Jurassic World Dominio filminin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, fragman ve bildiğimiz her şey burada!

Jurassic World Dominio filminin çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, fragman ve bildiğimiz her şey burada!

Popüler dinozor filmlerinin 3. Yolda… 2018'in Jurassic World: Fallen Kingdom'ın devamı olan Jurassic World: Dominion'da, kötü şöhretli tarih öncesi canavarlar vahşi doğaya kaçtılar, bu da insan ırkının 65 milyon yıl önce yok olan yaratıklarla bir gezegen

Popüler dinozor filmlerinin 3. Yolda… 2018'in Jurassic World: Fallen Kingdom'ın devamı olan Jurassic World: Dominion'da, kötü şöhretli tarih öncesi canavarlar vahşi doğaya kaçtılar, bu da insan ırkının 65 milyon yıl önce yok olan yaratıklarla bir gezegende yaşamayı öğrenmesi gerektiği anlamına geliyor. Bunun ne kadar işe yarayacağına dair size üç tahminde bulunacağız.

Jurassic World: Dominion, 2015'in Jurassic World'üyle başlayan ve ikonik film yapımcısı Steven Spielberg'in yaklaşık 30 yıl önce Michael Crichton'un çok satan romanının çığır açan uyarlamasıyla başlattığı hikayeyi tamamlayacak olan bir üçlemenin de sonunu işaret ediyor.

Aşağıda, Jurassic World: Dominion hakkında, çıkış tarihi, tüm yıldızlardan oluşan oyuncu kadrosu, fragmanlar ve daha fazlası gibi bulabileceğimiz her bilgiyi topladık. Aşağıda ana noktaların kısa bir özetini sunduk, ancak filmi sinemalara girmeden önce daha kapsamlı bir şekilde incelemek istiyorsanız, okumaya devam etmelisiniz.

Çıkış tarihi: Jurassic World: Dominion, 10 Haziran 2022'de vizyona girecek.

Tanıtım: 2018'in Fallen Kingdom'ın son perdesinde sayısız dinozor serbest bırakıldıktan sonra, insan ırkı dev yaratıkların bir kez daha manzarayı dolaştığı bir dünyayla yüzleşiyor. İnsanlık hayatta kalabilir mi? Yoksa her zamankinden daha korkunç yaratıcıların bir lejyonu için av olmaya mı mahkumuz?

Oyuncular: Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard, Jurassic World'ün başında Owen Grady ve Claire Dearing olarak rollerini yeniden canlandırıyorlar, ancak ana başlık orijinal Jurassic Park yıldızları Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum'un dönüşü.

Jurassic World: Dominion çıkış tarihi: Haziran 2022

Jurassic World: Dominion'ın şu anda dünya çapında sinemalarda 10 Haziran 2022'de vizyona girmesi planlanıyor.

İlk Jurassic World filmiyle birlikte haritası çizilen ve çekimlerine dünya pandemi kaynaklı ilk karantinaya girmeden hemen önce başlayan Jurassic World üçlemesinin son bölümü, yapım neredeyse 65 milyon yıl olmuş gibi hissettiriyor.

jurassic-1.jpg

Bununla birlikte, Mart ve Temmuz 2020 arasındaki dört aylık bir aradan sonra film, oyuncu kadrosu ve ekibin Covid-19'u uzak tutmak için bir otel kompleksinde toplu izolasyona girmesiyle üretime geri dönen ilk gişe rekorları kıran filmlerden biriydi. Kaçınılmaz olarak, üretim gecikmesi Jurassic World: Dominion'un çıkış tarihini etkiledi ve onu orijinal Haziran 2021 rıhtımından bir yıl geriye itti.

Yönetmen Colin Trevorrow (Yıkılmış Krallık dizginlerini JA Bayona'ya verdikten sonra kamera arkasına geçen Jurassic World dümencisi), programa eklenen fazladan zamandan bazı pozitiflerin ortaya çıktığına inanıyor, ancak Empire dergisine şunları söyledi: "Zamanım olması güzeldi. Her karakterin olması gerektiği gibi onurlandırıldığından emin olun."

