch Bundle'ı 3.000 Apex Coin karşılığında satın alarak Ash'in kilidini açabilirsiniz - paket Ash'i, onun efsanevi Komuta Zinciri görünümü, efsanevi C.A.R. SMG Kıyamet Günü kostümü ve destansı Güçlendirilmiş ve Acımasız holospray.

apex-legends-en-cok-aranan-ipuclari-puf-noktalari-ve-sirlari.jpg

Ash'in Yetenekleri ve Sınıf Becerisi

  • Pasif Yetenek: Ölüm İçin İşaretlendi - Ash'in haritası son ölüm kutularının yerini gösterir ve hayatta kalan saldırganları işaretler.
  • Taktiksel Yetenek: Arc Snare - Çok yaklaşan ilk düşmana zarar veren ve onu bağlayan dönen bir tuzak fırlatın.
  • Nihai Yetenek: Aşama İhlali - Müttefikler ve düşmanlar tarafından da kullanılabilen hedeflenen bir konuma tek yönlü bir portal açın.

Saldırgan bir efsane olarak Ash, bir sınıf becerisine sahip değildir.

Ash'in Güçlü ve Zayıf Yönleri

Ash'in yetenekleri Titanfall 2'nin Titans'ından, özellikle de Northstar ve Ronin'den esinlenmiştir. Her iki Titan da zayıf savunmaya, ancak inanılmaz hareket yeteneklerine ve saldırı gücüne sahiptir, bu da onları güçlü vur-kaç taktisyenleri yapar. Ash de aynı, düşman mangaları üzerinde hızla ilerlemek, yakın mesafeden sert vurmak ve sonra tekrar saldırmadan önce araziyi ele geçirmek için çatışmadan çıkmak için uzmanlaşmak için daha çok Ronin'e doğru eğiliyor.

b8b4b4af4f664befad43695024c8b96c.jpg

Ash güçlü bir avcıdır. Pasif yeteneği, kendisinin ve ekibinin üçüncü taraf olabilmesi için kavgaların nerede olduğunu hızla anlamasına olanak tanır. Ve eğer dövüşe geç kalırsa, aynı pasif, kalan hayatta kalanların nereye gittiklerini anlamasını sağlar. Bir bakıma, Marked For Death, Ash'i keşif efsanelerinin güçlü bir alternatifi haline getiriyor - manganız bir dövüş bulmak veya bir dövüşten kaçınmak için nereye gideceğini belirlemeye yardımcı olacak birini arıyorsa, Ash'in pasif yeteneği bu rolü bir şekilde yerine getirebilir. . Nihai yeteneği, Pathfinder ve Valkyrie'nin nihai yeteneklerine benzer şekilde, ekibini haritada daha hızlı hareket ettirmek için de kullanılabilir. Gerçek bir keşif karakteri kadar keşifte iyi değil, ancak bir manga bulunduktan sonra saldırıya geçmek için ideal bir şekilde uygun olarak bunu telafi ediyor.

Saldırgan bir efsane olmasına rağmen, Ash'in yeteneklerinin hiçbiri özellikle hasar vermeye yönelik değildir. Bir şey olursa, bir avcı olarak rolüne bağlılar - düşmanlarla arasındaki mesafeyi kapatmasına yardımcı oluyorlar, ardından el bombaları ve ateşli silahlarla hasar veriyorlar. Arc Snare, ipine yakalananlara hasar verse de, bir düşmanı Faz İhlali'nin mesafeyi kapatmasına yetecek kadar yavaşlatmanın bir yolu olarak çok daha kullanışlıdır.

apex-legends-mobile-screen-3-1618859612767-jjun-1280.jpg

Aşama İhlali, Ash'in en güçlü yeteneğidir, ancak aynı zamanda onun için de bir zayıflıktır. Yeteneğin çıkardığı ses yüksek ve kısa bir süre için gerçeklik dokusunda gözle görülür bir yara izi bırakıyor - yakınlarda herhangi bir ekip varsa, yakında bir Ash olduğunu bilirler ve onu kolayca takip edebilirler. Ash yakın mesafede ne kadar yetenekli olsa da, onu orta ve uzun mesafede geçerli bir tehdit haline getirecek herhangi bir yeteneğe sahip değil. Onu uzak tutun ve şansı kendi lehine çevirmek için yapabileceği pek bir şey yok. Aşama İhlali makul bir mesafe kat eder, ancak hedefinde Ash olan bir keskin nişancıyı kapatmak için yeterli değildir.

