Netflix filmi Tomb Raider Türkçe dublaj izle altyazılı izle

Netflix filmi Tomb Raider Türkçe dublaj izle altyazılı izle

Netflix filmi Tomb Raider izlemek isteyenler arayış içindeler. Tomb Raider Türkiye’de şu anda en çok izlenen yapımlardan 2. Sırada. Tomb Raider izleyicileri arama motorlarından filmi arayarak izlemeye çalışıyorlar. Tomb Raider konusu, Tomb Raider oyuncula

Netflix filmi Tomb Raider izlemek isteyenler arayış içindeler. Tomb Raider Türkiye’de şu anda en çok izlenen yapımlardan 2. Sırada. Tomb Raider izleyicileri arama motorlarından filmi arayarak izlemeye çalışıyorlar. Tomb Raider konusu, Tomb Raider oyuncu kadrosu ve Tomb Raider çekim yerleri en önemlisi de Tomb Raider izleme linki noktasında bütün ayrıntılar burada.

Tomb Raider konusu nedir?

Lara Croft (Alicia Vikander), birkaç yıl önce ortadan kaybolan ünlü bir maceracı Richard Croft'un (Dominic West) kızıdır. Şimdi babasının ortadan kaybolduğu sırada ne aradığına dair ipuçları buluyor ve onun yolundan gitmeye kararlı . Macera ve tehlikenin beklediği Doğu Asya'ya doğru yola çıkar.

2018 TOMB RAİDER SİNOPSİS

 • Film, Himiko adında eski bir büyücünün efsanesini anlatan Lord Richard Croft'un (Dominic West) sesiyle açılıyor. Hikaye, yaşam ve ölüm üzerinde gücü elinde tuttuğunu ve ondan tek bir dokunuşun birini öldürmeye yettiğini anlatıyor. Generalleri onu devirdi ve kötülüğünün yayılmasını önlemek için cesedini Yamatai adasına gömdü. Richard, Himiko'nun sırları hakkında daha fazla şey öğrenmeyi planlıyor, ancak kızını geride bırakmaktan korkuyor.

  Lara Croft'un (Alicia Vikander) Londra, İngiltere'de bir yerde bir boks salonunda olduğu günümüze atlıyoruz. Rakibine karşı elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ama eninde sonunda pes etmesi gerekiyor. Daha sonra spor salonunun sahibi Lara'ya ödemelerde geciktiğini ve ödeme yapmadan gelmesine izin veremeyeceği söyleniyor. Lara daha sonra bazı arkadaşlarıyla birlikte onu bir "tilki avına" davet eden başka bir yere gider - Lara'nın bisikletinin arkasında bir tilki kuyruğu taşıması beklenirken, bir bisikletçi ekibi onun peşinden koşar. Lara sokaklarda at sürer ve Richard olduğuna inandığı bir adam görene kadar bisikletçilerden kıl payı kurtulur. Bu onun dikkatini dağıtır ve bir polis arabasına çarpmasına neden olarak tutuklanmasına yol açar.
 • tomb-raider-makrokedi.jpg
 • Lara, eski koruyucusu ve babasının eski iş ortağı Ana Miller (Kristin Scott Thomas) tarafından kurtarılır. Lara'ya, babasının şirketindeki hisselerinin, Lara'nın kendisi talep etmedikçe satılmak üzere olduğunu söyler. Lara, son yedi yılını Richard'ın eve dönmesini bekleyerek ve umarak geçirdi, ama herkes onun öldüğünü düşündü.

  Sabahleyin Lara, çocukken oynadığı yapboz kutusuna benzer bir yapboz kutusuyla karşılaşınca mirasını almak için babasının şirketine gider. İçinde Richard'dan onu ailenin mezarına gitmeye yönlendiren bir mesaj ve bir anahtar var. Lara, ailesinin mezarını açar ve babasının araştırmalarıyla dolu bir oda bulur. Richard'ın Himiko'nun mezarını aramasını ve efsanesinin tarihini detaylandıran bir mesaj içeren bir video kamera bulur. Trinity adlı bir şirket işinin peşinde olduğu ve Himiko'nun mezarını bulurlarsa dünyayı tehdit edebileceği için Lara'dan tüm araştırmalarını yok etmesini istedi.

