Netflix dizisi American Jesus ne zaman yayınlanacak? Amerikalı İsa ile ilgili bütün bilinmeyenler

Netflix dizisi American Jesus ne zaman yayınlanacak? Amerikalı İsa ile ilgili bütün bilinmeyenler

Amerikan İsa'nın konusu nedir? American Jesus'un çekimleri ne zaman başlayacak? Netflix dizisi American Jesus ne zaman yayınlanacak? Amerikalı İsa ile ilgili bütün bilinmeyenler

Jupiter's Legacy ve Super Crooks'un Netflix'te yayınlanmasının ardından American Jesus, Millarworld'ün Netflix'e gelecek bir sonraki büyük uyarlaması gibi görünüyor. İlk olarak 2018'in ilk şov ve film listesi arasında ilan edilen prodüksiyon, şu anda özel olarak açıklayabileceğimiz gibi Mart 2022'de başlamayı planlıyor.

İlk olarak 2004 yılında Chosen adı altında piyasaya sürülen çizgi roman serisi, Millarworld'ün ilk serileri arasında yer aldı. Daha sonra American Jesus olarak yeniden yayınlandı ve toplamda 3 sayı yayınlandı. 2019-2020 yılları arasında American Jesus: The New Messiah adlı bir çizgi roman serisi yayınlandı ve toplamda 3 sayı yayınlandı.

Çizgi roman, Peter Gross'un sanatçı olarak görev yaptığı başlığı yazan Mark Millar'dan geliyor.

American Jesus, Netflix'in 2017 yılında Millarworld'ü satın almasıyla satın aldığı çizgi roman kütüphaneleri arasında yer aldı.

Satın alma işleminden bir yıl sonra, isimler arasında American Jesus ile birlikte Millarworld dizi ve filmlerinin ilk kadrosu açıklandı.

İşte o zaman American Jesus hakkında duyurulanlar:

“Çok dilli (İspanyolca/İngilizce) dizi American Jesus, aniden İsa Mesih olarak döndüğünü keşfeden on iki yaşındaki bir çocuğu takip ediyor. Suyu şaraba çevirebilir, sakatları yürütebilir ve belki de ölüleri bile diriltebilir! Binlerce yıldır süren bir çatışmada dünyaya liderlik etme kaderiyle nasıl başa çıkacak?”

Netflix için American Jesus'un arkasında kim var?

everardo-gout-and-leopoldo-gout-makrokedi.webp

Everardo Gout ve Leopoldo Gout başlangıçta ortak showrunner olarak duyurulmuştu. Aynı zamanda dizinin yönetmeni olarak da görev yapacaklar.

Amerikan İsa'nın konusu nedir?

Resmi çizgi roman açıklaması bize ne bekleyebileceğimize dair sağlam bir gösterge veriyor ve ilk sayıyı yakından takip edecek gibi görünüyor:

American Jesus için Netflix’te şöyle anlatıldı:

“12 yaşında bir çocuk, insanlığı kurtarmak için son bir çabayla İsa Mesih olarak geri döndüğünü ve kaderine adım atması gerektiğini öğrenir. Mark Millar'ın çizgi romanından uyarlanmıştır.”

american-jesus-cover-makrokedi.webp

Jodie ve annesi Sarah olmak üzere iki ana karakter için de karakter açıklamaları gördük.

Jodie, “garip bir kaza aksini düşündürene kadar görünüşte normal bir genç olarak tanımlanıyor. Patolojik olarak utangaç değil, içe dönük. Aynı zamanda harika bir hikaye anlatıcısı, arkadaşlarını eğlendirmek için kullandığı bir özellik.”

Sarah, “güzel ve cesur bir kadın” olarak tanımlanıyor. O Jodie'nin annesi ve onu neyden koruduğunu bilmese de onu çok koruyor.”

American Jesus'un çekimleri ne zaman başlayacak?

Yukarıda belirttiğimiz gibi, yapım şu anda 1 Mart 2022'de başlayacak. Kesin çekim yerleri belli olmasa da, dizinin çoğunun Meksika'da çekileceğini biliyoruz.

Mark Millar'a göre dizinin prodüksiyonunun ilk olarak 2020 Baharında başlaması düşünülmüştü:

Mayıs 2021'de Mark Millar, Deadline'a diziyle ilgili güncellemeler vererek şunları söyledi:

“Amerikalı İsa'nın gelişimi, Everardo Gout ve Leopoldo Gout'un yetenekli ellerinde güzel bir şekilde ilerliyor. Netflix'in bize sunduğu yaratıcı seçimler beni çok şaşırttı ve özellikle bu dizide İspanyolca ve İngilizce diyaloglar yer alacak.”

Çıkış tarihine gelince, söylemek için çok erken. Netflix'te yayınlandığını görmeden önce önümüzdeki bir veya iki yıl içinde olacağını tahmin ediyoruz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.