Jurassic World: Dominion fragmanı

Aç hayranları 'Battle at Big Rock' kısa filmi ve bir giriş sekanslarıyla alay ettikten sonra, Jurassic World'ün fragmanı nihayet 10 Şubat'ta yayınlandı.

Karavan, hücumda bir parasaurolophus sürüsü ile buzlu ve soğuk bir yerde açılır. Hızla, Chris Pratt'in Owen Grady'sinin, kovboy şapkalı birkaç biniciyle birlikte eski Batı'da dört nala gidiyormuş gibi canavarlardan birine bindiğini görüyoruz. Onlar sürerken, Richard Attenborough'nun orijinal Jurassic Park'tan John Hammond rolündeki ünlü konuşması zirvede oynuyor.

Aynı yerde, diğer dinozorların yanı sıra, John Hammond'ın Jurassic Park ve InGen şirketini kuran ortağı Benjamin Lockwood'un torunu Maisie Lockwood'u da görmeye başlıyoruz. Maisie'yi en son Jurassic World: Fallen Kingdom'ın sonunda Grady ve Bryce Dallas Howard'ın Claire Dearing'iyle kaçarken gördük.

Sonra, Grady'nin Jurassic World'de böyle bir bağa sahip olduğu velociraptor Blue'yu görüyoruz. Grady, Dearing, Maisie ve diğer bir grup insanla birlikte yaşıyor ve şimdi bir anne olarak onu görüyoruz.

Bundan sonra oynanacak olan şey, bir arabalı sinemada T-Rex'in muhteşem bir görünümü de dahil olmak üzere, dinozorların Dünya'da dolaşmasının ikincil zararlarından bazılarıdır.

Ardından, Sam Neill'in Alan Grant'ini son bir iş için geri dönmesi için işe alan Laura Dern'den Ellie Sattler ile tanışıyoruz. Jeff Goldblum'dan Dr. Ian Malcolm, insanlığın dinozorlarla savaşı kaybettiğini söylüyor.

"İnsan ve dinozorlar bir arada yaşayamaz. Ekolojik bir felaket yarattık", diye uyarıyor Dern'den Sattler, Goldblum ise şunları ekliyor: "Doğa üzerinde sadece hakimiyetimiz yok, aynı zamanda ona tabiyiz."

Şimdi bundan sonra insanlar ve dinozorlar arasında bir dizi muhteşem karşılaşma var. Dearing'in fark edilmemek için su altında saklandığını, Pratt'in bir motosikletle güneşli bir Avrupa başkentinde yırtıcı kuşlar tarafından takip edildiğini ve son olarak Grady, Dearing ve DeWanda Wise'ın yeni üyesi Kayla'nın hırçın bir pterodaktil tarafından kurulan askeri bir uçakla uçtuğunu görüyoruz.

Fragmanın zirvesinde, eski ve yeni oyuncular, serinin şimdiye kadarki en büyük dinozoru gibi görünen şeyle yüzleşmek için birleşti...

Kısa film ve önsöz de yok mu?

Gerçekten var. 2019'da, dağıtımcılar Universal, 10 dakikalık kısa film "Battle at Big Rock"ın çıkışını yaptı. Trevorrow tarafından yönetildi - aynı zamanda Dominion ortak yazarı Emily Carmichael ile senaryoyu yazdı - karavanı aç bir Allosaurus ile bir grup otçul Nasutoceratops arasındaki kavganın ortasında park eden bir aileye odaklanan kısa film.

Bununla birlikte, dino-on-dino aksiyonu kadar cezbedici olsa da, kendilerini şimdi gerçek bir Jurassic World'de yaşarken bulan insanlar için hayatın nasıl bir şey olduğuna dair ipuçları - YouTube'da izlediğinizde kredilere sadık kalmaya değer:

Bununla birlikte, dino-on-dino aksiyonu kadar cezbedici olsa da, kendilerini şimdi gerçek bir Jurassic World'de yaşarken bulan insanlar için hayatın nasıl bir şey olduğuna dair ipuçları - YouTube'da izlediğinizde kredilere sadık kalmaya değer:

Tarih öncesi katliama ek olarak, Hızlı ve Öfkeli 9'un IMAX gösterimlerinden önce, yeni filmden 2021'in sonlarında YouTube'a yüklendikten sonra bu bölümün başında izleyebileceğiniz beş dakikalık bir giriş sekansı vardı.