Ash'in Yetenekleriyle En İyi Eşleşmeler

Ash, simülakr arkadaşı Revenant ile son derece iyi eşleşir. İkisi, diğerinin zayıflıklarını açıklamak için her iki nihai yeteneklerini de kullanabilir, gölgeler olarak ortalarına ışınlanarak düşman mangaları üzerinde agresif bir şekilde hareket edebilir. Yakın mesafede, ikisi düşman oyuncuları şaşırtmak için taktik yeteneklerini birlikte kullanabilirler. O kadar güçlü olmasa da, bu strateji bir Ash ve Seer kombosu ile de çalışır - tüm düşmanları tam olarak belirlemek için Sergileme ve Dikkat Odaklanma'yı kullanabilir ve Ash'e kanat ve yönünü şaşırtmak için nihai yeteneğini nerede kullanacağının bilgisini verir.

Arc Snare, hasar vermeye yönelik efsanevi yeteneklerle eşleştirildiğinde vahşice etkili olabilir. Cebelitarık, Bangalore, Caustic, Rampart, Horizon veya Fuse'un nihai yeteneklerinden uzaklaşamamaları için bir rakibi yavaşlatmak ve sabitlemek, manganızın sağlam vuruşlar yapmasını sağlamanın kolay bir yoludur. Arc Snare, düşmanları kovalamak için daha hızlı efsanelerle birlikte kullanılabilir - onu, bir Wraith, Octane veya Pathfinder'ın taktik yeteneklerini kullanarak yükselmek için kullanmasına yetecek kadar bir düşmanı tuzağa düşürmek için kullanın.

Bir avcı olarak Ash, düşman mangalarını takip etmeye yönelik keşif karakterleriyle iyi uyum sağlar. Marked For Death'in hızlı bir şekilde kullanılması, müttefik Bloodhound veya Crypto'nuza bir düşman mangasını takip etmek için nereye gideceği konusunda bir başlangıç noktası verebilir.

Ash'in Aşama İhlali'nin tek yönlü doğası göz önüne alındığında, birleşik pusu kurmanın da ideal bir yolu. Bir kavganın ortasına dalın ve ardından ekibinizin Caustic'inin tuzak kurduğu veya Wattson'ın çitleri indirdiği yere doğru nihai yeteneğiyle "kaçın". Düşman sizi takip etmeye çalışırsa, kapı arkalarından kapanacağı için kolayca kaçamayacakları bir şekilde tuzağınıza düşerler.

Ash'in Yeteneklerine Karşı En İyi Karşılıklar

Bir yakın mesafe uzmanı olarak Ash, bir düşman mangasını pusuya düşürüp onlara baskı yaparken elinden gelenin en iyisini yapar. Beceri seti, Octane oynamaya benzer bir zihniyete sahip olma konusunda kendini gösteriyor, çünkü bir sonraki dövüşe doğru son derece hızlı bir şekilde manganızın taarruzuna ve ileriye doğru ivmeyi teşvik etmenize sürekli olarak öncülük ediyorsunuz. Bu onu tehlikeli bir tehdit haline getirir, ancak cezalandırılması da oldukça kolaydır.

Wraith's Dimensional Rift'e benzer şekilde, Ash's Phase Breach kullanıldığında yüksek bir ses çıkarır. Ve Wraith'in nihai yeteneğinin aksine, Ash'inki tek yönlüdür, bu yüzden düşmanlar bu sesi fark ederse ve işlerin ters gitmesi için zamanında tepki verirse, geri çekilmesinin bir yolu yoktur. Bir noktaya zarar verebilecek veya bir alanı reddedebilecek herhangi bir efsane, Aşama İhlali'nden geçen bir Ash'i cezalandırabilir - bu, Gibraltar, Bangalore, Caustic, Wattson, Crypto, Rampart, Horizon, Fuse ve Valkyrie'nin ona karşı koyabileceği anlamına gelir. Heck, iyi yerleştirilmiş bir termit bombası bile bunu yapabilir.

