Spider-Man: No Way Home'un Büyük Ölüm Sahnesi Nasıl ve Neden Değişti?

Spider-Man: No Way Home'un Büyük Ölüm Sahnesi Nasıl ve Neden Değişti?

Spider-Man: No Way Home yazarı Chris McKenna, filmin trajik ölüm sahnesini açar ve sahnenin çekimler sırasında değiştirilmesi gerektiğini ortaya çıkarır. Spider-Man: No Way Home yazarı Chris McKenna, filmin trajik ölüm izler ve sahnenin çekimler sırasında

Spider-Man: No Way Home yazarı Chris McKenna, filmin trajik ölüm sahnesini açar ve sahnenin çekimler sırasında değiştirilmesi gerektiğini ortaya çıkarır.

Spider-Man: No Way Home yazarı Chris McKenna, filmin trajik ölüm izler ve sahnenin çekimler sırasında değiştirilmesi gerektiğini söyler. McKenna, Marvel Studio'nun MCU setli Spider-Man üçlemesinin sonunu, sık sık yazar ortağı Erik Sommers ile birlikte yazdı. Başrollerini Tom Holland, Zendaya, Jacob Batalon, Marisa Tomei ve Benedict Cumberbatch'ın paylaştığı filmde Alfred Molina, Willem Dafoe ve Jamie Foxx da seride tekrar görev almıştı.

Spider-Man: No Way Home'da, Peter Parker'ın dünyası, Mysterio'nun eylemlerinin etkilerini tersine çevirmeyi amaçlayan bir büyünün ters gitmesi ve kötü adamları çoklu evrenden MCU'nun ana evrenine getirmesinin ardından daha da kargaşaya sürükleniyor. Bu kötü adamların trajik kökenlerini ve anavatanlarına dönerlerse mahkûm kaderlerini öğrenen Peter, onları iyileştirmeye yardım etmeye çalışır, May Hala'dan yardım ve ilham alır, hastalıklarına tedaviler geliştirmek için Happy Hogan'ın elinde kalan Stark Tech'i kullanır.

2021/12/11/spider-man.jpeg

Ancak, Norman Osborn'un Goblin karakteri direnince, hepsine yardım edemeden Peter'a saldırır. May Norman'ı iyileştirmeye çalışır ama ölümcül şekilde yaralanır. Peter'ın kollarında can veren May, genç kahramana "Büyük güç, büyük sorumluluk getirir" der. Peter'ı eninde sonunda hayatını şekillendirecek sözlerle kaybetmiş halde bırakmak çok korkunç bir deneyimdir. Hikayenin ve sahnenin alt yapısını gören McKenna, sahnenin her zaman ekranda göründüğü gibi olmadığını fark etmekte zorlanmıyor.

GoldDerby YouTube kanalına yüklenen bir röportajda McKenna ve Sommers, trajik anı tartışmıilar. McKenna, çekimler sırasında zorlu sahnenin değiştiğini, May'in bir noktada yaralandıktan sonra ambulansla geçtiğini, ancak COVID güvenlik düzenlemelerinin bunu zorlaştırdığını açıkladı. Değişikliklere rağmen, McKenna final sahnesinden, izleyiciler üzerindeki etkisinden ve Peter'ın karakter dizisindeki yerinden memnun. Aşağıdaki McKenna'nın yanıtını okuyabilirsiniz.

McKenna'nın final sahnesi ile ilgili sözleri

"[Yazması] zordu. Prodüksiyon açısından da zordu çünkü sahnenin nerede geçebileceği konusunda farklı fikirlerimiz vardı, ancak Covid nedeniyle [değişmesi gerekiyordu]. Belki de bir fikrimiz vardı. Bir ambulansın içinde olmak ve bunun etrafında inşa edilmiş bir versiyonumuz vardı, ancak bu Covid sırasında çekim yapmak için pratik değildi.

Böyle bir şey olur. Bu yüzden, diğer tüm unsurları çalışır durumda tutmaya çalışırken sahneyi fiziksel olarak başka bir yere taşımak zorunda kaldık. Ayarlamalar yapmak zorundaydık ve bu üretimde olan bir şey. Bu yüzden [zordu], ancak olduğu gibi çıkmasına ve insanları istediğimiz şekilde etkilemesine - yankılanmasına - sevindim çünkü Peter'ın hikayesi ve yolculuğu için çok önemli."

May'in ölümü, Hollanda'nın filmin yayınlanmasından sonra etkisini daha önce açmasıyla bir şok oldu. May'in ölümü, öğreneceği en etkili derslerden biriyle kahramandan ayrıldığını görse de, onun gerçek ölümü, bir an için Goblin'in saldırısından büyük ölçüde zarar görmemiş gibi göründüğü için aniden ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, May kısa sürede bitkin düşer, kan kaybettiği ortaya çıkınca çöker ve Peter ve izleyiciler, kaderinin mühürlendiğini çabucak anlarlar. Holland sahneyi "sert" olarak nitelendirdi ve insanların bekleyeceği bir an değil diye adlandırdı. Diğer karakterlerin potansiyel olarak filmin kötü adamlarının kurbanı olmalarını anlatan fragmana ve filmin sürpriz oyuncularının ağzı sıkı olmasına rağmen, bu ölüm böyle gelişmişti.

spider-man-no-way-home-sure.jpg

May'in ölümü, MCU'nun Ben Amca'nın ölümünün karakterin diğer enkarnasyonlarında sahip olduğu role eşdeğer olmasına rağmen, kaderi hala etkileyici, Holland ve Tomei'nin performansları yürek parçalayan vedayı daha acılı hale getiriyor. Mayıs ayında ambulansla geçerken planlar değiştirilmek zorunda olsa da, sahnenin etkisi hâlâ devam ediyor ve halı alttan çekilmeden önce Peter ve seyirciye görünüşte bir an umut verildiğinden, son kesimde tartışmasız daha sert onlara vuruyor. Örümcek Adam'ın büyük ekran geçmişine ve çok yönlü çılgınlığına saygıyla dolu bir filmde, May'in ölümü, Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok'un tüm gösterileri arasında öne çıkan sessiz, kasvetli, yürek burkan bir sahne olarak göze çarpıyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.