  Lara, Richard'a ait bir muska için para almak için bir rehinci dükkanına gider. İlk başta sadece 10.000 sterlin (pound) alıyor ve daha fazlasını elde etmeye çalıştığında açgözlü dükkan sahibi Max (Nick Frost) onu 8.000 sterline indiriyor. Lara daha sonra pislik olduğu için kahveyi taşaklarına vurur.

  Lara, Lu Ren (Daniel Wu) adında bir gemi kaptanı bulmak için Hong Kong'a gider. Rıhtıma varır ve çantasını üç sokak serserisi tarafından çaldırır. Lara onları yakalar ve çantasını geri almayı başarır, ancak serserilerden biri onu bıçakla geri almaya çalışır. Lara, Lu Ren'in teknesinde koşmayı başarır, burada serserileri bir tüfekle korkutur, ama aynı zamanda sarhoş olduğu için. Bayıldıktan sonra Lara onu uyandırır ve babasının Lu Ren'in babasıyla gittiğini ve ikisinin de ortadan kaybolduğunu öğrenir. Onlara ne olduğunu öğrenmek için Yamatai'ye gitmelerini ister ve ona kazandığı parayı ödeme olarak verir.

  Adaya yaptıkları yolculukta ikili, şiddetli bir fırtınayla karşılaşır. Geminin hayatta kalamayacağını bilen Lara ve Lu, atlar ve bir cankurtaran botuna binmeye çalışırlar, ancak Lara, bir paralı asker tarafından nakavt edildiği bir adaya sürüklenir.

  Lara uyanır ve Mathias Vogel (Walton Goggins) adında bir adamla tanışır. Trinity'nin Himiko'nun mezarını bulması için bir keşif gezisine liderlik ediyor, ancak aramasını bitirip istediklerini geri getirene kadar ailesinin yanına geri dönemedi. Vogel, Richard'ı öldürdüğünü iddia eder ve sonra Lara ve Lu'yu mezarı bulmak için kendisi ve paralı askerleri için çalışmaya zorlar. Onlar, bir grup işçiyle birlikte ağır işlerde çalıştırılırlar ve bir adam yorgunluktan geride kaldığında, Vogel onu vurarak öldürür.

  Lu, paralı askerlerden birini nakavt ettiğinde Lara'ya kaçması için bir şans verir. Sonunda nehre düşen ve düşen bir uçağa tutunup şelalenin üzerinde asılı kalana kadar neredeyse savrulacak olan Lara'nın peşine düşerler. Lara bir paraşüt bulunca uçak kırılmaya başlar ve düşerken onu çekmeyi başarır. Ormana düşer ve karnına bir şey sıkıştığında ciddi şekilde yaralanır.

  shadow-of-the-tomb-raider.jpg
  Vogel, mezarın yerini buldukları gibi Lara'yı bulmak için paralı askerlerinden birini gönderir, ancak yine de onlar için kilidini açacak birine ihtiyaçları vardır. Paralı asker Lara'yı bulur, ancak bir kavgadan sonra Lara onu öldürür ve yaptıklarından dolayı utanır. Daha sonra ormanda gizemli bir figür görür ve onu saklandığı yere kadar takip eder. Şaşırtıcı bir şekilde, Richard çok canlı. İlk başta Lara'nın bir halüsinasyon olduğuna inansa da, o olduğunu bilir ve gözyaşları içinde tekrar bir araya gelirler. Richard onun yarasını sarar ve Lara'nın araştırmasını istediği gibi yakmadığını öğrenince üzülür ve şimdi Trinity Himiko'ya daha yakındır. Karşı koymayı reddetmesine rağmen, Lara kampa geri dönmek için bir yay ve birkaç ok alır.