Ve tabii ki stratejiler zamanla değişir ve gelişir, ancak oyuncular Ash'in Aşama İhlali'ne benzer efsane yetenekleri gibi davranırsa, çoğu insan bir şeyden uzaklaşmaya çalışmadıkça Ash'i portaldan hemen takip etmeyecektir. Önce geçmesine izin verecekler, ardından güvenli olduğundan emin olduktan sonra bir saniye takip edecekler. Bu nedenle, Ash'i geçmeden önce cezalandıramasanız bile, portala hasar vermek muhtemelen müttefiklerini yakalayacak veya potansiyel olarak müttefiklerini onu takip etmemeye ikna ederek onu yalnız ve savunmasız bırakacaktır.

Revenant, Ash'e karşı da oldukça güçlü bir rakip, çünkü Sessizliği, yeteneklerini etkili bir şekilde kullanmak için yeterince yakın olduğunda onu yolunda durdurabilir. Ash, düşmanların üzerine atlamakta başarılı olduğu için, şaşırtması zor olan herkes - yani Crypto ve Seer - ona karşı güçlü birer rakiptir.

Ayrıca, bir Ash birisini takip etmeye başladığında, o ekibin bir Ash'in peşinde olduğu konusunda uyarıldığını da belirtmekte fayda var. Ve bu ne kadar ürkütücü olsa da, o anda nerede olursanız olun birisinin potansiyel olarak gelmekte olduğuna dair çok sayıda gelişmiş uyarı sağlar. Doğru kurulumla, pusuya yatıp yolunuza çıkan Ash'i pusuya düşürebilirsiniz.

Ash İçin İpuçları ve Püf Noktalar

Müttefiklerin ölüm kutularında, katillerinin nerede olduğunu işaretlemek için Ölüm İçin İşaretli'yi kullanabilirsiniz - düşmanın yakında olduğunu biliyorsanız ancak tam konumlarından emin değilseniz mükemmel bir strateji.

Aslında çalışması için Ash's Arc Snare ile bir efsaneye vurmanız gerekmiyor - onu yere veya duvara fırlatın ve etrafta dolaşan ilk düşman efsanesi için bir tuzak olarak birkaç saniye kalacaktır.

Saldırgan bir efsane olmasına rağmen, Ash'in yetenekleri bir tutamda bir kaçış aracı olarak savunma amaçlı kullanılabilir. Arc Snare'i yere bırakın ve ondan uzaklaşın ve size ve ekibinize bir kaçış sağlarken aynı zamanda potansiyel takipçilerinizden birini yavaşlatmak için bir ip bırakarak Faz İhlali ile takip edin.

Arc Snare düz bir çizgide hareket eder, böylece geleneksel olarak kaçmak için gökyüzüne çıkan efsaneleri bağlamak için kullanılabilir - onu Pathfinder, Octane, Horizon ve Valkyrie'yi devirmek ve sabitlemek için kullanın.

Ash pasif yeteneğini her ölüm kutusunda yalnızca bir kez kullanabilir, ancak düşmüş bir mangaya rastlarsanız, her kutuyu tarayarak katillerinin yerini üç farklı kez alabilir. Takip ettiğiniz manganın yerinde mi kaldığı yoksa belirli bir yönde mi hareket ettiği hakkında genel bir fikir edinmek için her tarama arasında biraz bekleyin.

Ash, taktik yeteneği açısından en hızlı bekleme sürelerinden birine sahiptir, bu yüzden onu sık sık kullanmaktan korkmayın. Nihai yeteneğinin şarj oranı da hızlıdır ancak oldukça yüksek olduğu için akıllıca kullanmayı unutmayın.

Faz İhlali sadece birkaç saniye açık kalır - bir süre açık kalan bir Boyut Yarığı değildir. Sizi ve müttefiklerinizi harekete geçirmek için nasıl kullanacağınıza karar verirken bunu aklınızda bulundurun.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.