Jurassic World Dominio filminin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, fragman ve bildiğimiz her şey burada!

Jurassic World Dominio filminin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, fragman ve bildiğimiz her şey burada!

Popüler dinozor filmlerinin 3. Yolda… 2018'in Jurassic World: Fallen Kingdom'ın devamı olan Jurassic World: Dominion'da, kötü şöhretli tarih öncesi canavarlar vahşi doğaya kaçtılar, bu da insan ırkının 65 milyon yıl önce yok olan yaratıklarla bir gezegen

Popüler dinozor filmlerinin 3. Yolda… 2018'in Jurassic World: Fallen Kingdom'ın devamı olan Jurassic World: Dominion'da, kötü şöhretli tarih öncesi canavarlar vahşi doğaya kaçtılar, bu da insan ırkının 65 milyon yıl önce yok olan yaratıklarla bir gezegende yaşamayı öğrenmesi gerektiği anlamına geliyor. Bunun ne kadar işe yarayacağına dair size üç tahminde bulunacağız.

Jurassic World: Dominion, 2015'in Jurassic World'üyle başlayan ve ikonik film yapımcısı Steven Spielberg'in yaklaşık 30 yıl önce Michael Crichton'un çok satan romanının çığır açan uyarlamasıyla başlattığı hikayeyi tamamlayacak olan bir üçlemenin de sonunu işaret ediyor.

.

The Hollywood Reporter Şubat 2020'de New Girl'den Jake Johnson'ın (BT gurusu Lowery Cruthers) Jurassic World'deki rolünü de tekrarlayacağını bildirmesine rağmen, Johnson o zamandan beri filmden ayrıldı . ScreenRant , Covid kaynaklı zamanlama çakışmalarının suçlanacağını bildirdi.

Birkaç franchise yenisi de var. Kaybınız için üzgünüm Mamoudou Athie, She's Gotta Have It's DeWanda Wise, Altered Carbon'dan Dichen Lachman, Antlers'dan Scott Haze ve Rambo: Last Blood'dan Dimitri Thivaios, Jurassic World: Dominion kadrosuna katıldı.

Bununla birlikte, en ilgi çekici 'yeni' üye, destan 1993'te başladığında bir karakteri oynuyor. Lewis Dodgson (başlangıçta Cameron Thor tarafından canlandırıldı), InGen'in kurumsal rakipleri BioSyn'in temsilcisiydi ve bilgisayar ineği Dennis Nedry'den dinozor kaçırmasını istedi. orijinal Jurassic Park'tan embriyolar.

Dodgson, Michael Crichton'un Jurassic Park romanlarının her ikisinde de büyük bir düşman olmasına rağmen, o zamandan beri ekranda görünmedi. Şimdi bildirildiğine göre BioSyn'in CEO'su, Singles ve Roger Dodger yıldızı Campbell Scott tarafından oynanacak. Trevorrow Entertainment Weekly'ye "[Crichton'un] her iki romanında da ana kötü adam" dedi . "Ve bence Campbell'ın karaktere yaptığı şey inanılmaz." Dodgson'ın daha önce bahsettiğimiz o gizemli düşman olup olmayacağını merak ediyoruz...

Ayrıca Velociraptor'un "daha vahşi" kuzeni Atrociraptor ve diğer et yiyici Moros Intrepidus da dahil olmak üzere pek çok yeni dinozor olacağını söylemeye gerek yok. İkincisi sadece 2019'da bir tür olarak tanımlandı, bu yüzden kimse Jurassic World: Dominion vahşi yaratıklarıyla güncel değil.

JURASSİC WORLD: DOMİNİON HİKAYESİ

Jurassic World: Dominion hikayesi: ne hakkında?

Owen Grady ve şirket, Jurassic World: Fallen Kingdom'da bir velociraptordan saklanıyor

2015 Jurassic World'ün plansız dinozor saldırısı, tarih öncesi bir tema parkını sorunlu bir iş teklifine dönüştürdüyse, 2018'in devamı olan Fallen Kingdom'ın ada seviyesindeki volkanik patlaması onu tamamen öldürdü. Jurassic World: Dominion hikayesi bu nedenle öncekilerden farklı bir yöne gitmek zorunda kalacak.