  Lara, Vogel'a ulaşmadan önce yayı ve okları Vogel'ın adamlarına karşı kullanır. Lu Ren ve diğer işçilerin kaçmasına yardım eder ve Richard da mezara gider. Lara, Vogel'ı öldürmeden önce, silahını Richard'a doğrultuyor ve Richard, Lara'ya devam edip Vogel'ı öldürmesini söylese de, Richard'ın güvenliği için endişelendiği için bunu yapamıyor. Lara daha sonra mezarın açılmasını sağlayan bulmacayı çözmek zorunda kalır.


 • Vogel, adamlarından oluşan bir ekibin yanı sıra Lara ve Richard'ı mezara götürür. Partiyi alt üst eden birkaç bubi tuzağına rastlarlar; buna Lara'nın hepsi ölmeden önce çözmesi gereken başka bir bulmaca da dahildir. Sonunda Himiko'nun tabutunu bulurlar ve vücudunun yattığı ve hızla çürüdüğü yerde onu açarlar. Adamlar onun cesedini kaldırmaya çalışırlar, ancak paralı askerlerden biri kendini enfekte ve hızla çürüyen bulur, hatta Vogel onu sefaletinden çıkarmadan önce bazı erkekleri çıldırmış halde vurmasına neden olur. Croft'lar, Himiko'nun güçlerini kötülük için kullanmadığını anlarlar, ancak o, içindeki hastalığın yayılmasını önlemek için gönüllü olarak gömülmeyi seçmiştir. Vogel, Himiko'nun parmağını keser ve geri getirebilmesi için bir çantaya koyar. Richard daha sonra Vogel'ın enfekte askerlerinden biri tarafından saldırıya uğrar. ve onu öldürmeyi başarmasına rağmen, Richard yüzüne dokundu ve şimdi enfeksiyondan ölüyor. Hastalığın yayılmasını önlemek için mezarı bombalarla yok etmesi gerektiğine karar verir. Lara, Vogel'ı bulmaya gitmeden önce Lara ile son bir vedalaşır.

  Lara, daha köprüyü geçmeden Vogel'a ulaşır. Richard'ın patlayıcıları patlatıp mezarı yıkmaya başladığı sırada savaşırlar. Lara, Vogel'ın cebinden parmak torbasını çıkarır ve boğazına tıkıştırır. Vücudundaki enfeksiyon yayılır ve Lara onu bir uçurumdan aşağı atar. Diğer tarafa atlar ve mezarın sonuna ulaşmayı başarır, ancak molozun altında kalır. Neyse ki Lu Ren yakında ve ona yardım ediyor. Daha sonra bir Trinity helikopterinin indiğini görürler ve adamları kendilerini ve işçileri eve götürmeye zorlarlar.

  Londra'ya döndükten sonra Lara mirasını talep eder. Trinity'nin ana şirketi de dahil olmak üzere babasının sahip olduğu tüm şirketleri gözden geçiriyor. Ana'nın bu şirketin başı olduğunu ve tüm bu süre boyunca doğrudan Vogel ile ilgilendiğini fark eder. Lara, babasının işine devam etmeye ve kötü adamları alt etmeye karar verir.

  Son sahnede Lara'nın iki adet ikiz tabanca satın aldığı rehinci dükkanına döndüğü görülüyor.

Lara Croft Tomb Raider'da neler oluyor?

Video oyunu maceracısı Lara Croft, güçlü antik eserleri kurtarmak için zamana ve kötü adamlara karşı yarıştığı bir filmde hayat buluyor . Video oyunu maceracısı Lara Croft, güçlü antik eserleri kurtarmak için zamana ve kötü adamlara karşı yarıştığı bir filmde hayat buluyor.

Tomb Raider'ı hangi sırayla izlemeliyim?

Sırayla Tomb Raider filmleri

Lara Croft: Tomb Raider (2001) Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003) Tomb Raider (2018)

Tomb Raider filmi izleme linki Netflix

https://www.netflix.com/

Tomb Raider filmi diğer izleme linki

https://www.filmizlet.net/tomb-raider-izle/

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.