Atv Destan dizisi  kim kimdir Destan oyuncu kadrosunda kimler var?

Atv Destan dizisi kim kimdir Destan oyuncu kadrosunda kimler var?

Atv dizisi Destan oyuncu kadrosu merak ediliyor. destan Atv ekranlarında izlenirken bütün seyirciler oyuncuları araştırıyor. İşte sizlere Destan Kim Kimdir, Destan dizsi oyuncu kadrosu ve Destan dizisi konusu...

Tarihi dizilerin altın çağını yaşadığı günümüzde Atv'de fırtına koparacak yeni bir yapım ekrana geliyor. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı Bozdağ Film imzalı ‘Destan’ dizisi salı akşamlarına damga vuracak. 23 Kasım Salı akşamı ilk bölümüyle Atv ekranında izleyici karşısına çıkacak olan Destan dizisinde kim kimdir, haberimizde. Şimdi detaylar

Destan dizisi oyuncu kadrosu ve hikayesi

Birçok tarihi yapımai mza atmış olan Mehmet Bozdağ'ın yapım ve proje tasarımı üstlendiğ Destan dizisini Emir Khalilzadeh’i yönetirken senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem kaleme alıyor. Başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar'ın üstlendiği Destan dizisi, düşmanına esir olan Akkız ile babasının sarayında ezilen çolak ve topal han oğlu Batuga’nın destanlara yaraşır hikayesini anlatıyor. Herkesin göz ardı ettiği bu ikili Türklerin kaderini yeniden yazmak üzere güçlerini birleştirecek ve ortaya parlak bir destan çıkacak. Destan’ 23 Kasım Salı 20.00’de ilk bölümüyle Atv’de. Keyifli seyirler.

Akkız / Ebru Şahin

akkiz.jpg

Bir meleğin yüzüne bir kurdun gücüne sahip olan Akkız, Türk milletinin yetiştirdiği cesur ve asi savaşçı olarak karşımıza çıkıyor.

Batuga / Edip Tepeli

batuga1.jpg

Gök Hanlığının eksik kalmış tiginidr. Ahalinin eli tutmaz, ayağı koşmaz, sesi çıkmaz diye çağırdığı Batuga, gizemli bir kahramanı temsil ediyor.

Alpagu an / Selim Bayraktar

Gök Hanlığı'nın yönetim bayrağını yani kutunu göklerden almış büyük Kağanı olan Alpagu, cesur ve acımasız bir hükümdardır. Aynı zamanda Batuga'nın da babasıdır.

Ulu Ece / Deniz Barut

ulu-ece.jpg

Alpagu Han'ın görkemli eşi olan Ulu Ece, gizemli kahraman Batuga'nın ve abilerinin annesidir. Türk Hakanının eşi olmanın yanı sıra Rus Vareg Kinezi'nin kızı olması onu sarayda denge unsuru yapıyor.

Balamir Bey / Teoman Kumbaracıbaşı

Alphagu Han'ın kardeşi olan Balamir Bey, Batı Gök Hanlığının Yabgusu olması nedeniyle önemli bir karakter. Aynı zamanda Batuga'nın da amcasıdır.

Saltuk Bey / Kanbolat Görkem Arslan

Gök Han'lığının yılmaz ve mert savaşçısı Saltuk Bey, Alphagu Han'ın Yasavulu yani akıl hocası olarak karşımıza çıkıyor

Çolpan Hatun / İpek Karapınar

ulu-ece-kimdir-destan-ulu-ece-kim-oynuyor-h1637566190-0e9cf4.jpg

Dağ Hanlığının başı olan Çolpan Hatun Alpagu Han'ın sürgün ettiği değerli bir figürdür. Yüreği yaralı bu kadın Akkız'ın en büyük yardımcısıdır.

Tukun / Elif Doğan

Dağ Hanlığının Gök Hanlığı'nı ortadan kaldırmakla görevlendirdiği Tutkun; kararlı, hırslı ve adanmış bir Dağlı olarak etkin rol oynuyor

Kaya Tigin / Buray Berkay Akgül

Kaya Tekin Batuga'nın baba bir abisidir. Ulu Ece'nin oğlu olan Kaya Tekin tahtın en güçlü varisidir.

Temur Tekin / Burak Tozkoparan

Batuga'nın 2. abisi olan Temur Tekin, göğün kılıcı olarak karşımıza çıkarken mertliği ve gözüpekliğiyle dengeleri değiştirecek.

Sırma / Buse Meral

Akkız'ın en büyük dostu ve sırdaşı olan Sırma, nişanlısı Yaman ile birlikte Dağ'ın koruyucusu.

Yaman / Ahmet Olgun Sünear

Tek amacı Dağ ve nişanlısı Sırma olan Yaman, Akkızın can yoldaşı olarak başat bir rol oynuyor.

Tarihi dönem dizilerinin yeni adresi Atv'nin çağların ötesine uzanan yeni yapımı ‘Destan’ 23 Kasım Salı 20.00’de ilk bölümüyle seyirciyle buluşacak. Keyifli seyirler

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.