Neyse ki, Fallen Kingdom mükemmel bir başlangıç ​​noktası sağladı. Owen ve Claire, Lockwood malikanesinin bodrum katındaki tüm dinozorları kurtardıklarında, soyu tükenmiş yaratıkları 21. yüzyıl Dünyası'nın ekosistemine soktular ve ardından sadece 28 yıllık serinin dinamiklerini değil, aynı zamanda bildiğimiz hayatın dinamiklerini de değiştirdiler.

Artık filmin resmi bir özetine sahibiz: "Jurassic World: Dominion, Isla Nublar'ın yok edilmesinden dört yıl sonra geçiyor. Dinozorlar artık dünyanın her yerinde insanlarla birlikte yaşıyor ve avlanıyor. Bu kırılgan denge yeniden şekillenecek. geleceği ve insanların şimdi tarihin en korkunç yaratıklarıyla paylaştıkları bir gezegende en yüksek yırtıcılar olarak kalıp kalmayacağına kesin olarak karar verin."

Bu, Colin Trevorrow'un Ağustos 2021'de CinemaCon'da açıklanan ( ScreenRant tarafından bildirildi ) bir showreel'de söylemek zorunda olduğu şeylerin yanında yer alıyor: "Film şu soruyu sunacak: 'Dinozorlar aramızda yaşasaydı, güvende olur muydunuz?' Cevap hayır."

Jura Parkı

Alan Grant, orijinal Jurassic Park'ta T-Rex'e merhaba diyor.(İmaj kredisi: Evrensel)

Jurassic World: Dominion'un finalinin bu üçlemenin perdesini aralaması oldukça muhtemel görünüyor, Trevorrow bunu altı Jurassic filminde anlatılan "tek bir hikayenin doruk noktası" olarak görüyor.

Entertainment Weekly'ye verdiği demeçte, "Benim için önemli olan, Dominion'u izlediğinizde, ilk Jurassic Park film setinin ne kadar bir hikaye olduğunu öğreniyormuş gibi hissetmenizdi" dedi . "Bu filmlerde olan her şey aslında bunda nihayetinde neler olabileceğini anlatıyor. Bugün dünyaya gelen çocuklara altı Jurassic Park filmi sunulacaksa, umarız ki uzun bir hikaye izlemiş gibi hissedeceklerdir. "

Bu yeni film mutlaka Dünya'da dolaşan dinozorların sonunu göstermeyecek, ancak aslında Jurassic World: Dominion hikayesi sadece bir başlangıç ​​olabilir.

Collider , Dominion'un serinin sonu olup olmadığını sorduğunda yapımcı Frank Marshall, "Bu yeni bir çağın başlangıcı" diye karşılık verdi. "Dinozorlar artık anakarada aramızdalar ve umarım bir süre daha öyle kalacaklardır."

Marvel Studios'un sinematik juggernaut'u, Star Wars'ın bitmeyen projeleri ve diğer film serilerinin bize öğrettiği gibi, film serileri burada kalacak. Dünyanın en büyük stüdyoları, aynı filmlerden daha fazla izleyemeyen sinemaseverlerden tekneler dolusu para kazanmak istediği için, duolojiler, üçlemeler ve hatta dörtlemeler büyük ölçüde geçmişte kaldı.

Öyleyse Jurassic Park, ilham verici dinozorları gibi, uzun süre burada. Serinin eski zemini tekrar gözden geçirmemesi veya izleyici çekiciliğini kaybetmemesi koşuluyla, gelecekte daha fazla giriş bekleyebiliriz. Serinin tarihin yıllıklarıyla sınırlı kalması utanç verici olurdu - sonuçta, dinozorlar havalı - ama çoğu, izleyicilerin büyük ekranda dinolara olan iştahının devam edip etmemesine bağlı olacak.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.