Fragmanın yayınlanmasından önce, bize dişlerimizi batırmak için çok şey verdi. Trevorrow, ScreenRant'a , "Universal ve herkesin bunu yapmakta başarısız oldukları için minnettarım," dedi . "Çünkü bu sadece ilk beş dakikayı gösterdiğimiz gibi değil, yaptığımız şeyin oldukça önemli bir parçasını gösteriyoruz."

Önsöz, Jurassic filmleri için gerçek bir ilkle başlıyor - dinozorları doğal ortamlarında gösteren Kretase dönemine bir geri dönüş. Triceratops gibi tanıdık türlerin sürülerinin yanı sıra dev kanatlı Quetzalcoatlus ve serinin tüylü ilk dinozoru gibi seriye yeni katılanları görüyoruz. Trevorrow, Empire'ın Şubat 2022 sayısında , "Oviraptor'un paleontolojik doğruluğu önemseyenler için biraz manşet olacağını hissediyorum" dedi .

Dramatik bir bakış açısından, önsöz, destanın temel dayanaklarından biri olan Tyrannosaurus Rex için bir başlangıç ​​hikayesi işlevi görür. Görüntülerde, orijinal T-Rex'in, sinema tarihinin en ünlü sivrisinek yaklaşık 65 milyon yıl sonra yırtıcıyı klonlamak için kullanılacak kanı emmeden önce, daha da zorlu Giganotosaurus tarafından öldürüldüğünü görüyoruz.

Yönetmen Empire röportajında ​​şunları ekledi: "30 yıldır bize dinazorların kehribarda fosilleşmiş DNA'dan nasıl yapıldığına dair anlatılan bu hikayeyi gerçekten görsel terimlerle ifade etmek istedim.

Ünlü böceği sergiledikten sonra, dizi hemen günümüze geçiyor, burada bir kez daha bir T-Rex'in avlandığını görüyoruz - ama bu sefer, takipçisi silahlı insanlarla dolu bir helikopter. Ne yazık ki, dahil olan herkes için, T-Rex, arabalı bir sinema salonuna girer; medeniyetin Dünya'da yeniden dolaşan dev canavarlara nasıl uyum sağlamak zorunda kalacağına dair bir başka hatırlatma.

JURASSİC WORLD: DOMİNİON OYUNCU KADROSU

Jurassic World: Dominion kadrosu: dinolara kim bakıyor?

Doktor Grant, Doktor Satler ve Doktor Malcolm, 1993'te Jurassic Park'ta

İşte Jurassic World: Dominion'ın tam oyuncu listesi:

 • Owen Grady olarak Chris Pratt
 • Claire Dearing rolünde Bryce Dallas Howard
 • Alan Grant rolünde Sam Neill
 • Laura Dern Dr.Ellie Sattler olarak
 • Jeff Goldblum Dr. Ian Malcolm olarak
 • BD Wong, Dr. Henry Wu olarak
 • Barry Sembene olarak Ömer Sy
 • Daniella Pineda Dr. Zia Rodriguez olarak
 • Adalet Smith Franklin Webb olarak
 • Isabella Vaaz Maisie Lockwood olarak
 • Campbell Scott Dr Lewis Dodgson olarak
 • Mamoudou Athie TBC olarak
 • DeWanda Wise Kayla olarak
 • Dichen Lachman TBC olarak
 • Scott Haze TBC olarak
 • TBC olarak Dimitri Thivaios

Karakterin önceki bir filmde göründüğünü ve henüz bir dinozor tarafından yenmediğini varsayarsak, geri dönme şansları yüksek.

O halde Jurassic World ve Jurassic World: Fallen Kingdom'ın bir kez daha geriye gittiğini görmek sürpriz değil: Raptor uzmanı Owen Grady rolünde Chris Pratt ve Jurassic World yöneticisinden dino hakları aktivisti Claire Dearing (Bryce Dallas Howard). İşte Pratt, Entertainment Weekly tarafından yayınlanan bir fotoğrafta iş başında:

Yine de çok daha büyük haber, orijinal Jurassic Park yıldızları Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum'un sırasıyla bilim adamları Dr. Alan Grant, Dr. Ellie Satler ve Dr. Ian Malcolm olarak geri dönüşü.

