Squid Game Oyunları En Stresli Oyunlar

Squid Game Oyunları En Stresli Oyunlar

Squid Game Oyunları Nelerdir?

'Squid Game'deki her oyun, izlemesi en az stresliden en stresliye doğru sıralandı "Squid Game"deki oyunlar oldukça stresli. Netflix'in "Squid Game" dizisi için bu yazı Spoiler İçeriyor.

" Squid Game ", para kazanmak için ölümcül oyunlarda yarışan borçlu insanlardan oluşan bir grup insanın hikayesini ele alıyor.

Red Light, Green Light'tan kalamar oyununa kadar, işte stres sırasına göre sıralanmış oyunlar.

Kırmızı Işık, Yeşil Işık

squid-gamede-kim-birinci-oluyor-fzsh.jpg

Bu, oynanacak ilk oyun olması ve o dev bebeğin ürkütücü görüntüsü sayesinde "Squid Game"deki en ikonik oyundur.

Ancak oynanacak ilk oyun olduğu için serinin ilerleyen bölümlerinde devamının geleceğini biliyoruz. Ancak bu, kolay bir oyun olduğunu göstermez: en ufak kol seğirmeleri nedeniyle oyuncuların yakalanmasını izlemek oldukça korkutucu.

Bu arada, oyuncuların kaybettiklerinde öldüklerinin ilk farkına varıldığı bu oyunda, oyuncuların neredeyse yarısının mutlak bir katliamla öldürülmesiyle sonuçlanır. Ayrıca, Ali'in Gi-hun'u kurtarma anı stresli ve kahramancadır.

Kalamar Oyunu

squid-game-kalamar-oyunu-netflix.jpg

Dizideki son oyun, Gi-hun ve Sang-woo arasında, ünlü çocuk oyunu Squid Game'i (kalamar oyunu) oynadıkları acımasız bir yüzleşmedir.

Her ikisinin de belirli noktalarda üstünlüğü ele geçirmesiyle, iki eski arkadaş arasındaki şiddetli ve kanlı bir savaş.

Harika bir gösteri için harika bir doruk noktası, ancak dizinin neredeyse en gergin anları yaşandı.

Halat Çekme Oyunu

squid-game-halat-cekme-netflix.jpg

İzleyiciler de bu halat çekme oyununun korkusunu Gi-hun'un takımı kadar hissettiklerini, karşı karşıya oldukları rakipleri gördüklerinde daha da gerildiklerini söylüyor.

Oldukça güçlü görünümlü erkeklerden oluşan bir takıma karşı mücadele eden Gi-hun’un takımı uyguladıkları strateji ile tam kaybetmek üzereyken galibiyet yaşıyor.

Ancak bu oyunda güçten daha önemlisi zeka ve strateji. Il-nam ekibine halat çekme oyununu oynamanın en mantıklı yolunu anlatıyor ve stratejileri konusunda koçluk yapıyor ve diğer takım bir ilerleme kaydetmeden ve Gi-hun platformun kenarından çekilmeden önce bu plan eksiksiz çalışıyor.

Sang-woo başka bir dahice vuruşla ortaya çıkana ve sonunda zafer onlarınki ilan edilene kadar her şey kaybolmuş gibi görünüyor. Kesinlikle stresli bir oyun, ancak Il-nam ve Gi-hun'un sergilediği zeka ve taktikler sayesinde bu daha zevkli oyunlardan biriydi.

Gece Yarısı Dövüşü

squid-game-3.jpg

Bu teknik olarak yarışmanın oyun programının bir parçası olmasada, yine de öyle. Ekstra bir oyun olarak kabul edilen bu dövüş, geceleri oyuncuların uyuduğu yurt odasında gerçekleşti.

Gece olduğunda, ışıklar kapandı ve bazılarının birçok ittifakı olan oyuncular arasında topyekün bir savaş başladı. Kanlı, vahşi, kargaşa.

Özellikle Deok-su, hayranların en sevdiği Sae-byeok'u öldürmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, dövüşü kimin kazanacağını beklemek oldukça stresliydi.

