Squid Game İlk ve Orta Okul Çocuklarını Şiddete Tevşik Ediyor

Squid Game İlk ve Orta Okul Çocuklarını Şiddete Tevşik Ediyor

Bir konsey, okul çocuklarının ebeveynlerine ve velilerine, "Squid Game dizisinden oyunların kopyalanmasının" tehlikeleri konusunda uyarıda bulundu.

Netflix Güney Kore gerilim dizisi, ölümcül bir dizi çocuk oyununda büyük bir nakit ödül için yarışan borçlu insanların hikayesini anlatıyor. Popülaritesi Central Bedfordshire Belediyesi'ni ebeveynlere "agresif" ilkokul öğrencileri hakkında e-posta göndermeye sevk etti.

The Guardian tarafından ilk kez bildirildiği gibi, onlara "uyanık olmaları" tavsiye edildi. E-postada şunlar yazıyordu: "Son zamanlarda çocukların ve gençlerin okuldayken Squid Game 'oynadıkları' hakkında bazı endişeler var.

"Squid Game, YouTube ve TikTok gibi diğer platformlar aracılığıyla da izleniyor ve gösterideki oyunların popülaritesi göz önüne alındığında, geliştiriciler, Roblox ve diğer oyun platformlarında Squid Game'e dayalı çeşitli mini oyunlar yaptılar."

squid-game.jpg

Squid Game

Belediyenin e-postası şöyle devam etti: "Çocukların Squid Game izlememelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Gösteri, pek çok şiddet içerikli oldukça grafiksel."

Konsey BBC'ye şunları söyledi: "Geçen hafta eğitim koruma ekibimiz, okullarımızdan birindeki bazı ilkokul çağındaki çocukların Kalamar Oyunu programındaki oyunları kopyalarken oyun alanında agresif davrandıklarını fark etti".

"Grafik olması nedeniyle reytingi 15 olan programın kliplerini bu küçük çocukların sosyal medyada gördükleri hissedildi.

"Ortaya çıkan endişelerin ardından ekip, ebeveyn ayarları hakkında bilgi ve ebeveynleri çocuklarını çevrimiçi ortamda güvende tutmaları için destekleyecek kaynaklar paylaştı."

Bu durumun çocuklar üzerinde görmezden gelinemeyecek ölçüde etki bıraktığı ve onları kendi aralarında oynadıkları oyunlar içerisinde şiddete teşvik ettiklerini duyurdu. Bu durumun en tetikleyici nedeni diziden kaynaklanmıyor. Çocukları asıl şiddete teşvik eden şey sosyal medya üzerinde yetişkinlere uygun parodi içeriklerinin yayınlanması olduğu duyuruldu.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.