Goldblum ve Neill, ikinci ve üçüncü Jurassic Park filmlerinde rollerini tekrarlasalar da – Goldblum ayrıca Fallen Kingdom'da da rol aldı – orijinal filmden bu yana ilk kez orijinal üçlü ekranda birlikte göründü. Trevorrow, Empire'a yeniden bir araya gelmenin o kadar büyük bir olay olduğunu söyledi ki, Steven Spielberg bile sette üç yıldızın bir fotoğrafını gördüğünde "çok duygulandı".

Orijinal tema parkının üç gazisi de sadece yüceltilmiş kamera hücresine kaydolmadı. Trevorrow'un Haziran 2021'de Collider'a söylediği gibi: "Laura, Sam ve Jeff, Chris ve Bryce kadar filmin büyük bir parçası.

Manşet kadrosunun ötesinde, Netflix'in animasyonlu Jurassic Park spin-off dizisi Camp Cretaceous'ta da yer alan BD Wong, dördüncü film görünümü için dördüncü film görünümü için geri döndü. Orijinal filmde John Hammond.

Fallen Kingdom'dan hikayelerine devam eden ayrıca çocuk klonu Maisie Lockwood olarak Isabella Sermon (Trevorrow'un Twitter'da paylaştığı bir fotoğraf tarafından onaylandı ), Daniella Pineda ve Justice Smith, Claire'in Dinozor Koruma Grubu'ndan ortakları olarak geri döndüler – paleo-veteriner Zia Rodriguez ve bilgisayar dehası Franklin Webb. Owen'ın rapçi eğitimi veren yardımcısı Barry Sembene'yi oynayan Lupin'den Omar Sy, daha fazla dino aksiyonu için geri döndü .

The Hollywood Reporter Şubat 2020'de New Girl'den Jake Johnson'ın (BT gurusu Lowery Cruthers) Jurassic World'deki rolünü de tekrarlayacağını bildirmesine rağmen, Johnson o zamandan beri filmden ayrıldı . ScreenRant , Covid kaynaklı zamanlama çakışmalarının suçlanacağını bildirdi.

Birkaç franchise yenisi de var. Kaybınız için üzgünüm Mamoudou Athie, She's Gotta Have It's DeWanda Wise, Altered Carbon'dan Dichen Lachman, Antlers'dan Scott Haze ve Rambo: Last Blood'dan Dimitri Thivaios, Jurassic World: Dominion kadrosuna katıldı.

Bununla birlikte, en ilgi çekici 'yeni' üye, destan 1993'te başladığında bir karakteri oynuyor. Lewis Dodgson (başlangıçta Cameron Thor tarafından canlandırıldı), InGen'in kurumsal rakipleri BioSyn'in temsilcisiydi ve bilgisayar ineği Dennis Nedry'den dinozor kaçırmasını istedi. orijinal Jurassic Park'tan embriyolar.

Dodgson, Michael Crichton'un Jurassic Park romanlarının her ikisinde de büyük bir düşman olmasına rağmen, o zamandan beri ekranda görünmedi. Şimdi bildirildiğine göre BioSyn'in CEO'su, Singles ve Roger Dodger yıldızı Campbell Scott tarafından oynanacak. Trevorrow Entertainment Weekly'ye "[Crichton'un] her iki romanında da ana kötü adam" dedi . "Ve bence Campbell'ın karaktere yaptığı şey inanılmaz." Dodgson'ın daha önce bahsettiğimiz o gizemli düşman olup olmayacağını merak ediyoruz...

Ayrıca Velociraptor'un "daha vahşi" kuzeni Atrociraptor ve diğer et yiyici Moros Intrepidus da dahil olmak üzere pek çok yeni dinozor olacağını söylemeye gerek yok. İkincisi sadece 2019'da bir tür olarak tanımlandı, bu yüzden kimse Jurassic World: Dominion vahşi yaratıklarıyla güncel değil.

JURASSİC WORLD: DOMİNİON HİKAYESİ

Jurassic World: Dominion hikayesi: ne hakkında?