Yine de onu daha da stresli yapan şey, her şeyin şimdiye kadar gördüğümüz en aşırı yanıp sönen flaş ışıklarıyla oynanmış olmasıydı.

Dalgona Şekeri

squid-game-sekerleme-oyunu-netflix.png

Daha az aksiyon, ama daha fazla gerilim. Biz ve Gi-hun oyunun ne olduğunu anladığımız andan itibaren, oyuncular bal peteği kurabiyesinden bir şekli kırmadan dikkatlice çıkarmaya çalıştıkça, bunun gerilim dolu bir oyun olacağını biliyorduk.

Oyuncuların ürkek bir şekilde kurabiyeleri sadece bir iğneyle kazımasını izlemek işkence gibiydi, özellikle de uygulanması en zor şekil olan bir şemsiye ile sıkışmış olan zavallı yaşlı Gi-hun.

Bazı çaresiz oyuncular, kurabiye şekillerinin parçalarını trajik bir şekilde kopardılar ve hepsi bu kadardı onlar elendiler. Mi-nyeo ve Gi-hun, oyundan çıkmak için zekalarını kullandılar, çünkü Mi-nyeo iğneyi ısıtmak için çakmak kullandı ve ikincisi tekrar tekrar yalayarak kurabiyeyi eritebildi.

Gi-hun bunu yaptığında, diğer oyuncuların şekillerini ortaya çıkarmak için çılgınca peteklerini yalayan öfkeli bir çılgınlığa yol açtı. Kaybeden bir oyuncunun bir gardiyanı rehin almasıyla sona eren oyun iyice gerildi.

Cam Basamaklar

cam-basamak-netflix.jpg

Bu oyun başlamadan önce bile gerginlik hakimdi oyuncular hangi koşu düzenine gireceklerine karar vermek zorundaydılar ve Gi-hun ilk mi yoksa son mu gideceğine karar vermeye çalışırken son numarayı almaya mecbur kaldı. İzleyicileri karar verme sürecine Gi-hun kadar sokan gerçek bir muammaydı.

Ardından oyun başladı; oyuncular cam basamak taşlarından yapılmış bir köprünün üzerinden geçmek zorunda kaldılar. Oyuncular üzerine bastığında iki camdan birisi kırılıyordu.

Her oyuncu ve her bir cam atlama telaşıyla birlikte, hangi panele basacaklarına karar vermeye çalıştıkları için gerilim artıyordu. Yanlış seçim, camın parçalandığını ve oyuncunun altlarında yere düştüğünü görüyorlardı. Bir oyuncu panellerden birine her atladığında, izleyiciler kaderlerini görmek için nefeslerini tuttu.

Hem Deok-su hem de Mi-nyeo'nun ölümü oyunun dramasına eklendi, zaman sınırı ise son üç oyuncunun - Gi-hun, Sang-woo ve Sae-byeok diğer herkesin oyunda olmasını umması gerektiği anlamına geliyordu.

Misketler

squid-game-misket-oyunu-nasil.png

Misket oyunu daha fazla drama ve strese sahip olsa da, bu oyun hayranlarını iyileşmesi için biraz zaman alan bir dizi duygusal strese sokmayı başardı.

İlk olarak, oyuncuların birlikte oynayacakları bir ortak seçmeleri gerekiyordu, bu da olaylara yeterince heyecanlı bir başlangıç yaptı. Ardından, oyuncuların birbirlerine karşı oynadığı acımasız dönüş geldi. Bu, kurulan arkadaşlıkların ve hatta bir karı kocanın artık bir ölüm kalım oyununda rekabet ettiği anlamına geliyordu.

Ama Gi-hun ve Il-nam arasındaki oyun her şeyi fazlasıyla büyütmüştü. Gi-hun, Il-nam'ı onunla oynamaya ikna etmeye çalıştı ama yaşlı adam aklını ve hafızasını kaybediyordu. Gi-hun, Il-nam her şeyi bildiğini söylemeden önce, Gi-hun'un kazanmasına izin verdi, sonunda yaşlı adamı kandırmaya başvurdu.

Elbette gergin bir oyun, ama nihayetinde duygusal olarak yıkıcı bir oyun olarak sonuçlandı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.