Owen Grady ve şirket, Jurassic World: Fallen Kingdom'da bir velociraptordan saklanıyor

2015 Jurassic World'ün plansız dinozor saldırısı, tarih öncesi bir tema parkını sorunlu bir iş teklifine dönüştürdüyse, 2018'in devamı olan Fallen Kingdom'ın ada seviyesindeki volkanik patlaması onu tamamen öldürdü. Jurassic World: Dominion hikayesi bu nedenle öncekilerden farklı bir yöne gitmek zorunda kalacak.

Neyse ki, Fallen Kingdom mükemmel bir başlangıç ​​noktası sağladı. Owen ve Claire, Lockwood malikanesinin bodrum katındaki tüm dinozorları kurtardıklarında, soyu tükenmiş yaratıkları 21. yüzyıl Dünyası'nın ekosistemine soktular ve ardından sadece 28 yıllık serinin dinamiklerini değil, aynı zamanda bildiğimiz hayatın dinamiklerini de değiştirdiler.

Artık filmin resmi bir özetine sahibiz: "Jurassic World: Dominion, Isla Nublar'ın yok edilmesinden dört yıl sonra geçiyor. Dinozorlar artık dünyanın her yerinde insanlarla birlikte yaşıyor ve avlanıyor. Bu kırılgan denge yeniden şekillenecek. geleceği ve insanların şimdi tarihin en korkunç yaratıklarıyla paylaştıkları bir gezegende en yüksek yırtıcılar olarak kalıp kalmayacağına kesin olarak karar verin."

Bu, Colin Trevorrow'un Ağustos 2021'de CinemaCon'da açıklanan ( ScreenRant tarafından bildirildi ) bir showreel'de söylemek zorunda olduğu şeylerin yanında yer alıyor: "Film şu soruyu sunacak: 'Dinozorlar aramızda yaşasaydı, güvende olur muydunuz?' Cevap hayır."

Jura Parkı

Alan Grant, orijinal Jurassic Park'ta T-Rex'e merhaba diyor.(İmaj kredisi: Evrensel)

Jurassic World: Dominion'un finalinin bu üçlemenin perdesini aralaması oldukça muhtemel görünüyor, Trevorrow bunu altı Jurassic filminde anlatılan "tek bir hikayenin doruk noktası" olarak görüyor.

Entertainment Weekly'ye verdiği demeçte, "Benim için önemli olan, Dominion'u izlediğinizde, ilk Jurassic Park film setinin ne kadar bir hikaye olduğunu öğreniyormuş gibi hissetmenizdi" dedi . "Bu filmlerde olan her şey aslında bunda nihayetinde neler olabileceğini anlatıyor. Bugün dünyaya gelen çocuklara altı Jurassic Park filmi sunulacaksa, umarız ki uzun bir hikaye izlemiş gibi hissedeceklerdir. "

Bu yeni film mutlaka Dünya'da dolaşan dinozorların sonunu göstermeyecek, ancak aslında Jurassic World: Dominion hikayesi sadece bir başlangıç ​​olabilir.

Collider , Dominion'un serinin sonu olup olmadığını sorduğunda yapımcı Frank Marshall, "Bu yeni bir çağın başlangıcı" diye karşılık verdi. "Dinozorlar artık anakarada aramızdalar ve umarım bir süre daha öyle kalacaklardır."

Marvel Studios'un sinematik juggernaut'u, Star Wars'ın bitmeyen projeleri ve diğer film serilerinin bize öğrettiği gibi, film serileri burada kalacak. Dünyanın en büyük stüdyoları, aynı filmlerden daha fazla izleyemeyen sinemaseverlerden tekneler dolusu para kazanmak istediği için, duolojiler, üçlemeler ve hatta dörtlemeler büyük ölçüde geçmişte kaldı.

Öyleyse Jurassic Park, ilham verici dinozorları gibi, uzun süre burada. Serinin eski zemini tekrar gözden geçirmemesi veya izleyici çekiciliğini kaybetmemesi koşuluyla, gelecekte daha fazla giriş bekleyebiliriz. Serinin tarihin yıllıklarıyla sınırlı kalması utanç verici olurdu - sonuçta, dinozorlar havalı - ama çoğu, izleyicilerin büyük ekranda dinolara olan iştahının devam edip etmemesine bağlı olacak.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.